Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom
    Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 18:46
Hajde da malo oživim temu jer će očito biti veće potražnje za biljkama nakon zime ...
 
smile85
 
 
 
 
 
Domaće je domaće..Thumbs%20Up
 
 
 
Baka Bea Thumbs%20Up
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 09:49
Baš Vam fala,upravo sam namjeravala upokojiti Corydalis i Androsace.poz!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 05:41
Dobro jutro od još jedne mrakače (baka je zaslužna za taj naziv). Jedan dobronamjerni savjet, rain. Nekom sjemenu treba i dvije godine da nikne (npr. Arisaema, Glaucidium, Acyphilla, Aconitum, Corydalis, Androsace i dr.) pa ih nije dobro prerano baciti. Umjesto u kantu za smeće u nekoj hladovini prekopaj komadić zemlje i tamo istresi ono što misliš baciti, povremeno zalij i kontroliraj. Mene su tako iznenadile neke biljke, jer se nakon dugo vremena pojavilo nešto. LP
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 22:32
Radim,radim!Tko radi,ima novaca za biljke!Ja sam ti vampir!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 11:18
Rain, 03:15 lokacija Croatia, što ženo radiš gore u to gluho doba noći? Još jedna "mrakača" na forumu. Ovu riječ "mrakača" je Baka Bea izmislila za sebe tako da se ne uvrijediš.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 03:15
Baka Bea,Vaša Romneya(i još ponešto) onda u petom mjesecu seli k meni,jer moje sjeme je gecrkt.Godina dana je svakom sjemenu dosta za nicanje,preseljeno je u kantu za smeće!poz!
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 23:31
Bumo vidli. Kažu svaka se škola plaća. Još imamo popravni u Opatiji za 1.maj i na Flora artu.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 23:28
shasha biljke u decori ne izgledaju smile227 kao u mnogim rasadnicima ili trgovinama. Ali sve što sam od njih uzela opstalo mi je i druge godine bilo prekrasno. Oni uzgajaju biljčice u prirodnim uvjetima, bez nekakvih posebnih dodataka, ali korijen im je sigurno zdrav!
Barem je moje iskustvo tako!
Oni i sami vele da nisu trgovci, već ljubitelji cvijeća!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 21:44
Znam ja kako biljka treba izgledati i koliko se može kod transporta oštetiti pa o tome nisam ni pričala.Budući da su oni jučer poslali a ja u 09h jutros podigla paket nije se moglo ništa povenuti.Pričala sam samo o lošem stanju same biljke,nevezano za transport.Ok,u svakom slučaju drago mi je da sam jedina jer to znači da se slučajno desilo.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 21:03
Dobro večer, rain, Romnea coulterii se nije smrznula, živa je. poz....
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 20:55
Tija,potpisujem sve kaj si rekla.Već sam od njih naručivala puno puta i svaki put-super!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 14:23
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Poslala sam mail sa upitom oko nekih biljčica koje namjeravam kupiti od
Decora Buzet.
Gospođa me ubrzo nazvala i objasnila mi sve oko tih biljčica koje želim, za neke mi je preporučila da ih ne kupujem sada nego na proljeće, rekla mi gdje da posadim, dala sve savjete oko njege. Ugodno me iznenadila, vidi se da nisu samo trgovci, nego i da vole to što rade.

Čak imaju i toliko povjerenja da ne traže ni plaćanje unaprijed, ni pouzećem, nego prilažu račun koji treba platiti.

Još ako i biljčice budu kako treba, kupili su me ljubaznošću, mislim da ću i dalje naručivati od njih, iako imaju malo mposebne biljčice

 
 
Otok,jesi naručila od njih biljke?
Zanima me kakva vi iskustva imate jer ja sam sad iz Decore prvi puta naručila i po ovome što vidim,zadnji puta.
Neću uzimati u obzir sitnice  no biljke ne izgledaju uopće lijepo.Za 18kn po jednoj biljkici(koju jedva da vidim) očekujem barem nešto malo bolje.Sve nešto ofucano,pola osušeno,pa pola listova je na jednoj skroz crno.....Dead
Sve u svemu,nisam zadovoljna,a vi?
 
 
 
Shasha sad samo strpljenja jer ja koliko god puta da sam naručila nešto iz Decore sve biljke i danas mi uspješno rastu i razrastu se, a to što ti sad izgledaju jadno, to je iz tog razloga (objasnila mi gospođa Anđelina) jer biljka u cvatu teško da podnese put pa oni to izrežu i slože paket tako da korjen preživi a biljci se divi dok raste u tvom vrtu. Dakle sve je uredu samo malčice strpljenja, jer bolje da je korjen super nego da biljka gore izgleda WAU a korjen nikakav
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 14:12
Prije nego smo išli kod Bešlića napalila sam se za jedan kaktus. Kad sam ga vidjela nisam vjerovala svojim očima. Svi smeđi, bodlje crne čak i one na vrhu koje bi trebale biti svijetle jer su mlade. Imala sam jednu veoma blijedu nadu da se ne bi blamirao, ali nisam bila 100% uvjerena. Uglavnom uzela sam ga i došla kisela doma. Istu večer sam sjela za komp i provjerila na netu. I, ispalo je da mu je to prirodna boja kad je zdrav.

Da sam ga naručila bila bih uvjerena da mi je poslao krepalinu. Nemam ja uvijek ovako pametne ideje da provjerim na netu.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
mali-cvijetak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali-cvijetak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 14:04
Ja sam nedavno naručila iz Decore trajnice mailom. Sve su stigle, u super stanju. Hvala im ako čitaju! 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 13:22
Jesam, lani na jesen hypericum (htjela sam još nešto, ali mi nisu preporučili, jer nije bilo doba za sadnju), evo ga raste
Ove godine sam opet naručila par biljčica, moram priznati da sam bila malo ljuta jer sam od jedne vrste dobila samo kanticu sa zemljom a biljke nigdje (druge biljčice su bile OK), ali sada je i ta izrasla.
 
Mislim da je bolje naručiti telefonom, nego mailom, u razgovoru lijepo sve objasne i preporuče koje su prikladne biljke za određeno mjesto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 12:20
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Poslala sam mail sa upitom oko nekih biljčica koje namjeravam kupiti od
Decora Buzet.
Gospođa me ubrzo nazvala i objasnila mi sve oko tih biljčica koje želim, za neke mi je preporučila da ih ne kupujem sada nego na proljeće, rekla mi gdje da posadim, dala sve savjete oko njege. Ugodno me iznenadila, vidi se da nisu samo trgovci, nego i da vole to što rade.

Čak imaju i toliko povjerenja da ne traže ni plaćanje unaprijed, ni pouzećem, nego prilažu račun koji treba platiti.

Još ako i biljčice budu kako treba, kupili su me ljubaznošću, mislim da ću i dalje naručivati od njih, iako imaju malo mposebne biljčice

 
 
Otok,jesi naručila od njih biljke?
Zanima me kakva vi iskustva imate jer ja sam sad iz Decore prvi puta naručila i po ovome što vidim,zadnji puta.
Neću uzimati u obzir sitnice  no biljke ne izgledaju uopće lijepo.Za 18kn po jednoj biljkici(koju jedva da vidim) očekujem barem nešto malo bolje.Sve nešto ofucano,pola osušeno,pa pola listova je na jednoj skroz crno.....Dead
Sve u svemu,nisam zadovoljna,a vi?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 07:07
Jeste vera4 to je taj prevodilac, pa nekada bas i ne mogu da skontam sta hoce reci.Juce sam imala priliku pa sam ostala zbunjena.Vazno je da sam se sa prodavcem usupjela sprazumiti oko isporuke.Od prosle godine nisam dobila sjeme i sreca juce je stiglo.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 22:19
Fatka, da li je to prijevod onog teksta na engleskom što si malo dalje objavila? Ako jeste, gioina Nera bi bolje prevela. Imam i ja iskustva sa google prijevodom, ispadale muške kokoši i zubne proteze umjesto zupčanika.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 18:57
OTOk, gore vide prevod sa crvenim slovima, sta mi je rekao.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 18:21
Fatka, ako sam dobro razumijela on te pita da li da stavi oznaku da ide na carinjenje ili ne.
Ako ti ide na carinu platit ćeš carinjenje, ali nije toliko u tome problem, nego je problem da li će uopće pustiti pošiljku.
Ja sam par puta dobila sjemenke od prijatelja iz inostranstva u običnoj koverti i nije bilo problema, pa uostalom i tvoje su stigle do mene.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.