Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 16>
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 10:42
U studenom sam posadila pajasmin, biljku s korijenom, višu od metra, kupljenu u jednom rasadniku. Kako je do siječnja bilo relativno toplo, smatram da se trebao dobro stabiliirati na mjestu gdje je posađen. Međutim, do sada nema naznaka da se "primio". Dapače, prelomila sam nekoliko vršnih grančica i bile su suhe. Je li moguće da je uginuo? Kad bi on trebao potjerati nove listiće?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 13:11
Kod mene je već potjerao nove listiće.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 16:30
I kod mene potjerao od dolje, lanjska grančica se osušila. Posađen je lane u 8 mjesecu
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 17:27
Moj još nije potjerao ni lisne pupove,jer je dugo hladno bilo i snježno.Andina,pajasmin je žilava biljka,pa ako još nema naznaka da je živ,ne tuguj,oni iz korijena često bacaju nove mladice.Ja svake godine povadim brdo mladica jer želim ga držati urednog,a on opet do kraja ljeta izbaci nove..Znači ako ti je gornji dio i propao još ne gubi nadu možda krene iz korijena a možda mu i kasni vegetacija..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:06
Hvala, Alisa, daješ mi nadu. Činjenica jest da je na mjestu koje je izloženo hladnom vjetru sa sjevera, ali sunca ima cijeli dan. Pričekat ću još dok dobro zatopli, a ako ni tada ne krene, kupujem novu sadnicu. Nadam se da neće biti kasno za sadnju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 09:28
Mi smo dobili reznice na jesen. Samo 3 su preživjele i nadam se da će potjerati. Treba im jako puno.
Neka se sve zeleni
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 19:20

Jasmin - Rhyncospermum jasminoides slikan u jesen 2010.g. kad sam ga posadila, Na slici ispod je on danas.

 
Današnja slika mog Rhyncospermum jasminoidesa
 
 
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 20:08
Moj je zimovao u podrumu,i prvi put za ovih 7 godina kako ga ima, nije odbacio listove.On je zimzelena biljka,al kako ne podnosi minuse ja ga držim u zatvorenom,do sada u stubištu a ove zime u podrumu.I izgleda više mu godi mračan podrum nego toplo i svijetlo stubište.Moj već ima  naznake za pupanje.Inače ova vrsta jasmina zove se još i  Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 20:18
Pajasmin o kojem sam govorila u prvom postu na ovoj stranici pušta listiće! Što mislite, hoće li ove godine cvjetati?

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 20:58
Andina jako me raduje da je živ tvoj pajasmin!!Pa nije toliko ni mali mogao bi baciti koji cvijet.Ja vjerumem da će biti cvjetova na njemu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 22:41
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Moj je zimovao u podrumu,i prvi put za ovih 7 godina kako ga ima, nije odbacio listove.On je zimzelena biljka,al kako ne podnosi minuse ja ga držim u zatvorenom,do sada u stubištu a ove zime u podrumu.I izgleda više mu godi mračan podrum nego toplo i svijetlo stubište.Moj već ima  naznake za pupanje.Inače ova vrsta jasmina zove se još i  Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine..
 
Tako je Rhyncospermum jasminoides sinonim mu je Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine Big%20smile
 
Moj je već prošle godine imao prve cvjetiće.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 14:19
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Moj je zimovao u podrumu,i prvi put za ovih 7 godina kako ga ima, nije odbacio listove.On je zimzelena biljka,al kako ne podnosi minuse ja ga držim u zatvorenom,do sada u stubištu a ove zime u podrumu.I izgleda više mu godi mračan podrum nego toplo i svijetlo stubište.Moj već ima  naznake za pupanje.Inače ova vrsta jasmina zove se još i  Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine..
 
Tako je Rhyncospermum jasminoides sinonim mu je Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine Big%20smile
 
Moj je već prošle godine imao prve cvjetiće.

Moj cvjeta svake godine,samo prošle godine teško je podnio zimu pa se dugo oporavljao.U toplijim krajevima raste kao korov i meni sa baš sviđa,kad je onako divlji i prepun cvjetova,a miris se širi nadaleko i naširokoLOL
Što se imena tiče negdje ga vode pod jednim negdje pod drugim imenom.Ovaj je kupljen pod  imenom trachelospermum.Star jasmine je više kao "narodni izraz"
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 15:04
draga alisa sve te mladice koje iskopaš fino upakuj svojoj komšinici.rado ću ga primiti.taj tvoj jasmin mi se uvijek sviđao, malo je drugačiji od mog kog imam, pa kako god se koji zove
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 16:41
Pozdrav svima! Sretna sam što napokon pišem i na ovoj temi...
Prošlo ljeto sam kupila u Splitu na tržnici pravi jasmin, bar je tako žena rekla... Tražila sam po netu i zaista mi najviše liči na pravi jasmin-  Jasminum officinale, pa me zanimaju Vaša iskustva sa tom vrstom, s obzirom da sam sa kontinenta Smile Jedan sam ostavila u tegli, drugi posadila u zemlju, ali mi nekako slabo napreduju Unhappy Prezimili su naravno u negrijanom hodniku...
Svaki savjet je dobrodošao!
Veselim se i slikama vaših jasmina!
Nabavila sam i Philadelphus Snowflake!!! I pajasmin sam si dugo priželjkivala...
Nadam se da još netko ima ovu vrstu pajasmina, jer bi mu zaista htjela pružiti najbolju njegu! Smile Posadila sam ga na mjesto koje je čitav dan na suncu, nadam se da će mu to odgovarati...

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 18:17
Neznam dali ste vidjeli i komentirali o ovom jasminu ali moram podjeliti sa vama informaciju.
Krasan je, tako lijepo žut, kao grm je rastao i rado ću ga  zasaditi jer znam gdje ima za kupiti, aukcije..
 
 
ŽUTI DUPLI JASMIN, Jasminum mesnyi
 
Lijepa zimzelena penjačica koja uspjeva u vrtu u klimi masline, u hladnijim krajevima naše zemlje biljku treba uzgajati kao lončanicu i zimi unositi u negrijanu prostoriju (+5 do +10 stupnjeva).

Dugotrajna cvatnja u proljeće, žuti dupli cvjetovi.

 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:06
procvjetao:
 
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:13
ups ... ja san mislila da ja iman jasmin ali kad gledan vaše slike ovo moje ne sliči na vaš jasmin ??????

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:40
I moji cvatuThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:44
1111-to što imaš ti je jako,jako lijepoClap 
Sada je u punoj snazi!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:49
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

1111-to što imaš ti je jako,jako lijepoClap 
Sada je u punoj snazi!
Prekrasan JasminClap do ovdje mirišiThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.