Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku
    Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 13:03
Aha, priznajte, privukao vas je naslov "nagradna igra" šta ne ??LOL ja se zadnjih par dana razmišljam kako napraviti neku interesantnu temu na ljekovitom ( aktivejnš!!! :)))  a povod mi je slika koju sam slikala pred par tjedana a ne znam kamo da ju stavim , kako da ju iskoristim.... :)

Dakle ideja: stvljamo slike ljekovitog bilja ( onaj koji stavlja je siguran u to koja je biljak u pitanju!!!:))) i onaj koji pogodi dobija neku simbiličku nagradu od onoga koji je  stavio pitanje/sliku....ili jednostavan gušt istraživanja :))))) može se stavit i opis biljke pa se pogađa koja je :)))) 
Ja Tongueobečajem da neću pogađati!! LOL
Neki okvirni cilj bi bio da se ljudi više aktiviraju, traže po knjigama, traže po netu, kopaju, da i pročačkali koja je to biljka ili koje je to biljno nagradno općenito pitanje....

Da bi bilo zanimljivije predlažem da nagradno pitanje ide uvijek u isto vrijeme npr  ( bubnuti ću) u srijedu u ponoć!:))) ili neko drugo vrijeme... da vidimo ako to zaživi koliko će nas dežurati kod kompa LOL........sa rednim brojem tako da ako se objavi u zadano vrijeme više nagradnih pitanja za znamo na koje se odnosi potencijalni točan odgovor...

Šta kažete???
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 18:18
oo,super! mogu li i ja sudjelovat?Tongue
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 21:13
..i  ja   sam  ZA......
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 22:18
rose, naravno! :))))))))))))))  što više, puno, puno, puno ljudi :)))))))))))))  to bolje, kvalitetnije, zabavnije :)))))))))))))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 22:24
i ja sam za ,a dali če biti i opis biljke i za šta tj koju boljku liječi naravno kad se pogodi koja je to biljkica
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 23:32
Ja, također, obećajem da neću pogađati.Ne bi bilo pošteno.Ali ću stavljat slike i pitanja.
Mislim da je griva mislila samo na sliku ne opis, možda i 2-3 slike iste biljke.
Poslje pogađanja bi se,naravno, o biljci mogla razviti  diskusija, kako je prepoznati, gdje raste, čemu pomaže itd.
Tema bi dakle bila edukativna, popularizirala bi liječenje biljem  jer što više ljudi zna o lječenju ljekovitim biljem i drugim prirodnim metodama liječenja, veće su nam šanse za preživljavanje u ovom okrutnom svijetu kojim vlada nemilosrdna  farmaceutska industrija. smile206
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 23:42
Ideja je super! Clap  Jedva cekam da krenemo! Smile
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 14:11
Ma super jedva čekam a naravno da ču se i aktivno uključiti,ma nama u nekim starijim godinama biljkice dobro dođu kao alternativa za lijekove
P,S, izvinjavam se što pišem nama tj meni staroj nani ha,haaaasmile223
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 14:11
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Ja, također, obećajem da neću pogađati.Ne bi bilo pošteno.Ali ću stavljat slike i pitanja.
Mislim da je griva mislila samo na sliku ne opis, možda i 2-3 slike iste biljke.
Poslje pogađanja bi se,naravno, o biljci mogla razviti  diskusija, kako je prepoznati, gdje raste, čemu pomaže itd.
Tema bi dakle bila edukativna, popularizirala bi liječenje biljem  jer što više ljudi zna o lječenju ljekovitim biljem i drugim prirodnim metodama liječenja, veće su nam šanse za preživljavanje u ovom okrutnom svijetu kojim vlada nemilosrdna  farmaceutska industrija. smile206



Ne. Griva je mislila da bude slika ILI opis ( možda sam se krivo izrazila)... i da slika ne bude 2,3 nego jedna ali dobra ( da ne bude prelagano :))

Također kada se stavljaju slike sa drugih foruma ili wikipedije pošteno bi bilo zbog autorskih prava navesti izvor fotografije ( ako nije naša vlastita).

Dakle pozivam SVE da učestvuju ( stavlaju fotografije biljke koja ih zanima ili kraći karatkteristični opis i djelovanje).... ...nažalost ima jedna ogromna grupa ljudi koja redovito ( ovdje govorim u godinama) voli pročitati štogod zanimljivo o ljekovitom bilju a nikada se ne aktivira ni na koji način ( bilo sa foruma bilo van foruma).......Ovo je šansa da se povežu i prepoznaju ljudi koje zanima ljekovito bilje a i da trežeći koja bi to biljka bila po netu, knjigama i sl dobiju poticaj za aktivaciju..... a i što je više ljudi, više je znanja.....

Ne znam... kako vi hoćete ali ja predlažem da se diskusije o biljci koja bude predmet pogađanja vode pod posebnim temama o toj biljci da se ova tema "nagradne igre" ne zatrpava........


I evo: pao je prvi dogovor za zagrijavanje: Fermina će staviti prvu sliku za nagradno pitanje u srijedu u 22h (ispravljeno od ponoći) !:))))))))))))))))))))

Pobjednik je ona osoba/nick koja prva pogodi točan naziv biljke!!!
Ako se želi može se dodati i latinski ( to je preko neta lako naći).... Ako osoba zbog bilo čega ne želi simbličku nagradu ( još bolje LOLLOLLOL)



http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 14:14
slažem se sa svim šta se i ostali dogovore
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 20:33
....o, covjece....srijeda  u  ponoc!!!!!!!
 
....moram  stavit  na   vrijeme    budilicu!!!!!LOL
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:32
Vidi se da griva ne radi -  a bogme ni Fermina.Wink
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:52
Hej, pa već sam ti poslala poruku da prebacimo na 22 .... a čuj, ti si najviše na netu oko ponoći i već sam se naučila da ja odem spavati a ti poslje pišešsmile187
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:58
Ja sam noćna ptica, pa ne znam stignem li u 22h stavit sliku.
Ali, minut tamo, dva ovamo.Bit će.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 22:03
O.k. , onda je znači dogovoreno? Ti postavljaš prva -za razbijanje leda- pitanje u srijedu u 22 h, poslje prvog mogu pljuštati pitanja ( ko kiša u pustinji?? :))))... 
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 18:16
......Tongue je li itko uzbuđen kao ja???ClownBig%20smile... nadam se da će izroniit neka biljka koju ne znam :) a i da će biti bar zanimljivo :)
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:26
Jeste li spremni na nagradno pitanje?

Sutra u 22.00 Wink
Prvo pravilo poučavanja: od lakšeg prema težem.

Zato ako prva pitanje budu lakša, nemojte odustajati.
Bit će i teških.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:32
Big%20smilejooooj Tongue baš me zanima što si za otvaranje spremila :)))))))))))))))  mene  neće sutra biti ( imam neko veliko okupljanje uživo :) a nadam se da će i ovdje biti aktivnih..... stavljate slike ljudi, pišite opise da ne bude opet samo da se ja i fermina jedna sa drugom dopisujemo.... jer to dosadi...a time samo vi gubite.....
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:39
Škicnut ćemo.......obećajem................da vam ne dosadi.....a da ćemo nešto pogoditi...........to ne vjerujem............to ću ipak prepustiti znalcima!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:51
bergenija bravo :))))))))))  smile79    ........................  bitno je probati a i poanta i jets u tome da se oni koji nešto malo manje znaju aktiviraju i kopaju i traže i tako usput svašta zanimljiva pročitaju i šire i povezuju znanje.... evo npr vrtlari znaju puno korova razlikovati i točno koji korov koje biljke više voli, a i puno imena korova....a ovako se može nešto više o tim korovima saznati jer su često ljekoviti....a kadacse kopa i traži kao puzle se slaže slika.... :))) smile198 

i zato polako i blago za početak :)))


http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.