Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 21:40
nbjelovujako zahvalna biljka i ne traži puno,a ovako se lako dobiju nove biljčice...o da i hibiskusi su tu kupljeni u trgovini,imaš kod mene u "moj teritorij" slike. natalija a tko nebi ugađao tako krasnom cvijetu.

Temperature polako padaju pa sam u brizi kad ih trebam unijet u kuću,noćne su oko 10 stupnjeva.

“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 18:00

Kako su naglo stigla hladna jutra, ja sam svoju biljčicu dopremila sa vikendice u stan na prezimljavanje. Sada sam tek postala svjesna kako brzo ta biljka raste. Kupila sam ju prošle jeseni kao mladu, cirka 30 - 40 cm visoku biljku. Zimi sam ju već morala presaditi u veću posudu, (u ožujku sam ovdje postavila sliku), a kako je i dalje bujno rasla opet sam ju ljetos presadila u još veću posudu. Evo kako sada izgleda.



Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 18:33

Krasna vam je biljkica Cimi!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 19:21
predivna ti je ,a i stvarno je jako narasla. moja je samo cvala, ali malo rasla, nadam se da je ove zime neču sribati kao prošlu.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 19:44
Krasna je!Istina jako brzo raste i moje su prelijepe i velike isto sam ih unijela u kuću.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:01
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Ne sliči na mandavilluUnhappy



To je Mandevilla sanderi „Sundaville“ (syn. Dipladenia sanderi „Sundaville“)

Evo kakav cvijet ima moja




Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 08:49
Cimi prekrasna ti je dipladenija. I ja je imam, ali nije tako lijepa kao tvoja. Čime si ju gnojila?
 
I još jedno pitanje...da li ste ih počeli spremati u kuću? Da li ih sada već treba orezati i pokušati zakorijeniti ili čekati proljeće?
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 09:34
Proljeće ne rezati ih već ih zakorijenjuj položenicama tako ćeš brzo i sigurno dobiti novu biljku.Moje su već u kući.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 09:38
Cimicifuga kako je krasna ova tvoja mandevilla,na žalost kod mene ih nema nabavit.Kakava je razlika u odnosu na dipladniju?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 09:42
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Novija fotka.Neznam što ću s njom ove zime.Prerasla je sve držače i penje se po susjednim biljkama.
 

Pošalji je meni ja se o njoj budem brinula!Hahahah šala,samo je nastavi negovati i uživati u njenim prekrasnim cvijetovima.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 10:34
Ja sma pokusavala oziliti dipladeniu ali mi nije uspjelo.Evo sada sam dobila tri reznice i stavila sam na oziljavanje pa vidjeti cu da li cu biti bolje srece.
Nisam stavljala hormon.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 12:35
Fatka želim ti puno uspjeha.smile127
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 12:41
Arim, ti si svoju već unijela u kuću?
 
Moja je još vani...i kod mene je mandevila, ali ne tako lijepa i bujna kao kod Cimi.
 
Znači, samo pokušati sa povaljenicama...ok, budem probala, hvala na savjetu.
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 13:03
Da unijela sam je.A razmnožit sam je uspijela samo položenicama,reznicama ni jedna nije uspijela.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 13:58
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Cimicifuga kako je krasna ova tvoja mandevilla,na žalost kod mene ih nema nabavit.Kakava je razlika u odnosu na dipladniju?


Mandevilla i Dipladenia su istoznačnice (sinonimi) za istu vrstu biljaka.

Evo, kopiram objašnjenje koje sam već ranije napisala. Ponavljanje je majka znanja.



Naziv ovog roda biljaka je Mandevilla (prema H.J. Mandevillu 1773. – 1861. koji je prve primjerke iz Argentine donio u Englesku).

Za mandevilu se upotrebljava i istoznačni naziv (synonim) Dipladenia (od starogrčkog).

U rodu Mandevilla (Dipladenia) postoji oko 120 vrsta, a najpoznatija je vrsta Mandevilla sanderi (syn. Dipladenia sanderi) od koje su uzgojene mnoge sorte (kultivari). Najpoznatiji i najprodavaniji kultivari od te vrste su iz kolekcije hibrida Mandevilla sanderi „Sundaville“ i po njima se kao opće ime uvriježilo i ime Sundaville, što nije ispravno jer se to ime odnosi samo na kolekciju "Sundaville" hibrida.

Dakle, ispravno je:

• rod: Mandevilla (syn. Dipladenia)

        • jedna od vrsta: Mandevilla sanderi (syn. Dipladenia sanderi)

               • kolekcija hibrida uzgojenih od te vrste: Mandevilla sanderi „Sundaville“ (syn. Dipladenia sanderi „Sundaville“)



Postoje i druge međusobno različite sorte (kultivari) od ove i drugih vrsta mandevila i one imaju svoje nazive.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 22:53


Cure vaše dipladenie su stvarno krasne.
Cimicifuga a ovaj tvoj sistem sa žičanom ogradom kao nosačem dipladenie ću kopirati sljedeće godine. Super ideja ne samo za dipladeniju, i hoju ću probati na isti način riješiti. Diladeniu inače preko noći unosim u garažu a preko dana ju još uvijek iznosim na sunce. Stara je dvije godine.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 23:49
Jednom riječju prekrasna.Izgleda da si je redovno rezuckao kad je ovako gusta i bujno cvijeta.Svoju sam dipladeniju redovno prehranjivala onim otopljenim gnojivom(što je ono bilo KAN ili NPK) što si preporučio za pelargonije i predivno su rasle i cvijetale.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 19:32
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Evo i mene s mojom siroćicom od MandavilleStern%20Smile
Imam je već nekoliko godina i nikad je zimi nisam pospremila unutra, već je prezimila vani na verandi. Svako proljeće bi je dobro prikratila i nagnojila, tako da je obilno cvala cijelo ljeto. Ove je godine nisam ni malo prikratila, jer mi je bilo žao rezati tako duge grane, ali sam požalila, jer je obilno cvjetanje izostaloThumbs%20Down
Sljedeće proljeće je nadrapala, dobiti će po repu sa škarama.


U proljeće kad nadrapa i dobije škarama po repu.........sve odrezano u kutijicu i lijepo molim, meni doma šalji!!!  Ja zapelcam, pa ti koju zapelcanu vratim!!!  Jel važi???
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 19:53
Ja sam za svoje dipladenije napravila penjalice!!! Baš ću ih usmjeravati u visine, sa željom da se i sve praznine popune, što listićima što cvijetićima!!!



Uploaded with ImageShack.us 



Uploaded with ImageShack.us

Ali......jednoj je već vani poćelo jako žutiti lišće i opadati u velikom broju!! Skoro pa je već gola sada!!  Staro lišće opada ali i uvelike tjera duge mlade grane!!  Da li je to normalno za nju ujesen?



Uploaded with ImageShack.us
 Južni prozor zimskog vrta, jel to dobar položaj za nju i da li je moram zaštiti od direktnog sunca koje tu zna zbilja pripeći!!!  I u zimskim danima kada je sunčano moram zatvarat radijator jer je zbilja vruće kraj stakla, ako koji list orhideja ili palme uđe između žaluzina, opeće se!!

A uspjel sam i dvije reznice zakorijeniti bez hormona i bez povaljivanja i kamenčića. Jednostavno sam odrezala manju kraću zreliju granu, preko ljeta držala u hladovini, zaboravila na nju a ona me iznenadila novim listićima i  grančicom!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 20:02
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:


U proljeće kad nadrapa i dobije škarama po repu.........sve odrezano u kutijicu i lijepo molim, meni doma šalji!!!  Ja zapelcam, pa ti koju zapelcanu vratim!!!  Jel važi???
[/QUOTE]
Zakasnila si, danas sam je skresala i reznice zabola u klijališteWink 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.