Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 46>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:10
Evo imoje alojice skoro  je kupljena da li ova zdrava
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 00:08
...kako zahladlo alojica nata se nekako malo...prehladila?... možda joj fali tolpine juga :O)))...ali uslikam ju ovih dana.....

...al se moram pohvaliti da sam ih dobila još 4!!!! šaljem velike pozdrave dudi na murter!!! :O))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 23:13
...moja alojica za nekoliko dana ima foto-sešn!! :O))))) po vuku :O))) pa vam stavim sliku a znalci mi ju odmjere i kažu dal se stvarno oporavlja il mi se čini ...... kako je zahladilo nekako je ..stala...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 23:09
Da, to je razlog zašto sam ja administratorici rekla da bi aloe vera trebala biti u temi ljekovitog i začinskog bilja.
Sada vidim da bi trebala biti i ovdje i tamo.Pa kud tko voli.
Za sebe sam sigurna da bi je čitala i komentirala i ovdje i tamo jer je ona za mene i lijepa i ljekovita biljka.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 00:45
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Da, to je taj ljekoviti sok.I šteta što tako razmišljaš.
Kraj svog svježeg soka da kupuješ nešto što ne znaš ni gdje je raslo ni kako je prerađeno( konzervansi i sl. ) a što je najgore ne znaš koliko u tom kupovnom uopće ima aloje, obično samo u tragovima.
 
I ti svoj sok ili gel  od aloje možeš "preraditi", odnosno kamuflirati.Ja sam gel pila sa gustim sokom, malo je gorak ali ne smrdljiv.Komadići gela se mogu uvaliti u med, marmeladu....ili nešto drugo..malo mašte i postane on prihvatljiv.
Zatim se može napraviti sirup.Ima tu po net-u recepata kako.
Ma ne daj Bože da ti zaista bude trebalo jer aloja je moćan lijek.
 
A o kozmetici da i ne govorimo.Napravi masku od aloje, kremu, uvali je u šampon, losion za tijelo...ili se jednostavno maži po licu razrezanim listom aloje.Kad vidiš rezultat neće ti smetati ni njen miris ni gorčina.
 
btw. U ljekovite svrhe može se upotrebiti aloja koja je stara najmanje 1.5-2 god.Što starija to bolja.Smile
Znaci to je to naposlijetku. Nadala sam se da mozda s vremenom pocne mirisat kao ovi ostali sukulenti i kaktusi.
 
Ne, za sad, ne pada mi na pamet uopce vise ikad prckat po listovima ako se i ostete jer mi smrad te biljke fakat ne odgovara.
Lijepa je, fino napreduje al nek ostane na tome Wink kao sto rekoh, nisam ju nit kupila zbog ljekovitosti Wink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 22:41
Ne brini.Ako ti propadne, ja ću ti poslati.
Osim toga nije ona tako osjetljiva, do zime možeš zaboraviti na nju.Kadikad malo vode, sunca i topline.I to je sve.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 18:00
:o)...more, ondak ću mjeriti temperaturu pa ju unjeti na toplije kad bude hladnije.... čuvam ju jer ako ju "upropastim" tko će mi opet darovati njen primjerak...a pročuje se :O))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:26
Sve do +5 ona je vani sigurna i tamo joj je najbolje.
Moje su još sve vani.Imam ih gdje staviti, cijeli kat u potkrovlju ali ne pada mi napamet još.
Činjenica jest da što bude hladnije sve će sporije rasti.Ali listovi će joj se početi smrzavati tek kad temperatura bude nula i niže.
Prema tome, još je itekako sigurna vani.Kad ju se unese u kuću, onda bi joj dobro došao sunčani topli prozor.
Griva, i meni ima miris a naročito gorčinusmile196.Nisam se ja navikla ali njene blagodati su puno jače.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:14
I ja imam veru...iz Zadra....smile198...
Stavila sam je isto u ulaz - predsoblje.....mislim da je to za sada dobro....pa mora ojačati i odma se naviknuti na male vremenske neprilikesmile66 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:27
... meni ona alojica nata koju sam dobila od natalije sve je jača...i oporavlja se od puta...ali mislim da joj je hladno u tom negrijanom predsoblju.....do koliko stupnjeva podnosi? podmetnila sam pod nju debeli karton da ju mramor toliko ne hladi ali je 1 red do stakla prozora ( je pvc ali se bojim da ju svjedno jako hladi.... a ako ju stvaim u 2 red neće imati dosta svjetla ...bojim se....a redovi su natrpani pitari sa biljem....) ....ima tko kakav savjet? šta baš sigruno da ju ne unosim u kuću? :o)


p.s. za ferminu..... za nas koji nismo navilkli na njen miris...aloja ipak ima neki blagi, tupi ali ipak vonj.... :o))))  naviknut ćemo se znam al sad je tako  :o)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 09:28
Da, to je taj ljekoviti sok.I šteta što tako razmišljaš.
Kraj svog svježeg soka da kupuješ nešto što ne znaš ni gdje je raslo ni kako je prerađeno( konzervansi i sl. ) a što je najgore ne znaš koliko u tom kupovnom uopće ima aloje, obično samo u tragovima.
 
I ti svoj sok ili gel  od aloje možeš "preraditi", odnosno kamuflirati.Ja sam gel pila sa gustim sokom, malo je gorak ali ne smrdljiv.Komadići gela se mogu uvaliti u med, marmeladu....ili nešto drugo..malo mašte i postane on prihvatljiv.
Zatim se može napraviti sirup.Ima tu po net-u recepata kako.
Ma ne daj Bože da ti zaista bude trebalo jer aloja je moćan lijek.
 
A o kozmetici da i ne govorimo.Napravi masku od aloje, kremu, uvali je u šampon, losion za tijelo...ili se jednostavno maži po licu razrezanim listom aloje.Kad vidiš rezultat neće ti smetati ni njen miris ni gorčina.
 
btw. U ljekovite svrhe može se upotrebiti aloja koja je stara najmanje 1.5-2 god.Što starija to bolja.Smile
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 13:43
Imam pitanje.
Naime prije par dana ostetila sam list aloje i iz lista je poceo curit zuti smrdljivi sok.
Jel taj sok s vremenom postane nesmrdljiv ili je to ono sto je ljekovito?
 
Misim ako je - svaka cast ljekovitosti, al meni alojica i njezini mladi u tom slucaju ostaju samo i jedino ukrasni sukulent, a aloju jedem/pijem/mazem samo preradenu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 10:06
I vrlo ljekovite, posebno za kozmetičke pripravke.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:51

Na tvom postu sam to i vidjela, a znam da je ovo kod Duda Lave Aloe vera, i one su mi krasne.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:30
Šteta za aloe arborescens ali mi ovdje zapravo govorimo o aloe vera.
Imaš sliku aloe arborescens na 6. strani ove teme u mom postu.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:20
Pozdrav svima!
Čitajući sve ovo sad vidim da sam ja imala Aloe arborescens i sad mi je još više žao što sam je uništila, naravno s vodom. Da sam bar tada znala za ovaj forum.
Duda Lave, bilježim se za jedan pelcerčić, ako ih već toliko imaš i dijeliš okolo, a naročito mi imponira što su direktno iz J.Afrike stigle. 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 15:02
.. ma jok.... sasvim su drugačije...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:16

Griva, usporedi je sa onom što je već imaš i provjeri da nije možda i ona prava.

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:42
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

evo slike aloe od koje ti mogu poslati primjerak





..evo da se pohvalim da i ja imam pravu aloju :O)))) i zahvalim nataliji koja mi je poslala ovu krasoticu alojusmile79nažalost moj poštar je valjda sjedio( dugotrajno) na njoj pa je još na intenzivnoj njezi ali kad očvrkne i dođe sebi uslika ju da i ja  za promjenu stavim pravu aloju na net :O))))))
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 13:41
HVALA VAM.I BUDITE POZDRAVJENI.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.