Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kozja krv - Lonicera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kozja krv - Lonicera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:01
To je moj omiljeni grm....e nona divna ti je,pastelna nijansa....jel mirise?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:34
Olja miriše prekrasno 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 01:24
Da, žuto bijela za razliku od roze ima predivan miris, malo egzotičan.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 12:21
Cure, molim pomoć!!

Imam loniceru, lani sam je posadila u svoj vrt, ali je biljka bila ogromna!! OK, vjerojatno sam je šokirala presađivanjem, ali to je bila jedina opcija, trebala se maknuti sa svog starog mjesta, koji nije bio u mom vrtu!!  Lani nije imala ni cvijetić, ali je potjerala grane preko 2 metra!! Dali je mogu, moram ili nemoram obrezati??  Ili kako Bebolina kaže, da se lupim po prstima!!
 Da li ona cvate na prošlogodišnjim ili ovogodišnjim granama??

Edit: našla sam na stranici ispred savjet da je treba obrezivati, jer se potiće grananje i cvatnja!!  Star
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 12:57
Ja sam jesenas popikala dvije grančice koje sam dobila. Sad su trenutno ispod snijega. Nadam se  da će se primit. A ako ne krećemo ponovno s proljetnom sadnjom smile127
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 14:19
Baš sam neki dan vidjela da je i moja lonicera na ogradi pretrpjela dosta štete od ove nedavne smrznute zime, pa će u proljeće uslijediti dosta jako orezivanje.. Uz to, kako su mi dvije isprepletene (narančasta i žuto/bijela), mogu reći da jedna izgleda puno bolje ali ne znam koja je koja..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 06:14
Orezala sam jučer loniceru opasno.. Morala sam, malo osloboditi ogradu ali i prorijediti i obnoviti biljkicu. Vidjela sam da je već krenula pupati.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 09:08
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Orezala sam jučer loniceru opasno.. Morala sam, malo osloboditi ogradu ali i prorijediti i obnoviti biljkicu. Vidjela sam da je već krenula pupati.
Moja je isto obrsla cijelu ogradu od žice.Nekad cvate i u 12 mjesecu ako je lijepa jesen.Prošle godine u veljači jednostavno sam zapalio vatru ispod nje i spalio cijelu ogradu.Nije mi se dalo rezatiEmbarrassed.Potjerala je normalno i ove godine ograda je opet krcata
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 11:50
 smile203
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 12:24
Embarrassed
Originalno poslano od člana Ketty Ketty napisao:

 smile203
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 17:58
i ja sam danas svoju cvaknula na 10 cm, nije mi bila ljepa onak polusasušenog lišča. Žilava je to biljka
Tena 28.3.2010
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 14:25
pozdrav svima! tu se najviše piše o loniceri pa samo par pitanja, vidim da ima dosta znalaca... :) naime, na terasi imamo onu šupljikavu pregradu za cijeće (u položaju kao prozor) po kojoj bi htjela pustiti neku penjačicu.. čisto da radi hlad i zaklanja pogled... zanima me je li lonicera relativno laka za uzgoj, kada se sadi, kolika joj tegla treba, koji položaj, strana svijeta i sl. znači, sve potrebno za početak :) također, ovisi li sve to o vrsti lonicere, zadnje sam gledala tellmannianu ali nije nužno da bude ta. meni je bitno da relativno brzo raste, kako bi na ljeto imali hlad a da ne privlači baš milijon insekata :))) pa eto, ako imate savjeta bila bih vam zahvalna!! 
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 22:37
Originalno poslano od člana lanac lanac napisao:

pozdrav svima! tu se najviše piše o loniceri pa samo par pitanja, vidim da ima dosta znalaca... :) naime, na terasi imamo onu šupljikavu pregradu za cijeće (u položaju kao prozor) po kojoj bi htjela pustiti neku penjačicu.. čisto da radi hlad i zaklanja pogled... zanima me je li lonicera relativno laka za uzgoj, kada se sadi, kolika joj tegla treba, koji položaj, strana svijeta i sl. znači, sve potrebno za početak :) također, ovisi li sve to o vrsti lonicere, zadnje sam gledala tellmannianu ali nije nužno da bude ta. meni je bitno da relativno brzo raste, kako bi na ljeto imali hlad a da ne privlači baš milijon insekata :))) pa eto, ako imate savjeta bila bih vam zahvalna!! 
japonica ti je odlična,dobro podnosi sušu,lonac što bolji,to veći, barem 20litara
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 09:42
Mislim da sve vrste lonicere privlače insekte, pogotovo kad procvate a ako još i miriše... u njoj ima svašta, od pauka, ušiju... nema baš biljaka koje ne privlače insekte, to im je prirodno sklonište, još ako će taj prozor bit otvoren na kip bit će ih i u kući...
Tena 28.3.2010
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 07:56
Pozdrav svima,vidim ima vas koji ste već obrezali svoje Lonciere.Mene je nekako strah jer još uvijek su jutra u blagom minusu.Dali bi joj naškodilo da se obreže a jutra su još hladna?
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 09:44
Originalno poslano od člana morena morena napisao:

Pozdrav svima,vidim ima vas koji ste već obrezali svoje Lonciere.Mene je nekako strah jer još uvijek su jutra u blagom minusu.Dali bi joj naškodilo da se obreže a jutra su još hladna?
to nema apsolutne veze.šišaaaj miki!Smile
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 10:36
da, vjerujem da privlače insekte, pretpostavljam da postoji zaštita i od toga? ali, to nije prozor nego sama pregrada izgleda kao prozor a sve skupa je na terasi, 2 metra od svih prozora u stanu... zanima me što mi sve treba za početak sadnje, kada se sadi i sl. (što sam pitala u poustu prije). hvala!
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 12:12
ejhej! iću ću na podforum za penjačice ali samo da vas pitam jer vas je ovdje puno - rastu li jednogodišnje penjačice brže od lonicere? npr. clematis? vidjela sam ga za kupiti ali bez cvijeta, ne znam je li težak za uzdržavanje, kada se sadi i koji mu položaj terase odgovara... hvala!!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 06:55
Draga Lanac, bilo bi dobro da pročitaš i ovu temu o loniceri, kao i temu o klematisu od početka, mislim da ćeš naći odgovore na svoja pitanja.. Smile 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 19:58
lanac, najbrža je glicinija, zatim lonicera, onda clematis. možda sam koju zaboravila al to je to uglavnom.
Tena 28.3.2010
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.