Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bambus- porodica trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bambus- porodica trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:48
konačno imam bambus

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 10:14

Najbolji način za sprječavanje nekontroliranog širenja invazivnog bambusa je, na prvom mjestu, ne saditi ih. Ako ipak posjedujete invazivnu vrstu iskopajte rov od 40 cm i širine štihače duž bambusa te uklonite svu zemlju. Ako korijenje bambusa još nije došlo do te točke, napunite rov materijalom koji možete lako ukloniti, poput komadića kore. Ako je korijenje ipak došlo do rova, izrežite ga i uklonite.Nakon toga svake zime treba ukloniti komadiće kore, odrezati korijenje i zamijeniti punjenje.

Tajno sprečavanje nekontroliranog širenja invazivnih vrsta bambusa radimo s

vertikalnim ukopavanjem polietilenske folije HDPE (High Density Polyethylene) debljine 1,5-2,5 mm i visine 60-70 cm. Folija se ukopava na dubinu od oko 60 cm tako da gornji rub folije strši 5-10 cm iznad tla kako rizomi ne bi prerasli ukopanu barijeru. Foliju ukopavamo pod kutom od 2o kako bi rizomi rasli prema površini, te tako dodatno onemogućili neželjeni rast. Dva kraja rizomske barijere potrebno je preklopiti te učvrstiti metalnim spojnicama.

Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:15
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

teško ga je obuzdati.mi imamo na poslu u dvorištu i širi se po cijelom travnjaku,morat ću šefici predložiti način kako ga obuzdati.vrlo domišljato


Za ograničenje bambusa trebate upotrebit nešto što nije mikro porozno na dugi rok, Inox, baker ili ovi naš material, koji se može dobit od debeline 0d 1mm-2mm i visine 0d 65cm, 70cm i 100cm.
Betonirana škarpa, če ga zadržat ali beton z godinama napuka...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:05
teško ga je obuzdati.mi imamo na poslu u dvorištu i širi se po cijelom travnjaku,morat ću šefici predložiti način kako ga obuzdati.vrlo domišljato
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 14:30
Ph. praecox 'Violascens' Zagorje zelene....




Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:04
Hvala na linku Thumbs%20Up jako dobro rješenje za sve invazivne buljke, uključujuć bambus, samo što ja nemam tih nekoliko m2 na raspolaganju, baš zato je kod mene bambus u velikoj tegli i koliko vidim.... dobro mu je.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 20:00
Originalno poslano od člana Kreos Kreos napisao:

Bebolina, odlicni bambusi. Vidim da imate phyllostachys aurea. Moji su isto zasadeni vani, pa im zima ne smeta, samo sto svake godine skracivam rizome za 2 metra uokolo od glavnog busena, da mi ne naprave invaziju po travnjaku.


Bambus uvijek bolje preživi zimo kad je posaden vani nego u teglu jer je transformacija temperature sasvim drukčija.

Dobro, da imate travnjak ;) Svejedno je ako bambus režete on če radit ispod zemlje.

Na ovom linku možete videt ograničenje bambusa (Phyllostachys Green Perfume, Sasa Albostriata, Pleioblastus Distichus, Ph. Vivax).

http://bambusarija.com/prikaz-zasajanja-in-omejevanja-running-bambooja.html



Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 07:21
Bebolina, odlicni bambusi. Vidim da imate phyllostachys aurea. Moji su isto zasadeni vani, pa im zima ne smeta, samo sto svake godine skracivam rizome za 2 metra uokolo od glavnog busena, da mi ne naprave invaziju po travnjaku.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 23:53
@Kreos, bambusi su ti za čistu peticu!
Ja ih imam posađene u velikim teglama, jer u dvorišti nemam dovoljno mjesta za sve moje želje i željice, a da njega posadim bilo gdje u dvorištu toliko bi se raširio da bi mi pobjego kod susjeda.
Evo mojih.
Zimi ostaju vani (primorje) zalijeva ih kiša, mlati ih bura a njima baš svejednoThumbs%20Up
 
U proljeće izgube poneki list, tada znam da kreću iz zemlje nove mladice i teg ga tad počnem redovito zalijevati
Evo mladica
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 17:11
Ph. vivax 'Aureocaulis'


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 16:49
Je da Ph. aureosulcata 'Aureocaulis' Zasađen 2011
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 15:59
Divan Aureocaulis koliko je star?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 07:00
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:16
Današnje stanje!


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 14:12
Počele klijati sjemenke Ph. edulis


Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:45
ne zaboravite da su izdanci svih vrsta bambusa jestivi! Sjeme također, ali ono se rijetko razvija.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
Robby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Robby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 09:28

I moj fargesia murielae bimbio je 4 godine živio na terasi u velikoj posudi, bio je predivan,ali ovu zimu nije preživio, tako da sam ga izvadio , ipak se smrzao, sve sam  se nadao da će potjerati, ali ništa.Izdrže oni do - 20 , ali je kod nas u Slavoniji bilo nekoliko jutara i -25 , a to mu je očito bilo previše. Šteta, baš sam  ga volio, ne znam uoće da li da ga ponovno odgajam , kad eto,dogodi se svakih nekoliko god. takva temperatura i onda uzalud sve...Cry

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 16:23
Moj je posađen uz ugao kuće i na taj način je dijelom zaštićen. Onaj dio koji viri izvan ugla je poprilično pofuren od hladnog zimskog vjetra no nisam to još ništa orezivala. Ostavit ću još neko vrijeme da vidim da li će možda potjerati mlade listove ili ću te stabljike orezati.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 13:26
Još uvijek isto stanje, ali.... sam se sada malo primirila, jer nakon vožnje oko M. Središća , vidjevši 6-7 bambusa u identičnom hibernetskom stanju, pronaći ću još malo strpljenja za mladice !!!

Dajte malo slikica u kakvom su stanju vaši, pa ne piz... samo ja kaj su moji takvi !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 15:24
Moj je isti, žući nemože biti, a ne zeleni se ništa !!  Ali kod sam gledala jel ima kaj novog iz zemlje, kleknula i .....nešto zamirisalo, mahonija, uvijek protrčim pored nje a ona tak lijepo miriše !!  Sada ći malo lakše čekati !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.