Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
Korisnik
Poruka
Vrtlar Ivan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlar Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 22:50
Kod mene, u Slavoniji su također izvirili. Nestrpljivi su. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 23:47
Nisam odolila, pa sam kupila tri roza dupla zumbula. Kako mi ne radi blic, slika je - kakva je.



Koliko vidim korijenje im izvire iznad i ispod vaze, a pojavili su se i dva mlada izbojka.

Nisam ih do sad kupovala. Kod mame već izviru iz zemlje; i oni starinski jednoniti i dupli. Nikad ih ne vadi iz vrta. Lijepo su se razmnožili i imaju dobar cvijet, a pogotovo oni obični koji imaju tako lijep miris.

Pročitala sam svih 11 stranica, pa sam zaključila da je za ove moje bolje da ih ostavim da ocvatu sada u vazi, a poslije da ih posadim u vrt.


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 13:12
Silvy,najbitnije se vidiWinkDobro si zaključilaThumbs%20UpDok cvatu im je dovoljno da su tu di jesu,a kad ocvatu ih možeš preselit u vrt.Ljepo izgledajuClapStavi još jednu fotku kad procvatuEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 15:18
Tea, hvala na odg.
za sad mi stoje na balkonu, zaštićeni kartonskom kutijom, ne želim ih šokirati temp., a poslije svatnje idu u vrt, gdje im je i mjesto.

Slikica kad procvatu slijedi.
Pozdrav  i puno cvjetnih zumbulića želim svima.  smile79
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 15:23
Thumbs%20UpHvala na ljepim željamaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 13:35
kod mene je procvao





Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:30
Ja sam danas obilazila moje lukovice posađene u listopadu. Iznenadila sam se izniklim listićima šafrana i narcisa, ali zumbul me oduševio. Prošle segone dobila sam na poklon saksiju s 3 zumbula. Kad su ocvali posadila sam ih u vrt, a u lipnju kad su listovi potpuno osušili izvadila iz zemlje i čuvala do listopada. Danas uočim listove cca 3 cm visine iz kojih viri cvjetni grozd. Nešto mi se čini rano, mada pročitah da su kod Ivana nikli još ranije, u prosincu. O, kako se radujem narednom periodu. Sigurna sam da i vi već nestrpljivo virkate u veše vrtove.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Olimpia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olimpia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 23:44
danas sam kupila hyacinthus- zumbul, vec ima mali cvijet u 3 korijenja. zelim ga presaditi al neznan kad ga presadim jel korijen treba biti unutra ili vani??? u ducanu je korijen bio vani. zahvaljujem na odgovoru!
Na vrh
Olimpia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olimpia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 23:57
Ja sam danas kupila ljubicasti zumbul, i htjela bi ga presaditi. Vec ima cvijet i tri korijenja, korijen je u pitaru u kojem sam ga kupila vani- izbocen. jel ga tako triban prisaditi u novi pitar???? drzat cu ga u stanu. unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 00:22
Ja ti savjetujem ako ga misliš presađivati da to napraviš kad ocvateThumbs%20UpAko ćeš ga držat u tegli u stanu,izvadi ga iz zemlje,otresi sa korjenja,ako ima što trulog poreži raširi po tegli i zatrpaj sa svježomWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 11:52
Ja bih ga isto ostavila da ocvate, zato je tako i posađen. Kad prođe cvijet posadi van ili u veći pitar i čekaj da se listovi posuše. Tada izvadi lukovicu iz zemlje, osuši i odstrani prljavštinu i ostavi do rujna u tamniju i hladniju prostoriju. U rujnu ponovo posadi da bi cvjetao u proljeće. Može se dogoditi i da ne procvjeta, čak najvjerojatnije i neće, jer je to forsirnana lukovica.

Tako sam ja napravila sa svojima od prošle godine. Prije ovog snijega primjetila sam da su počeli nicati listovi, ali ne znam hoće li cvjetati. Čekam proljeće kao i svi.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:09
Olimpia,napravi kako je napisala zribalClapIpak je bolje da ga ne presađuješ nakon cvatnjeThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Olimpia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olimpia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 18:49
Hvala puno na odgovoru Wink
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:09
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Silvy,najbitnije se vidiWinkDobro si zaključilaThumbs%20UpDok cvatu im je dovoljno da su tu di jesu,a kad ocvatu ih možeš preselit u vrt.Ljepo izgledajuClapStavi još jednu fotku kad procvatuEmbarrassed


Evo kako je izgledao oko Nove godine, nekoliko dana nakon što je kupljen.
Stajao je na stolu na balkonu.





Za N. G. sam ga unijela na stolić u DB, ali sam ga brzo vratila van. Miriše divno, ali se u toplom brzo otvarajaju cvjetići.






Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:19
Do ove zime je bujao vani.



Zaštitila sam ga stiroporom i kartonom, nisam ga zalijevala i svejedno ga je ulovila zima.
Unijela sam ga u stubište, pa su mu se cvjetne glavice malo pridigle Tongue i koliko vidim sada, izbija još jedan cvjetić (a samo su 3 lukovice).
Malo sam ga zalila.



A kod mame ovako izgledaju obični, jadnički, izubijani od bure i smrznuti, ali ipak mislim da će se oporaviti.





Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 07:44
Draga Silvy,
sada i sama vidiš da je ljepota prolazna,ali mirisi ostaju!Wink
I moj zumbul u vrtu doživio šok,nadam se kao i ti da je lukocika,dobro.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 09:38
Draga Silvvy,bez obzira na njihovo stanje,imas krasne cvjetice
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 09:56
Hvala Tea.
Kad odcvate, selim ga u vrt.
Vidjet ćemo kakvi će biti iduće proljeće.

Ovaj zumbulić gore desno izvirio van sa cvjetićem, ali je čakao da zatopli.
Društvo mu prave "krabuljice" - narcisi.
A zemlja, puna kamenja, nikako ga iskorijenit. LOL





Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 11:30
Ovo su zumbuli koje sam kupila prošle godine u kalju (forsirane lukovica). Ovako su izgledali prije snijega, negdje koncem siječnja. Imaju i cvjetne pupoljke, ali ih nisam uspjela fotografirati.



A tko zna što će od njih ostati nakon što se otopi snijeg kojeg u vrtu još ima oko 30 cm. Valjda će ipak opstati koji cvjetić
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 07:45
snijeg nije tako loš za biljeke, jer im je on prirodni izolator od hladnoće tako da vijerujem da će sve biti ok.
 
ali opet treba vidjeti kolika su oštećenja od hladnoće nastala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.