Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 28>
Korisnik
Poruka
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 23:29
Prošetati vašim vrtom uvijek je pravo zadovoljstvo. Ljudi poput vas dvoje ne samo da uspijevaju ispuniti svoj život i srce zadovoljstvom i skladom, vi uspijevate slikom i riječju prenijeti svoju pozitivnu energiju na nas, posjetitelje vašeg vrta. Rustikalni Trg vrtnih patuljaka je tako bajkovit, više mi liči na trg na kojem treba okupiti djecu (unuke) i pričati im bajke. To bih ja činila na tom trgu.
Sljedeći put dolazim vam ponovo u posjetu, sigurna sam da će opet biti novosti. Ne vjerujem da bajka o Trgu prestaje ovdje. Čekam nastavak...
   
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 11:02
Slučajno sam naišla na vaš vrt i ostala dugo,dugo.....Pa ljudi moji je li ovo moguće?????Još uvijek sam pod dojmom te prekrasne ljepote,jednostavnosti,mašte.Divim se ljudima koji "vide" u svemu oko nas to nešto.Ja naprosto to ne vidim za razliku od moje kćeri koja to vidi i od raznih stvari pravi čuda.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 21:06
Inox, samo sam vas došla pozdravitismile79za oboje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 21:18
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

..... Rustikalni Trg vrtnih patuljaka je tako bajkovit, više mi liči na trg na kojem treba okupiti djecu (unuke) i pričati im bajke. To bih ja činila na tom trgu........

   

Lucy, i ja se vidim u toj ulozi pa strpljivo čekam takvo okupljanje, samo neznam da li da polako počnem raditi stolac za ljuljanje.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 21:55
Mikica, drago mi je vidjeti Te, osim u "razgovorima uz čaj", i ovdje u Ciminom i mom malom raju. Dar "viđenja" o kojem pišeš, često pobudi, inspirira i potencira priroda i boravak u njezinom okruženju. Na "čaju" si rekla da rado odlaziš u prirodu gdje diskutiraš sama sa sobom. Nastoj malo dalje od sebe odbaciti probleme o kojima pišeš u "čaju" pa pokušaj poniknuti dublje u sebe i sigurno ćeš naći način da i Ti "vidiš". Naravno da nećeš naći gotovu paradigmu, ali ćeš sigurno naći i prepoznati jaku potrebu i želju da se izraziš na jedan drugačiji, novi način. smile181
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 22:06
Draga i uvijek dobro došla Triša, znači odmorila si se nakon puta po lijepoj našoj i došetala se opet u naš kutak. Lijepo je što nas se sjetiš. Cimi i ja Tesmile219i također šaljemo smile79
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 22:17
Imaš pravo Inox,jedino što zaista vidim to su kolači i kulinarstvo.To me odmara,mada to ne jedem.Sltako ne trpim ali obožavam raditi.Ludujem za kulinarstvom i vjerojatno sam u nekom prijašnjem životu bila kuhar.Na tom polju zaista "vidim".Vidiš kao me drugi ljudi objektivnije "sagledavaju".Ma baš se je lijepo družiti.Pozdrav Cimi,nadam se da i ona sada gušta.
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 21:44
Samo sam navratila da vidim ima li novosti,pozdrav za oboje
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 23:06
tek sam sad otkrila i ovu vašu temu,oči mi suze  od gledanja ali sam definitivno oduševljena sa vama kao parom koji se toliko divno nadopunjuje da sam čak malo cimi i ljubomorna  koliko tvoj dragi ima zlatne ruke za nešto napravit a tvoje ruke cvijeću daju jednu predivnu notu nostalgije ...ma kućicu ste pretvorili u raj sa zanimanjem sam otvarala svaku stranicu zaista ste mi pružili jednu divnu priču za laku noć,sve ste savršeno ukomponirali ali ipak šlag na kraju je ovaj trg patuljaka..nenadmašno..ža mi je da vas nisam u mogućnosti upoznati ali iovako vidim da ste divni ljudi jer vaše srce u srcu je ogledalo vaše zajedničke duše ..Thumbs%20Up 
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 21:01
Duda-Lave, veseli nas Tvoja posjeta i utisci koje si dobila šečući kroz našu priču i naš "mali raj" koji smo postupno stvarali i  s ljubavlju prilagođavali našoj viziji koju smo imali od početka. Nije to ništa posebno u mjerilima velebnosti i luksuza, ali je to jedna druga dimenzija življenja u kojoj se oboje osjećamo puno bolje i zadovoljnije nago u našem urbanom dijelu života sa svim komforom. To nas dovodi ovamo u "brege" gdje rado i s veseljem provodimo zanimljive i ispunjene dane najljepšeg dijela godine, od proljeća do kraja jeseni. Posebno mi je dragao kad netko kao Ti, koja imaš more pred kućom, zapaziš čari i ovakvog "kopnenog" života.Smile
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 21:42
Pa dragi moj ja sam ipak živjela prvih 30g u Zagrebu ,Gračanima divnoj kući okruženoj cvijećem i zelenilom tako da znam o čemu pričate ..ta zelena sviježina mi fali ovdije koliko god ja natrpala cvijeća raznog bilja.. ipak malkice me hvata nostalgija i žudim da mi se nozdrve malo napune mirisa mokre trave,mahovine miomirisa gljiva ..sve mi to iskreno fali ali vas dvoje to fenomenalno to prezentirate pa mi je nekako lakše, znaš preselit se iz naše metropole u malo mjesto i to na more u potpuno drukčiji okoliš i mentalitet je jedno ali za mene lakše prihvatljivo al kad odeš iz svog doma gdje znaš kako i vrapci dišu e to mi je priznajem palo dosta teško..no svakako ću pratiti savelikim zanimanjem razvoj vašeg raja
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 13:46
zaista sam oduševljena i načinom vašeg života i uređenjem vašeg životnog prostora toliko se osjeti ta toplina vašg doma samo dok gledam i čitam o svemu ovome morala sam da vam uputim ove riječi hvale za vas
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 20:35
Drago nam je Inaja da Ti se sviđa kod nas. Navrati opet.smile219
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 21:01
Ako malo popustite strogu ozbiljnosti odraslog čovjeka, ako malo olabavite postojeće estetske kriterije u tretiranju kića, ako ulazite u godine u kojima se ponovno poprimaju neke dječje karakteristike ili ih imate oduvijek, ako ste malo otkvačeni ili sve ovo zajedno, onda se vrlo lako "ufurate" u svijet vrtnih patuljaka i otkrijete (važno je htjeti) jednu novu dimenziju. Većina ljudi živi u 3D svijetu, ja pak spadam u one koji vjeruju u postojanje više dimenzija. Uz pomoć svih, na početku pobrojanih, fakata lako sam se i rado ufurao u svijet patuljaka.
 Sve je počelo još prije nekoliko godina sa njihovim fakinski nestašnim namigivanjima i tihim dobacivanjima: "kupi nas, kupi nas, ne bu ti žal" jer su prepoznali moje očito zainteresirane poglede pri prolasku kraj njih u dućanima gdje su se mogli kupiti. Nisam mogao odoljeti tim, sada uviđam organiziranim, simpatičnim napadima, jer su izgleda skužili da sam mušterija za njih. Ukratko, malo po malo, u našem su vrtu počeli nalaziti svoje utočište različiti pripadnici patuljačkog naroda. Na početku sam bio izložen Ciminom čuđenju pa i neskrivanim podsmjesima, dok je danas već jednom nogom u toj dimenziji i značajno doprinosi njihovoj brojnosti. No, još nije u fazi da sa njima razgovara. Ja da. Svaki put kad dođemo kažem im: "Bok, dečki kak ste i kaj ima novoga?" I onda se malo porazgovaramo o svakodnevnoj problematici razmjenjujući mišljenja i stavove. Bolje tu nek na "razgovorima uz kavu" jer tam čim nekaj velim dođe do gužve, nastane vika, sve se crveni, čak se i more na riječkom području zapjeni.
Kako bilo da bilo, naši patuljci nam uljepšavaju i upotpunjuju boravak u našem "raju" na bregima. Ja sam im se nastojao odužiti tako što sam novoizgrađeni trgić nazvao po njima. Razno razni bezveznjaci bez zasluga imaju svoje trgove (svaka čast velikanima, oni su izuzeti iz prethodne konstatacije) pa zašto ne bi i naši patuljci koji imaju zasluge. Oni imaju potpunu slobodu kretanja, govora, izjašnjavanja misli ipak im je boravak kod nas ugodan. Kažu da nema nikakve potrebe da ih neke bezvezne udruge oslobađaju i odvode u šume jer im je kod nas super. Ako bi se nešto promijenilo, oni imaju svoj trg za prosvjede i javnost bi vrlo brzo za to saznala. Siguran sam da do takvog okupljanja neće doći. Iz tog okupljanja isključen je njihov doček nove godine koji su već najavili.
Neka netko kaže da im kod nas nije lijepo. Evo kako su se lijepo smjestili, a ne može se prigovoriti ni želji za poziranjem. Iskreno, bolji su od Pokosice, Celzijusice i Gotovčevih…

ekipa na okupu



svaki na svojoj poziciji























....pa tko nas nebi volio u svom vrtu?

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 21:27
slučajno sam naišla na ovu temu i ostala oduševljena,svaka riječ je premalo,još ću par puta sve prelistati-ovako nešto osmisliti,svaka čast
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 08:53
-ah ljepote,da li ja dobro vidim,cijela vojska predivnih čovječuljaka kao da mi kažu-dobro jutro-
-usne se razvukle u blaženi smiješak,kroz prozor mi kradom proviruje sunce poslije dosta kiše,biti će mi lijep dan
-ta mala "stvorenja" su Vam predivna i ne žalite novca za njh,šteta što ih kod nas nema rado bih Vam poslala jednog vrijednog hercegovca(naći ću ga,naći)
-hvala Vam da oni koji nemaju vrtove mogu barem ovako uživati...
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 13:00
ma preslatki su
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 15:11
Originalno poslano od člana Inox Inox napisao:

Morana, nije baš lako kontinuirano imati nove priloge za ovu temu, ali valjda će se nešto pojaviti.

Lana 2, hvala na dolasku i drago nam je da uživaš s nama. Veseli nas i Tvoj drugačji pogled na naše patuljke. Znaš, iskreno oni i jesu kič, ali stvoreni su za prirodu i u takvom okruženju dobivaju drugu notu i uveseljavaju vlasnike kao i ne pre stroge promatraće.

Tomica, zar Ti se stvarno čini da već dvije godine posjećuješ naš raj jer Cimi i ja smo na CiF-u tek (uskoro) 1 godinu, a Ti nepuna dva mjeseca dulje od nas. Dokaz je da Ti je na ovom forum lijepo, kad Ti se čini da si ovdje već skoro 2 godine. No, kako bilo da bilo, drago nam je da i Ti uživaš u onome u čemu uživamo Cimi i ja.

Proljeće, ponosimo se Tvojom zadivljenošću trgićem koji je nastajao kroz 2 ljetna mjeseca pa je pomalo zapostavljeno dovršavanje dviju započetih skulptura/instalacija. No, sad su one na redu.

Anastazija, zahvaljujemo Ti se na lijepim riječima. Veseli nas ako nekoga inspiriramo i uspjevamo pobuditi  drugačiji pogled na život.
 
Dragi  moji Inox i Cimi nakon svakog posjeta vašem raju imam osjećaj da vas poznajem cijeli život (a ne dvije godine)Embarrassed i toliko sam oduševljena gore prikazanim da sam ostala bez teksta.
Svaka čast. Hug
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 19:53
Drage: DRENOVA, KIKA, Inaja, Tomica,
život je ozbiljna, angažirana i odgovorna  priča koja ima svoje trajanje. Što više ga prolazi, skloniji smo reči kako je prekratak da bi ga se preozbiljno shvatilo.  To je moto ove naše priče i drago nam je kada je prepoznat od sličnomišljenika. Međutim, to ne znači da se moramo infantilno, neozbiljno i neodgovorno ponašati. Ne znači da moramo gurati glavu u pijesak da ne vidimo zla i nedaće koje se oko nas događaju, ali baš zato i tome usprkos, trebamo znati raditi "zeku" od svega oko nas, …pa neka je to i razgovaranje sa patuljcima, sa vašim životinjskim ljubimcima, sa vašim cvijećem, biljkama, pa i sa samim sobom. ( Ne obraćati pozornost na ono: "zna se tko razgovara sa sam sa sobom." Sve je to najlakše provoditi u okrilju prirode. Što vam se u najgorem slučaju može dogoditi? Može vas odozgo popljuvati kakva čangrizava svraka drugačijeg mišljenja od vašeg, možda podrugljivo isfučkati neki ironični kos ili ismijati bezobrazno brzi zeko…ali će vam vesela, hitra vjeverica pokazati sve čari bezgranične slobode, a jedan "cool" ježić će vam sa karakterističnim smiješkom ukazati na sve čari bodljikavog ali smirenog života. Sličnomišljenici će razumjeti o čemu pričam. Onima koji neće, ispričavam se iako nije moja krivnja.Wink
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 21:10
ma patuljci su cukreni meni se jako sviđa onaj sa bradomi crvenom kapicom koji nosi kantu a mojoj Lavandi je naravno prvi onaj sa bubamarom na guzi...i mi bismo htijeli sličan postav sad gledamo kako da skupimo novčiće za jednog ježa baš je sladak i paso bi nam u vrtradio bi društvo našoj kornjači, pa onda koja gljivica i tako ...hehe..mislim da se čovijek navuče na to   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.