Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 119120121122123 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 19:00
Pa ajde da baš ne čekate predugo .....Wink uz malo objašnjenje da su ovo slike od početka decembra.
Svi ste se naveliko hvalili sa božićnim kaktusima pa da i ja pokažem moje koji su cvali sve do iza nove godine.
 
Lanjski narančasti
 
 
 
Ovu ciklam ljubicu sam udomila kod naše Ljubice Hug
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 19:01
Predlanjski rozi....
 
 
 
Sljedeća tura slika stiže za vikend...Bay
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 19:07
P R E K R A S N O !
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 23:47
Prekrasno cvijeće, prekrasne bojeTongue
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 06:43
Na jednoj kavi si spomenula da si kupila božićni kaktus dok još nisi znala koje je boje, za koji se kasnije ispostavilo da je narančasti. Baš me je zanimalo kako izgleda. Odgovor je jednostavan - prekrasno!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 08:36
smile227Zbilja ne znam koji je ljepši!Thumbs%20Up
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 09:17
I narančasti i roza baš su llijepi!! A i ljubice također krasno izgledaju rascvjetane.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 04:29
Lipe boje božićnih kaktusićasmile71
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 19:42
joj kako su ti dobri kaktusiciThumbs%20Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 19:51
Hvala cure što me posjećujete, božićnjaci su davno ocvali i sad sam među njih smjestila orhideju, koju naravno moram sliknuti a nikako da stignem WinkWink.
Nego .... baš sam si nešto pnosna jer sam prošli petak bila u Bau haus i ništa kupila - WOOW !!!!!
Sve mi je nešto bilo ili preskupo ili kilavo, kućne biljke inače ne gledam niti ne kupujem pa sam zato, tradicije radi kupila samo dvije bijele ruže pokrivačice tla SWANY i to za neku jeftinjavu od 12 i pol kunića, toliko da se malo razveselim Big%20smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 19:54
joj korijenko mene ce mm ubiti gdje god krenem nesto kupim, doduse i on ove jeseni kupuje dosta ali vockesmile73
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 20:02
Hej nona sad sam bila kod tebe i vidjela da si posadila breskvu i ispod bergenije, a ja sve nekako čekam kraj februara da počnem saditi.....to će mi se tako odužit, najradije bi već sad kopala i pretumbavala ali sutra najavljuju opet hladno i nekakav snjeg- moš mislit Wink
Čitam da imaš gliciniju... ako imaš kojim slučajem izdanak, nemoj baciti, pliz Big%20smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 20:33
Ti si karakter,bila u Bau... i ništ nisi kupila,ja nisam tako čvrstaWink
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:53
Vidim da se naveliko spremaš na sadnju u proljeće, pa uvijek je bilo da je dobra priprema pola posla. Sjeti me na početku proljeća za gliciniju našla sam ogradu od 10 m glicinije sa ukorijenjenim izdancima i ako se još nešto sjetiš Wink
Ovaj božićni kaktus je prekrasne boje

život je more
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 23:04
Prekrasni Božićni kaktusi, posbnih boja

Ružu pokrivačicu tla Swany imam i ja lani kupila u Viškovu.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 23:12
Divan kaktus korjenko! Super ljubičice! Sve ti je za 10!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 06:03

Predivna boja božićnog kaktusa!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 23:06
Evo popisa
 

Berberis

 

LISTOPADNO:

 

Berberis thunbergii Atropurpurea - 2m : crveno lišće i crveni plodovi
Berberis thunbergii Atropurpurea Nana - 60cm
Berberis thunbergii Red Chief - 3m : crveno lišće
Berberis thunbergii Aurea - 1,5m : žuto lišće koje prelazi u zeleno
Berberis thunbergii Rose Glow : ljubičasti listovi sa ružičastim mrljama
Berberis thunbergii Harlequin : tamnoružičasto lišće sa bijelim točkicami
Berberis thunbergii Bagatelle - 30cm :
Berberis wilsonae - 1,2m : naračansti plodovi
Berberis ottawensis Purpurea - 1,8m : savinuti izboji,ljubičasti listovi

ZIMZELENO:
Berberis darwinii - 2,4m : sjajno lišće poput bršljana,viseći tamnožuti cvijetovi
Berberis stenophylla - 2,4m : uski savinuti listovi,zlatno žuti cvijet
Berberis stenophylla Irwinii - 90cm
Berberis stenophylla Corallina Compacta - 30cm
Berberis linearifolia Orange King - 1,8m : bogato cvatuća sorta sa narančastim cvijetovima
Berberis verruculosa - 1,2m : sjajni listovi,poj
edinačni žuti cvijetovi,crni plodovi
Berberis candidula - 60cm :gust kuglasti rast,žuti cvijet
Berberis julianae - 3,3m : za sadnju zaklona,zimi list pocrveni
Berberis hybrido-gagnepainii Chenault

 

autumn-berberis-detail

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 23:56
Već sam otišla dalje ali mislim si, nije fer da ne ostavim trag!!!  Barem da znaš da sam ti škicala biljčice!!!!!   Imam i ja gliciniju, pa pošto imam nešto tvoje, red je  da i ti imaš nešto moje, pa ti šaljem na rano proljeće par sadnica, pa ako ti bude višak-ti lijepo podijeli!!!

A za sada ti ostavljam lijepe pozdravčiće!!!   
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 10:39
E pa pul tebe vavek neč prelepo božićnjaci od lane, od predlane, ma ki će se z tobun?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 119120121122123 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.