Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kat.Rea - moj dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kat.Rea - moj dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 01:38
Puno lijepih biljčica si dobilaClap.

I ja imam neke od primjeraka, u pelcićima. Ono pod 23. zovem japansko drvo, jeda mi je od omiljenih biljčica. Na žalost moja od prošlog ljeta ne mrda mala i uvjek ista. Čekam strpljivo pomake. A može narasti u veliko drvo.Big%20smile
Ona ljubičasta tradescantia mi je nestala, kao i ona sitna što sam ti poslala( ova mi je se upljesnavila. Ostavila sam zemlju u nadi da se ljubičasta pojavi, netko je rekao da bi možda i pojavila se.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 12:20
noviteti su uvjek ,a korpica me odusevila
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 12:53

Šmrcko, ja imam ljubičaste tradescantie puno, iako moja nije tako ljubičasta kao Lantanina, a sada je skroz zelena, ali ako ti nije smrzla možda još potjera iz korijena. Izgleda da je kod nje ljubičasta boja proporcionalna količini direktne sunčeve svjetlosti. Ona sitnog lista što si mi slala je i meni propala nažalost.

Gio imaš pravo, novitetima se uvijek radujemo.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:43
Danas sam radila nešto što sam ja nazvala "projekt stablašica".
Naime proljetos kod orezivanja moje ruže pokrivačice tla sam ostavila 3 grane koje su bile lijepe dugačke i nadala se da su ptjerale iz dijela da ih mogu otpiliti od matične ruže sa barem malo korijena smile187. To bi bilo prekrasno i presavršeno, ali naravno da nisu tako izrasle, pa sam ja danas napravila jedan pokušaj za koji ne mogu garantirati da će uspjeti, ali teoretski bi trebao uspjeti.
projekt%20stablašica
 evo ovdje se lijepo vide 2 dugačke grane, treća je bila u "gustišu" pa ju nisam slikala.
Za "projekt stablašica" su mi bile potrebne još plastične flaše koje je trebalo prerezati uzduž, zašto vidjeti čete poslije...... a s obzirom da je grlo boca jako tvrdo meni je MPS, na moj prijedlog, od boce odrezao  dio na koji se našarafi čep i onda boce prorezao uzduž
projekt%20stablašica
boca bez grla
projekt%20stablašica
razrezana boca
projekt%20stablašica
na grani sam napravila kosi rez pod koru ovako kako se vidi na slici
projekt%20stablašica
onda sam našla tanki plosnati kamen ( poslije sam našla još plosnatiji)
projekt%20stablašica
pa sam taj kamen i mahovinu ugurala u onaj rez pod koru na debljoj grani, a na tanjoj sam ugurala samo mahovinu i sada grana ima "brkove" od mahovine, a i mahovina i kamenčić služe da se grana ne zaraste na zarezanom mjestu, tj da se kora ne zalijepi natrag za granu
projekt%20stablašica
 zatim sam uzela jedno 5-6 cm zavoja, na njega stavila mahovinu i sve skupa zamotala oko grančice
projekt%20stablašicaevo "pacijent je zamotan
projekt%20stablašica
sada sam uzela onu razrezanu flašu, raširila ju i navukla oko grane, na dijelu gdje je flaša malo sužena ( večina ih ima takav oblik) sam ju povezala (zatvorila da se plastika malo preklopi), zatim sam flašu napunila sa mješavinom zemlje za cvijeće, vrtne zemlje i pijeska u omjeru 1:1:1 ( otprilike).
projekt%20stablašica
kada je sve bilo gotovo flaše sam još privezala za jednu deblju staru granu, a na debljoj grani sam vrh zemlje malo pokrila sa mahovinom, jer je ta deblja grana izrasla skoro horizontalno, pa da zemlja ne curi iz flaše...
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:47
Teću granu sam odrezala od grma, zatim ju odrezala cca 1 cm ispod donjeg lista, umočila u supstrat za zakorjenjivanje i posadila u posudu sa gore opisanom mješavinom zemlje.I oko nje sam prije nego sam ju zapiknula u zemlju navukla plastičnu flašu, ali nisam stigla poslikati, biti će nastavak sutra......
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 21:00
koji posal! al majstorski napravljeno i napisano,svaka čast katice!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 21:21
Hvala draga, posao je tražio malo više truda, a meni palo na pamet to dokumentirati i zbog sebe i zbog drugih ako uspije, a ako ne uspije da se zna kako ne treba raditi, a da ću se na godinu sječati detalja Confused, to baš nisam sigurna, onda je bolje ovako...... zar ne.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 21:55
Bravo Kate i za projekt i za dokumentiranje, želim da ti uspije Clap!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 22:34
Katica, svaka ti čast!ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 22:47
Pa da znate, sada kad je to gotovo i sama se sebi divim, jer je to sve rađeno klečečki i sjedečki skoro među ružama.
Osim toga, malo sam okopala oko tih puzačica, ali to nije normalno kopanje, prvo je trebalo zatrpati jame ispod glicinije koje je moja vrijedna Rea napravila, a kada ih je več napravila i gotovo 3/4 iskopala neke grane glicinije, sada sam ja sa nekom motičicom koja ima ručku od 15 cm pomalo otkopavala grane, a bogme i nožem čeprkala i onda sam se sjetila naše bake, koja je rekla da bi njen M šišao lavandu sa škaricama za nokte LOL, e pa ja sam skoro s takvim alatkama iskapala glicinije. A šta sam iskopala vidjeti čete kada se Bigi pohvali, jer te su bile taman za nju, kao naručene.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 16:41
Da ne zaboravim evo i treće ruže
projekt%20stablašica
posuda u koju je posađena je malo veća, flaši je samo dno odrezano, kolčići sa strane se zbog flaše, da ju učvrste, a sada Bože pomozi......
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 16:57
super si ovo objasnila ....i ja pokušavam napravit stablašicu sada će mi biti lakše smile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 18:16
Bromi, eto ja sam pokušala na 3 načina, pa čemo vidjeti  hoće li uspjeti i koji će......
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 18:39
držim fige da se sve primi i da ih sljedeće godine vidimo u cvatu 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 13:35
Katice, i ja bih pokušala napraviti jednu, moje su doduše još jaako male, ali me interesira da li im moram pokidati svo lišće osim na vrhu ili ne? Ako im pokidam lišće iz čega će se hraniti?....
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 15:32
katek odlična ideja Clap zanima me kakav će rezultat biti Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 15:50
Joj, Katek, pohvalila bih se ja i to slikovno dokumentirala, al opet mi skida slike satima! Glicinije su već od jučer u zemlji, još samo da mi muž donese neku penjalicu!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:37
Proljeće ja sam im pokidala svo lišće osim na vrhu, a one grane koje nisam odrezala se hrane iz matičnog stabla tako da za njih nije problem.
Na ovoj što sam posadila u teglu sam ostavila grančice i lišće na vrhu i ona mi je problematičnija što se tiče hranjenja i veća je mogućnost da se grančica posuši... a na onim prvima se u najgorem slučaju može dogoditi... da se ništa ne dogodi, tj. da grančice ne puste korijenje, ali ja sam klasa optimist......
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:08
Hvala ti na objašnjenju, držim ti fige da sa sve tri uspiješ, a taj klasa optimist šalji za Zagreb. Smile
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 21:13
Sorry, proljeće, ali mislim da se klasa optimist ne može poslati ili ja neznam kako, jer da znam onda bih to umijeće primjenila na MM, ali na žalost u 30 i kusur godina to mi nije pošlo za "rukom", odnosno jezikom Wink. Ali hvala Bogu nije on uspio od mene napraviti "namčora"......
Jučer sam okopala moj rasdnik -pakujce, šeboje, naparove razbrojs lupinuse, turske karanfile i vrtne sljezove......, a onda još i jagode i grašak koji sam posijala kada su postove miševi pojeli......., te oko jagoda dodala komposta.
Okopala sam jučer i oko banane, dodala komposta i lagano ga ukopala, posadila okolo one sitne ranunkule i nekoliko nevena i onda sve zajedno malčirala.
Svekra sam žicala da mi na bubnjevima od veš mašine u kojima su anđeoske trube odreže onaj gornji lim ( jer to nismo odmah napravili) da mogu lakše izvaditi mlade trubice kada potjeraju iz korijena, pa sam mu držala trube i okretala ih da mu olakšam posao......
Danas , kada sam došla sa terapija sam prvo išla tražiti po svom dnevniku i u našem dvorištu gdje sam zapisala što sam u jesen od koga dobila. Kako sam to samo pikala u povrtnjak gdje je onda bilo mjesta, a sada bi to pomalo trebalo saditi tamo za gdje je namjenjeno, ali...... prvo nisam sada u proljeće sve prepoznala, a s obzirom da su neke biljke nove za mene trebalo se prisjetiti što i kako vole......
Onda sam došla do zaključka da je red prvo rasčistiti moje "krugove ispod borova" da bih mogla neke cvečke tamo posaditi. A ispod borova je za sada posađeno: brusnice  kom-4, astilbe - bijela i roza, uz rub su nekakvi srebrnolisni žednjaci, pa još nekakvi, Hoyine kampanule, ljubičice, šumske jagode ...... ma ima tu uz rub dosta toga napikano, ali oko borova sam u jesen, a i sada u proljeće, dok sam orezivala ruže samo bacila grane, ali ne iz lijenosti, nego da Reu odučim od skakanja oko borova...... djelomično sam i uspjela.
No danas sam to sve morala počistiti, jer sam kupila još dvije brusnice, pa treba posaditi pokrivačice tla koje sam dobila od Horti......
Prvo sam okopala vanjski dio krugova (sredinu ću nadam se sutra dok se još malo prosuši), onda sam izvukla drobilicu pa sam sve te grane ruža zdrobila. Od dobivenog " materijala" krupnije grančice sam izvukla i pobacala iza borova, na dijelu gdje je Reina "šetnica" ( između borova i susjedovih garaža), a sitnim sam malčirala jedan dio ovoga što sam danas okopala. Baš mi je lijepi bijeli malč ispao...... i to je to za danas.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.