Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kozja krv - Lonicera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kozja krv - Lonicera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 12:53
mislim da ću ipak uzeti loniceru na terasu... znam da duže treba da izraste ali svejedeno :) ima li razlike (osim očite :) ) između lonicere tellmanniana, lonicere brownii i lonicere heckrotii? da li neka brže raste ili je lakša za održavanje? također ne znam koliko često i obilno se mora zalijevati... mislila sam možda uz to posaditi i bršljan, ima li netko isustva sa takvim kombinacijama? :) hvalaaa!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 22:30
ja sam moju loniceru drastično obrezala i sad je potjerala prekrasne listove,raste jako brzo zato mislim da je idealna za hladovinu
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 10:18
lanac, lonicera ti raste jako brzo, moja je lani u proljeće kupljena sa 40 cm i 2 grane, do jeseni su te grane bile 2,5 metra, i počele su puštati bočne izdanke. Sad sam je u proljeće orezala do zemlje jer je zimzelena i nije mi bila lijepa sa obješenim listovima (možda bi živnula da sam pričekala) i da bi potaknula grananje od zemlje. U roku tjedan dana imam pravi mali grm, nemogu ni izbrojati koliko je grana potjerala. Nije uopće spora no glicinija je brža a ti si tražila usporedbu. Također neke lonicere mirišu a neke ne, te obično imaju ukrasne bobice zimi. Ja sam uzela mirisnu za početak, sad čekam da procvjeta da vidim da li stvarno miriše jer nikad neznaš kaj kupiš po tim centrima...
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 10:28
Bršljan je dosta agresivan, to će ti morati napisati neko sa iskustvom, i sporo raste. Možeš posaditi i clematis vrste Montana, on se ne orezuje a može dostići nevjerojatne proporcije, provjeri.
Clematis po meni nije za hladovinu jer ga moraš orezivati svako proljeće ovisno o vrsti, jedino Montane ne.
Nadam se da sam pomogla.
Tena 28.3.2010
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 14:20
hvala vam svima!! ništa, onda ili lonicera ili clematis montana (al ne sendvič :D) jer mi je prvenstveno zbog hlada. još ako se ne moraju preobilno zalijevati, sreći nema kraja :)))))
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:23
i još jedno pitanje - mislite li da je oko 400kn puno da Vam firma, koja se bavi savjetovanjem i prodajom bilja, naplati savjet (što i kako bi vam uspjevalo na terasi) i dostavu izabranog bilja i tegli? hvala! :)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:27
sve ovisi o tome šta  bi ti oni donijeli i posadili,ali ako imaš novaca to ti je najjednostavnije
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 14:12
Originalno poslano od člana lanac lanac napisao:

i još jedno pitanje - mislite li da je oko 400kn puno da Vam firma, koja se bavi savjetovanjem i prodajom bilja, naplati savjet (što i kako bi vam uspjevalo na terasi) i dostavu izabranog bilja i tegli? hvala! :)
kod mene je na kupljeno bilje savjetovanje besplatno.Možda ta firma dostavlja bilje kojeg ste kupili za 400kn?
 
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:11
danas sam posadila loniceru bjelo-žutu mirisnu možda netko zna dali će mi cvasti ove godine?
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 08:16
Moja nije, mislim da joj treba par godina da procvate.
Tena 28.3.2010
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 13:36
ja mislim da hoće samo malo kasnije.vrlo je to zahvalna biljka
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 13:40
ako joj odgovara mjesto,cvjetat ce ove godine,
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 20:24
dakle ne preostaje mi drugo nego da čekam i vidim šta će bitiWink
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 20:46

Moje lonicere rastu, a mali pelceri bijelo žute lonicere - imaju pupić pa se nadam da će se primiti - to mije od drage MireK Heart

 
 
 
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 07:40
Moju Loniceru opržio je mraz.Svi listići su klonuli!Nadam se da će se oporavitiUnhappy
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 20:13
danas sam pročitala da je netreba saditi blizu slatkih trešanja jer trešnjina muha polaže jaja na njenim listovima a ja sam to upravo napravila.
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 17:09
moja lonicera posađena prije mjesec dana..izgledala je kao suha grančica sa tu i tamo kojim minijaturnim listićem..terasa je na južnoj strani i ljeti je stvarno pakleno pa se nadam da će preživjeti jer nam neopisivo treba malo hlada..bršljan joj čuva noge .Molim iskusnije za savjet-obzirom da je luđački počela tjetati u zrak,a ja bih da je više grmasta,pa me zanima kako da to postignem???


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 23:30
moja lijepo tjera iako joj je dosta grana izmrzlo


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 12:57
Ja sam sve grančice malo cvaknula pa bumo vidli:)
dosadna ko tekut
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 18:42
Moon pa tebi sve ide od  ruke Clap Imaš još crvenu na poklonWink 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.