Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 152153154155156 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:27
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina, a ako su ocvali cvjetovi na kupovnome? znači nema nikakvih pupova. Kakve su onda šanse da bi mogao skoro cvjetati?
Koliko se često zalijevaju ovi iz reznica?
Malci su fantastični [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
Kod njih je super što je svaki na svoj način drugačiji i zanimljiv.
Šanse su velike da za mjesec dana ponovo pun pupova, samo ih redovito prihranjuj i drži vlažan supstrat. Po listu ćeš vidjeti da li mu je vode dosta ili im je malo. Od premalo vode listovi žute, dok od previše vode dobiju tamne fleke. To je moje osobno iskustvo
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:34
Bebolina, najljepša hvala
Naknadno ga poslikam.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:56
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina, najljepša hvala
Naknadno ga poslikam.
Nema na čemuHeart 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 00:20
Pa ja IMAM adenium!!!!!!!!
12. o6. sam u paketu od Andine dobila uz naručenu gauru i još par biljčica, među kojima je bila i jedna koja je izgledala kao 3 cm dug prstić sa par malih-malih lističa na vrhu. Posadila sam je kao i ostalo cvijeće, zalijevala malo (pa kad je biljčica mala) a ona ni makac do neki dan kad je dobila jedan listić, danas vidim da joj ide još jedan. A ja već mislila da ništa od toga kad ne raste. Budući da o njima pojma nemam danas sam malo čitala temu. Ajme mene nikada neću naučiti sve a zapalila sam se za njih.
Alaj se sada Bebolina negdje slatko smije!
Dakle, molit ću lijepo, ubuduće uz ovako vrele i zarazne teme servirajte i antidot.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 00:42
@dadinica, Thumbs%20Up za bebu adeniumaLOL mislila sam da znaš kako se bebe bedinaju, kad onoooTongue ni pit im nedašsmile156cicijooooo
Efikasan antidot na ovoj temi je smile42
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 08:17
Ma dat ću ja njemu i piti i jesti, pretvorit ću ga u sumo borca.
A za antidot- kasno stiže Marko na Kosovo ravno!(Tako meni baka znala reći kad sam kasno palila)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 09:49
Marsha, ja sam im isprala korijen koliko god sam mogla sa prskalicom, skinula sam sve do par zrna zemlje. Imaju one paprinate vrecice oko baze korijena, to sam isto pocupala jer je unutra neka obicna zemlja.
Poslije toga ako nemas fungicida ostavi da se korijen dobro prosusi i pospi ga malo cimetom.
Kad ispires korijen obrati paznju na njegovo stanje, kod mojih je bilo trulezi pa to pocupaj da se ne siri.
Trebali bu zivnuti kad ih se prihrani i stavi u odgovarajuci supstrat :)
velika gorica
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 09:51
bebolina pa to su već pubertetlije i nemoj ih zvati bebama znaš kako su osjetljivi u tom dobu..ha...ha..
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 10:09
Wolfsbane, ocistila sam korijen koliko sam mogla i oprala ga u kisnici. Nije mi se cinio nigdje trul. Takoder sam maknula tu vrecicu koja je bila oko korijena. Zemlja u kojoj je bio je bila cak dosta vlazna. Izgleda dobro. Tamnozeleni zdravi listovi. Jedino sam mu makla par ocvalih suhih cvjetova. Za sad sam ga samo zalila kisnicom a kod sljedeceg zalijevanja cu mu dati gnojiva za kaktuse i sukulente.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 10:21
Šalu na stranu, "raportiram" zato da čujem jesam li dobro savladala gradivo.
Posadila sam ga u najmanji kalić koji sam našla i smjestila u šalicu jer je kaljić plastični. Dva tjedna sam ga držala u prozoru da se oporavi od šoka puta i presađivanja, zatim sam ga iznijela van ali ne na direktno sunce. Prije tri dana sam ga stavila na sunce. U međuvremenu je izgubio 3-4 listića i umirala sam od straha.
Sada je to cijeli momak od nepunih 5 cm sa 8 listića i 9. izviruje. Samo me brine to što su mu listići jako mali, nisu kao ovi na vašim slikama.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 10:22
Zaboravila sam pitati najvažnije: Kada trebam početi s prihranom?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 10:46
Mozes odmah. Ja ih pocnem prihranjivat cim razviju prvi pravi par listica. To ovisi jako i o tipu supstrata u kojem ga drzis, sto je propusniji supstrat to se slobodnije moze prihranjivat.
velika gorica
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 11:14
HVALA!
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 11:23
Dadinica, to sto ima male listice nema veze. Mojih ima isto takvih a s vremenom su poceli bacati vece listice.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 11:35
slikano 7. 07. 2012
Wolfsbane, hvala za linkove.( sa malim zakašnjenjem). Zbilja su i korisni i zanimljivi. Kako napreduje tvoj pincirani čelonja ?

dadinica pita kada početi sa prihranom ?

Moje iskustvo sa adeniumima: Adeniume sam počeo prihranjivati nakon trećeg para listića. Prihranjujem ih često, zalijevam obavezno svaki dan. Neki puta i po dva puta na dan, i to za vrijeme najvećih vrućina. Adeniume sada držim na punom suncu. Nedavno sam ih prvi puta presadio. Sada su posađeni su u mješanicu starog odležanog komposta, (ne treseta) bimsa, (pumice - ne znam hrv. ime za bims) i vermikulita (dobar bi bio i perlit).
Adeniumi moraju dobiti puno vode a nakon toga se supstrat mora brzo posušiti jer su osjetljivi na truljenje korijena.
Prvu rundu sam sijao početkom ožujka, drugu sredinom travnja.

slikano 7. 07. 2012
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 12:15
bims je plavučac. Koristit gnojivo za kaktusew i sukulente ili nesto drugo?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 12:50
Super su ti Pinus i ja sam nešto posijala dobro su nikli još su mali neki dobivaju tek drugi par listića.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 13:00
Pinus, lijepo te ponovno vidjeti nazad
Kapitalci su strašni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 13:15
marsha
Miss M. držim palčeve za tvoje sijance.
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

bims je plavučac. Koristit gnojivo za kaktusew i sukulente ili nesto drugo?

Koristim uravnoteženi NPK 15 15 15 plus mikroelemente. Vjerojatno je svako gnojivo za kaktuse dobro. Mislim da bi za stare formirane adeniume koji više ne rastu trebalo smanjiti dušik i fosfor i gnojiti sa NPK u omjeru 1:2:3.
Plavučac kupujem u vrećama od 50 lit/30 kg frakcije od 2 – 6 mm, prosijem ga na situ Ř 4 mm. Deblje frakcije drobim.
   
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 13:40
Pinus gdje kupuješ plavučac ja kad sam tražila bijelo su me gledali.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 152153154155156 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,719 sekundi.