Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - A koje je moje ime?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


A koje je moje ime?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: A koje je moje ime?
    Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:17
E moji forumaši, niste samozarazili mene već i moju kćer i njenog dečka.
Kupili su ovu biljku - bez naziva ali posebno lijepih, debelih listova, meni izgleda zdravo ali kuda spada, kako se zoe i kako je njegovati NEMAMO POJMA.
smile143smile226
 
Tonki2.jpg%20image%20by%20cvijet-infoTonki3.jpg%20image%20by%20cvijet-infoTonko-palonko.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Opet sam nešto zaboravila kod prebacivanja sličica pa su mi izgleda ispale male ali ima ih u "photobucketu" pa molim da si pogledate u povećanom obimu. Hvalasmile211
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:18
to je eševerija
Per aspera ad astra.



Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:26
Vidim da se trebam malo bolje predstaviti:
P O T P U N A       N E Z N A L I C A!!!!!
Kako da sad nađem više podataka, gdje gledam, da budem poštena od prvog dana iščitavam sve što ste napisali i sve mi se zbrčkalo u glavi.
Kao bik sam i malo lijena...smile68pa dok ja pronađem kako pronaći podatke, pa onda ... ode biljčica. Joj pa nije valjda preosjetljiva? teško da će kraj njih dvoje opstati. Oboje vole jaaako toplo, vikende van kuće pa nek onda biljčica preživi. Dobro im se drže kaktusi... što ih manje gledaju to im bolje uspjevaju pa sam se sve nadala da bi spadala u kaktuse ili sukulente!!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:32
Ova biljka jeste sukulent (socnica). Moze biti da je Echeveria, ali ima i jedna vrsta Kalanchoe koja joj jako slici. Zove se Kalanchoae farinaceae.
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:55
Meni više liči na Kalanchou ili čak na neku od Crassulu (crassula arborescens).
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 07:56
I meni sliči na kalanhou, ipak, premala je biljčica.. Za lakšu determinaciju bi trebala biti biljka i sa cvijetovima ...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 22:51
da kika i ja sam sad pogledala bolje može biti da je to crassula

Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.