Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarenje kroz moje oci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarenje kroz moje oci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 17>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 13:09
kako krasne proljetnice imaš dado...pa zar je već vrijeme za magnoliju!?
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 20:27
Ma tu kod nas je sva klima totalno poremecena! Iz zime eto vec polako prosli i u ljeto, nema vise proljeca. :/ Sve je suho, temperature su visoke, stalno je suncano i eto biljke se probudile ranije nego inace. Magnolija po meni prerano cvijeta ali pitao sam ljude u mojoj zoni i vele da su i njima stabla u  cvatu.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 08:23
dado odavno vec planiram pogledat tvoj vrt ,al nisam htjela prelistat ga u zurbi,jutros sam gustala uz kavu kod tebe..hvala ti sto nam pokazujes svoje carstvo i dajes nam savjete..ja odo upravo isprobat jedan tvoj savjet..kombinirat ajugu sa zecijim usima...tebi ostavljam liejp pozdrav 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 21:43
Pocela je i cvatnja u suhom i frisko ociscenom kamenjaru. Prvi su na redu arabisi



Arabis Schneeball



po prvi puta u mom vrtu cvijeta i Degenia velebitica




Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 21:48
Po sjenovitim kutcima cvijetaju

Epimedium Sulphureum



nas domaci Geranium phaeum Samobor



Modrica, Omphaloides verna



iznimno kompaktan i visok svega 2 cm Ophiopogon Tamryu no.2



uskolisni plucnjak, Pulmonaria angustifolia



i ljekoviti plucnjak, Pulmonaria officinalir porijeklom iz Ceske



i Aurinia s. citrina


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 22:00
E da mi je imati toliko prostora kao ti. Kod tebe je uranilo s vegetacijom i cvatnjom kao i kod mene. Magnolije već naveliko cvjetaju po drugim vrtovima, tulipani cvjetaju iz zemlje jer im ni stapka nije stigla narasti od naglog zatopljenja. Btw, super vrt imaš. Ako budem ikada u prolazu morat ću navratiti jer bi to bilo kao da sam išao u Rim/Vatikan a nisam vidio Papu
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 22:11
Prekrasan mi je taj tvoj kamenjar, tak je prirodan. A onaj žuti cvjetić, Epimedium Sulphureum kad se na brzinu pogleda, sliči pakujcu. Jako je zgodan.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 23:52
@anabistrica - dobro si primjetila slicnosti, botanicki pripadaju istom redu biljaka (ranunculales-zabnjaci) ali razlicitim obiteljima. Drago mi je da kamenjar izgleda prirodno, najvise sam se trudio da bas tako i ispadne.

@ante-meni prostora vec fali ;), a recimo da sam recentno uselio u "nove vrtove". Slobodno navrati, bit ce mi drago. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 06:34
Prekrasne proljetnice ti cvatu. Plućnjak (oba) me posebno oduševio, ali i jastučići arabisa su krasni. A dvocentimetrašica Ophiopogon Tamryu plavih bobica je zaista posebna!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 09:02
I mene su plave bobice oduševile.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 18:03
i meni se svidja tvoj kamenjarHeart
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 18:41
Lijepa šetnja tvojim vrtom, zaista posebno smile211
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 20:35
Hvala svima na lijepim rijecima :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 21:56
"ante-meni prostora vec fali"
 
Šteta da nisam bliže. Ponudila bi ti svoj prostor, imam ga previše.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 23:43
Ana mi je uzela rijec iz usta ( i ja bi dala dio na koristenje ). Kamenjar je super !
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 00:07
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

"ante-meni prostora vec fali"
 
Šteta da nisam bliže. Ponudila bi ti svoj prostor, imam ga previše.


haha havala na ponudi :) imam i ja prostora ali mi je zabranjeno sirenje ;) pa nemogu vise osvajati novi teritorij. Nije problem u prostoru nego u tome tko ce sve to odrzavati, moji su projekti dosta konkretni a zemlja je dosta nisko :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 06:06
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

"ante-meni prostora vec fali"
 
Šteta da nisam bliže. Ponudila bi ti svoj prostor, imam ga previše.


Sestre drage, kad tako velikodušno nudite, ja sam vam bliže LOL
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 06:53
Lijepo! Prekrasno!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 08:08
plave bobice su super kao uostalom i sve cvijece kod tebe..za mene je mnogo toga jos uvjek nepoznanica..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 09:19
Veselim se što ću uskoro tvoj kamenjar vidjeti uživo. To je praznik za dušu i oko. Javi mi se za dogovor, jer ekipa 051 pojačana s ekipom 052 jedva čeka izlet.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.