Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - nešto čudno na kadulji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


nešto čudno na kadulji

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
marimari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marimari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: nešto čudno na kadulji
    Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 13:48
pozdrav,

imam problem s kaduljom, u roku od par dana počelo se pojavljivati nešto čudno na listićima kadulje, izgleda kao male nakupine plijesni, ili paučinaste tvari. s obzirom da ju koristim za jelo, zanima me da li postoji način da se oporavi i ostane jestiva ili je rješenje smeće.



unaprijed hvala na pomoći
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 13:54
Presadi je van,na otvoreno,ako imaš kamo.Na ovoj slici,po svemu sudeći bi bile nakupine plijesni,možda ju previše zalijevaš.Mislim da je njoj bolje ako je posađena vani,ja je imam već nekoliko godina,koristim ju isto u kuhinji i nemam problema s nikakvim bolestima na njoj.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 13:56
Koliko vidim gornji listići su joj sasvim u redu,tako da se ne trebaš bojati da će uginuti ili propasti,samo van s njom,doći će ona k sebi!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
marimari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marimari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 13:59
da, počela je gurat mlade, ali me strah da ne prijeđe i na njih. ona ionako stoji vani, sad si samo razmišljam da mi to nešto ne prijeđe i na ostale biljčice...
razmišljala sam da porežem sve te zagađene listiće, ali ne znam da li je to rješenje
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 14:05
Posadi je na otvoreno,u zemlju i nemaš brige s njom,razvit će se u lijep grm ,koji kasnije možeš oblikovati kako želiš.Kad zastari onda se samo pošišaju stare osušene grane i ona opet potjerati mlade grančice sa strane.Ako ti je vani ,onda bi to samo značilo da je previše zalijevaš,pa se stvorila plijesanj. Mislim da zasad ne trebaš trgati te listove ,nego je samo presaditi van iz teglice,a što se tiče neke zaraze,mislim da ne može zaraziti ostale biljke.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
marimari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marimari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 14:12
puno hvala na savjetima, probat ću tako :)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 14:17
Nema na čemu,tu smo da pomognemo jedni drugima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,969 sekundi.