Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 67>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:30
Bergenija cestitke,sad i ja vidim da si dosla u vidljive
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 12:12
Pozdrav svima!
Hvala na čestitkama (gioiaa i triša) za 500 postova. Slika će morati pričekati jer photobucket me zeza (ne će mi uploudirati nove slike - možda moram stare brisati jer mi je album podosta velik???!).
 
Odgovor Lantani;
- na slici su niske zvončike - pokrivači tla. Nabavila sam ih kao sadnice u Decori u Buzetu (bave se uzgojem trajnica)
Ako želiš mogu ti poslati jer se jako brzo šire, pa ih treba plijeviti da ne zauzmu preveliki prostor.
Pošalji mi adresu na pp pa možda stignu žive i zdrave do tebe. (moram priznati da još nisam na "ti" sa slanjem sadnica preko pošte, sjemena da ali sadnica...)
 
  Za OTOK - smile78pusa od mene zbog imena onog grmića
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:01
Bergenija puno ti hvala na ponudi, volim pokloniti neki cvijet, a volim i kad od nekoga imam cvijet onda uvijek kad zalijevam ili okopavam sjetim se onoga tko mi je poklonio. Ja isto kao i ti sređujem još jedan dio koji je ispod moje parcele, ali je veliki nagib i već smo nanjeli i kamenja i napravili suhozida, ali još uvijek je prazno, pa mi odgovaraju sve puzavice koje se šire. Osim toga jako mi se sviđa kod tebe visoka zvončika posebno bijela, ali i plava (kako se one sade), pa ona crvena diascia (je li to isto puzavica).
život je more
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:39
Diascia je jednogodišnja biljčica, barem koliko ja mislim! Imam ju u pitaru do prvog mraza.
Zvončike vole sunčani položaj i nikakve posebne uvjete za rast! Posebno ona roza koja raste i po zidovima.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 17:25
......mandarini va veloj bacve...............jednostavno FANTASTICNOWink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 18:41

smile227Bergenia koliko je prekrasnog cvijeća kod tebe, a ja tek sada stigla u tvoj kamenjar. Teško mi je bilo što izdvojiti jer je sve prekrasno. Vidi se da ti cvijeće uzvrača ljubav i brigu koju ti njemu daješ. A moram pohvaliti i TM za kamene zidiće.

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 19:15
već sam komentirala ali moram opet: jako lijepo i njegovano cvijeće,pogotovo kad se uzme u obzir vručina koja u Istri zna biti stvarno nepodnošljiva i zato pogubna za dosta bilja. Jako lijepo Bergenija
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 21:50

Već više od sat vremena gledam ovaj tvoj raj,opet i opet.....

Mislim da su sve moguće pohvale rečene pa se neću ponavljati,samo uživam.
Ne znam kako ti je sad photobucket no NEMOJsmile143 micati slike jer će nestati sve ove sa foruma.
Eto da novopridošli (Tija,tebe sam se prve sjetila)vide koji je ovo raj a "sakriven"je na ko zna kojoj str.
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 05:28
   [IMG]smileys/emot112.gif" align="middle" /> Bergenija, sve pohvale, vrlo lijep kamenjar. Vidim da si već ujesen pripremila sa svojim vrijednim mužem velik novi kamenjar i da ti nedostaje biljaka. Alpine su prekrasne uz ovaj lijepi kamen i upravo je u tome ljepota, u toj simfoniji kamena i bilja. Dala si mi ideju da još malo proširim asortiman kamenjarskih biljaka.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 09:12
Wow, prekrasno cvijeće, predivne kombinacije, i sve predivno, ali što mene bergenia u tvom dvorištu fascinira je urednost. 
Kad se vozimo kroz Istru ne mogu se nagledati takvih prekrasnih okućnica.
  i za tebe!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:01
Hvala shashi što je izvukla moj kamenjar iz zaborava!
Redovito dolazim na
forum i pregledavama pto je novo, ali nema što ubaciti u ovu temu jer ništa ne radim u vrtu!
Kiša pada već dva mjeseca i mislim da mi je sav kamenjar uništila. Mislim da će puno biljaka istrunuti ali........
kat.rea, hana, Baka Bea,hana smile78
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:02
A meni smile78?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 18:42
Ups, sorry... (i pametnima se greške događaju, a kamoli ne i meni!)
Tebi veeeeeeeeeeeelliiiiiiiiiiikkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaa pusa!
smile79 smile79smile79smile79smile79smile79smile79
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 11:37
Evo malo sam prošvrljala tvoji vrtom i bez rijeći sam. Sve je ljepo,da sad ne izdvajam. Imaš stvarno prekrasno cvijeće i ljepo sve uređeno. Dok sam gledala pitam se kud to sve spremaš što imaš po teglama?? Onako velika trublja,sve one ljepe fuksije...smile55I ja bi voljela imati puno toga al nemam zimi kud s tim. Sad ću čekati ljepše vrijeme da staviš nove slike!!!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:15

smile60Koliko mi je samo vremena trebalo da pronađem svoj kamenjar na n- toj stranici. No, evo me!smile56

Nisam svo vrijeme provela spavajućismile49već smo MM i ja ovog proljeća započeli sa radovima u vrtu. Skinuli smo stari travnjak, zasijali novi i stavili navodnjavanje( sve by MM) Inače nam je znala trava biti jako lijepa u proljeće, ali po ljeti uz svakodnevno  zalijevanje posušila.
Stoga smo odlučili staviti automatsko zalijevanje. Vidjet ćemo kak' će biti s tim!Evo nekoliko slikica sa radova na travnjaku;
- postavljanje ruba (kamene ploče), tj. stazica uz travnjak;
- u stazicu su postavljene i prskalice;
Ovako je to izgledalo kad je bilo gotovo;
- za nekoliko dana trava je počela nicati (moram reći da nam je vrijeme bilo naklonjeno jer je svaki dan padala kiša smile211Hvala svevišnjemu na tome!
Po stazici, između kamenja stavili smo pijesak;
I to bi bilo to!
Onako, fore radi, uključimo zalijevanje i to izgleda ovako;
No, pustimo travnjak, neka travica raste..............
U dvorištu ima još novih biljaka. Ako se sjećate, imala sam albiziu, koju sam zamijenila maslinom. Tako da sad imam dvije masline! Albizia možda lijepo izgleda, ali napravila mi je puno štete na kamenim pločama od svog ljepljivog cvijeta. Tako da smo ju otpilili, a na njezino mjesto postavili maslinu.
Ovako je to izgledalo prije;
A ovako to izgleda sada;
A ovo je maslina s druge strane dvorišta, ona je stara nekih 6 godina. ispod nje već je sve u cvatu, a njoj je danas MM podrezao grane, ili kako on kaže oblikovao krošnju;
Zasadila sam neke nove biljčice koje sam kupila u Svetvinčentu (samanj od rožic);
- ovaj sedum do zida mi se jako svidio na jednom od  vaših  posteva i nisam mu mogla odoljeti kad sam ga vidjela Embarrassed( a doznala od prodavača da cvjeta žuto- kud ćeš bolje!)
Izvukla sam sve kaktusiće van, pa što bude, bude - nadam se da je zima prošla;
- MM dobio staru bačvu iz jednog podruma (rashodovali ju), prepolovio ju, sad treba samo da nabavim dddoooooooooosssssssssta zemlje, i sredim to (mislim staviti oleandre u sredine, a okolo i  neke ljetnice )
Ova cineraria mi se ajko svidjela, pa sam ju morala udomiti. kamo ću s njom- nemam blage. priznajte da ima prelijepu boju cvijeta;;
 
Radilo se i u kamenjaru izvan kuće, ali o tome drugom prilikom jer mislim da sam vas dosta udavila: Sorry!Wacko
 
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:00
Daj nam malo slika kamenjara, već te dugo nema, ali glavno da si došla. smile73
život je more
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:06
Ona maslina od sest godina i cvijece ispod nje -divno Clap
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:14
predivan vrt
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:17
Kamenjar i sve okolo izgleda fenomenalno smile57 a cinenarija....nemam riječi, točnije - ljubomorna sam LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:21
Bergenija, baš si me razveselila. Već sam htjela vikati, što je s tobom, kad evo te u najboljem izdanju. Dvorište izgleda savršeno, vidi se da imaš profića, maslina i mlada je ok, a stara je prekrasna. Navodnjavanje - moram nagovoriti mm da nešto slično napravimo-bar je moje dvorište malo.
Bačve su super- mi ih u vikendici po zimi ispraznimo i spremimo - da nam dulje traju.
 
Misli na Buzet, samo nemoj onaj vikend 18. i 19. - išla bi gore u vikendicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.