Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 37>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 13:19
Silvestra samo ju nastavi zalijevati.Mislim da bi ona sama od sebe trebala cvjetati ponovo.I savjetujem ti ako joj je dobro na mjestu na kojem je sad da ju ne premještaš.Obično ako im odgovara neko mjesto tamo mogu biti cijelo vrijeme.Ja svoju držim na balkonu gdje je svježe do prohladno.Odlično se drži i cvjeta mi svakih par mjeseci s tim da ju ja kad cvjeta i gnojim tekućim gnojivom.Možda ti to potakne daljnju cvatnju.Ako ju nisi uopće planirala iznositi u vrt onda nema potrebe da ju mičeš od mjesta gdje joj odgovara.Držim fige da ju uspiješ održat.Ako te još bilo šta zanima da ju održiš,zovi upomoć smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 15:20
Perla hvala. Sad bar znam koja je vrsta. Ma meni je žao ako mi ugine neki cvijet i inače, a ove ciklame su poklon MMK i unuke za rođendan, pa je tu i sentimentalni razlogEmbarrassedBig%20smile!
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 16:13
2201tea hvala Ti na savjetima i mislim da će opstati,jer one koje su mi prethodnih godina uginule već do sada ih nije bilo,smile79
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 18:16
Nema na čemu,drago mi je da mogu pomoć...uživaj u ciklamamasmile78
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:07
Dmirce eto uspijela upropastit pokušaj za sjemenom i malim biljčicama...ne znam kako se to uspijelo dogodit,vjerojatno manjak zaljevanja jer je pobacila cvjetne pupove ako se to može uopće tak nazvat smile43 I opet moram čekat novu cvatnju i nadat se da neću ponovit problem...Kako tvoje ciklame?
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 23:13
Tea hvala na pitanju dobro još ujvjek cvjetaju,a i sjeme se zameće.Neke su mi i nikle pokraj starih,ali nevjerujem da ću ih sačuvati.Sad mi je procvjetala i crvena,ali ima zamisli samo jedan cvjetić.Ma nemogu ja da te slike stavim da ih vidiš istina nisu bogate kao kad ih kupiš,ali su žive i cvjetaju.Eto npr.bjela veoma krupna ima samo pet listova i petnaest cvjetova i to jako krupnih dok ova druga malo sitnija bjela koja već i polako prolazi imala je preko tridesetak cvjetova,a za njom je i malo sitnija lilasta-Sve u svemu svih pet koliko ih imam sve su cvjetale.Nadam se da ćeš i ti uspjeti ja ti želim sreće da ti pođu za rukom kas ih toliko voliš.Pozić.......Valjda ću i ja moći već ubaciti te slikice-
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 07:34
Drage moje,kod mene isto stanje kao prije,u vrtu su još ljepše,a u vazama ima pupova,odgovara im mjesto i klima,baš mi nekako ide sa ciklamama.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 10:09
To je puno ciklama,dmirce.Prelistaj malo druge postove drugih tema.Negdje je post sa uputama stavljanja slika samo ne znam tocno di.Ak nadjem ti javim tocno.Probaj malo prelistat,mozda nadjes...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 17:22
Misliš pa to je samo pet komada,a ljepo ih je vidjeti iz vana sa ulice jer su sve na prozoru dok ih ja manje vidim iz sobe zbog toga što ima i drugog cvjeća s kojima sam ih zaklonio.Pa što se tiće slike gledao sam na cvjet info kako staviti sliku.a neznam možda treba neka posebna dozvola ja nemogu ćak ni da ubacim ove razne smajlove koje viđam u rubrikama sve u svemu hvala......a ja to tako pišem bez toče i zareza.Super.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 17:50
Ma dobro,nije problem ni do tocke ni do zareza..mislim da to nikom ne smeta.A kaj se tice dozvole,mislim da to ne treba jer bi neko to onda i spomenuo.Mogla bi to bit neka greska jer ja smajlice u postova koristim normalno.Nadam se da ces moc rjesit problem da vidimo i tvoje biljcice.Ja svoje jos cekam da pocnu cvasti.Pozdrav
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 18:12
nadam se da hoču jedva čekam da pošaljem kolekciju biljaka.Nadam se da ću uspjeti,a onda neče moči sve da stane na stranice.Pa neznam za te ciklamice kod tebe zar još nisu procvjetale?Moje i prolaze,a bit će ih još koji mjesec u cvjetu,a baš mi je žao što ih nemogu izložiti,a kako staviš smajlića sad tu u poruci?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 08:19
Ocito sam premalo zaljevala (slucajno) i otpali pupovi...Inace je zdrava i ima puno zelenih listova.Stavrno mi se ovo prvi put dogodilo.Bit ce jos prilika.Iznad poruke koju pises ili kraj nje odmah imaš na biranje kakva slova zelis,kao mali izbornik za poruke i nacrtan je smajlic,kliknes i tam izaberes koji zelis..
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 21:00
Moguće da je tako Tea,ali mislim da ih je najbolje povremeno pogledati i ne previše titrati oko njih.Kod mene se zna desiti da skroz saviju lišče koliko budu suhe,ali kad ih zalijem dođu sebi i opet kao da ništa nije bilo,a ja za ove smajliće neznam mogu samo koristiti oblike slova i boju,a ostalo mi nedozvoljava.Jel ti imaš kakvu posebnu adresu odakle pokrećeš i ubacuješ slikicu.Pozdrav i hvala.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 21:38
Da,to šta kažeš sa listovima koji polegnu ak se ne češće zaljeva je istina.To se i meni događalo,al nije to neki problem.Ako se zalije nije nikakav problem i ona dalje normalno nastavlja sa razvijanjem.

Što se tiče pokretanja,ja sam prijavljena gmail-om na forum ako si na to mislio.Mislim da bi trebao bez obzira na to pokrenuti.Stvarno ne razumijem zašto ne možeš koristit te smajliće.A da pitaš administratora?Možda bu on to bolje znao...Postavi mu direktno pitanja a možda ti se javi neko od drugih članovima koji bi znali o čem je riječ...
Na vrh
blackthumb View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blackthumb Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 14:36
bok, ja sam nova tu:)
ako mi možete pomoći bila bi vam jako zahvalna:)
dakle, ove zime sam dobila ciklamu na poklon, ali su joj prvo ispali SVI listovi, zatim svi cvjetovi. mislim da sam je previše zalijevala. uglavnom, ostavila sam je po strani kojih mjesec ako ne i više možda sam je zalila dva puta.
taman kad sam mislila je baciti, vidjela sam da su izašla nova tri lista. malena, ali rastu. i što sad da radim da joj pomognem?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 15:55
Pozdrav blackthumb i dobrodošla,
ja bi ti prvo predložila da ju ostaviš tamo di je (na mjestu na kojem je pustila listove).Očito joj to mjesto odgovara.Jedino na što moraš paziti jest da ne zaljevaš po lukovici jer tako može istrunuti.Dakle,ili oprezno oko lukovice ili u podložak.Čim se zemlja malo prosuši(ne jako) zalij ju.Možeš ju i prihranjivati po potrebi (gnojivom za cvatuće biljke) jednom u dva tjedna.Ako joj izbijaju novi listovi s njom će sve biti u redu.Samo pazi na zaljevanje i kidaj sve listove koji su žuti ili ne izgledaju dobro (sve koji su zeleni i lijepi ostavi).Želim ti sreću i da uspiješ smile75
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 00:59
Ja sam moju ciklamu preselila na sjeverni prozor i potjerala je male listiće,pa sam stoga zaključila da joj tu paše i neću je nikuda seliti do zime jer je u zimi tu malo prehladno i onda ide na istočni prozor u kuhinju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 09:07
Moja se pak počela nekaj buniti i žutiti mlade listove.Ne znam kaj joj se događa jer je ovo prvi put da je malo poludila.Do sad sve 5 i sad ko da joj nekaj ne valja.Čudne su to biljke smile96
I ja se slažem u potpunosti s tobom.Tamo gdje im paše ih ne treba micati.Možda bu i cvjetala uskoro,ko zna Wink
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 22:23
Ciklame baš i jesu čudne nekom uspjevaju nekom ne.Ja se na svoje nemogu požaliti još uvjek cvjetaju,a listovi žute.U stvati do kad one cvjetaju ovo je već kod mene počeo šesti mjesec kako su u cvjetu.A ja se slažem sa tvrdnjom da ih netreba micati jer moje iskreno govoreći stoje na istom mjestu već godinama.Nikad ih nisam micao i zimi i ljeti su na prozorskoj dasci pa bi možda i svima tako preporučio i nadam se da će biti uspjeha.Pozdrav Tea,Blackthumb i Silvestri.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 23:32
Pozdrav dmirce,jesi uspio rješit problem sa slikama i smajlićima?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.