Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 115116117118119 136>
Korisnik
Poruka
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 17:09
OSica, clematisići su ti prekrasni! Čestitam!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 18:16
jučer sam kupila šolmija i baš me zanima dali će biti baš on u zadnje vreme su me slagali za multi blu Confused
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 19:14
razmnožavanje clematisa.
opisat ću vam način kako ga razmnožiti povaljenicama ako su mu grane prekratke da se polegnu na zemlju.
   treba izabrati granu koja je malo deblja. uzmemo plastičnu bocu,odrežemo joj dno i skinem poklopac.kroz bocu provučemo grančicu te je napunimo zemljom za cvijeće.bocu objesimo na oslonac i redovito zalijevamo.
do jeseni će se razviti korjenje te se mlada biljka može odvojiti od majčinske.treba joj odrezati vrh kako bi se razvilo više bočnih izdanaka




Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 20:29
slavuj na taj sam nacin puno ozivljavala i svaki bi put uspjelo super savjet svimasmile141
JELENA FRANIC
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 20:55
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Da se malo uključim u temu.Zima je pa će biti više vremena za ovakvu razmjenu iskustava.Ovo je Clematis star preko 30 godina na jednom je mjestu,poreže ga se u veljači ili ožujku kada nema snijega i on raste.Ispred je juka koja ga štiti i bude prekrasan.

Osice kako ti se ovaj zove prekrasan jeClap
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 20:57
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

razmnožavanje clematisa.
opisat ću vam način kako ga razmnožiti povaljenicama ako su mu grane prekratke da se polegnu na zemlju.
   treba izabrati granu koja je malo deblja. uzmemo plastičnu bocu,odrežemo joj dno i skinem poklopac.kroz bocu provučemo grančicu te je napunimo zemljom za cvijeće.bocu objesimo na oslonac i redovito zalijevamo.
do jeseni će se razviti korjenje te se mlada biljka može odvojiti od majčinske.treba joj odrezati vrh kako bi se razvilo više bočnih izdanaka




stvarno dobar savjet pokušatiću  možda uspijemSmile
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 21:30
Blue Sky nemam pojma,to je moja mama davno donijela grančicu kako joj se uspio ukorijeniti ne znam ni sama i uvijek je krasan.
Ovo što je SlavujVK napisala to ću probati ovo proljeće pa ako uspijem dijelit ću vam naravno.Proljetos sam pokušala polijeganjem grane ali nisam uspjela.Jedan susjed stalno obilazi oko njega i zbog njega sam pokušal.Možda ipak nemam zelenu ruku,a obožavam cvijeće.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 20:36
danas sam vidjela prelijepe clematise - armandii sorte, prvi puta u životu i stvarno su me očarali...
osim cijene
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 08:58
natalija, pošto su!

ja sam moje tek preključe šišala. šišam ja redom i k vidim da svi pomalo tjeraju. kad sam došla do kardinala na njemu nema znakova života. uhvatim ja za biljku noge kad on istrunio pri zemlji. jako mi ga je žao jer mi je on jedan od prva 2 klematisa. imam ga već 10-ak godina. sad se samo nadam da će potjerati iz korjena.
moram napomenuti da je on već bio formiro poprilično debelo deblo. šta se ove zime dogodilo neznam. bilo je i prije puno kiša.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 09:25
100 kn, u plodinama, imaju 2 boje, bijeli i neki tamniji, bar po slici na kutiji
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 11:15
Uhh,pa to je pretjerano skupo,ja sam ovaj zadnji kupila jesenas u Baumaxu,treba pričekati sniženje...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 14:49
koliko sam prošlih godina viđala, cijena im je uijek oko 50 kn, a kad se ofucaju, onda ih snize, mada mnogima već nema lijeka

ovo je meni nova vrsta i do sada ih nisam viđala, malo sam guglala i čine mi se osjetljiviji od običnih
zimzeleni su, zadržavaju list cijelu godinu, a osjetljivi na vjetar, mraz i slične vremenske neprilike ...

ove godine sam drastično orezala svoje clematise, u posudama su, nekima moram dodati zemlje, neke presaditi u veće i ljepše tegle...

baš me zanima kakvi će biti ovo ljeto

znam da se ne orezuju svi u isto vrijeme i na isti način, ali eto... kad ne mogu s njima u zemlju, a mm je drastično otpilao i grane melie po kojoj su se neki lani penjali... to je solucija za ovu sezonu
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 14:49
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Uhh,pa to je pretjerano skupo,ja sam ovaj zadnji kupila jesenas u Baumaxu,treba pričekati sniženje...


uzela si baš taj armandii ili?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 15:03
Imali su ih lani i na Žmirićima,neznam koja sorta.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 17:14
Nisam Natalija uzela Armandii, imaš na prethodnoj stranici slikala sam karticu,taj je novi
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 18:00
natalija, baš su preskupi!
ja nemam ni plodine ni razne bau... i onaj jedan mbm se zatvorio.
ja sam ih najviše kupovala u konzumu i ne bi bili skupi. neke sam plaćala 19,99.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:53
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Blue Sky nemam pojma,to je moja mama davno donijela grančicu kako joj se uspio ukorijeniti ne znam ni sama i uvijek je krasan.
Ovo što je SlavujVK napisala to ću probati ovo proljeće pa ako uspijem dijelit ću vam naravno.Proljetos sam pokušala polijeganjem grane ali nisam uspjela.Jedan susjed stalno obilazi oko njega i zbog njega sam pokušal.Možda ipak nemam zelenu ruku,a obožavam cvijeće.

osice bilježim se sa štovanjemWink
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:56
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

natalija, baš su preskupi!
ja nemam ni plodine ni razne bau... i onaj jedan mbm se zatvorio.
ja sam ih najviše kupovala u konzumu i ne bi bili skupi. neke sam plaćala 19,99.

nažalos i ja sam daleko od svih pa i od konzuma,Cry da je meni takvih po devetnast kunaLOL
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 16:35
posijala sam sjeme clematisa prije par dana,no nigdje nema info.kako se to radi .pise jedino da je komplikovano,moze li mi neko objasniti kako treba izgledati pravilno sijanje clematisa.polovinu sjemena sam sacuvala za svaki slucaj.hvala.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 18:32
Nisam nikada probala ali sam danas razmišljala kako bi to izgledalo,možda se javi netko tko je pokušao.Danas sam pokupila sjeme ovog clematisa
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 115116117118119 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.