Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 35>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 15:01
Ja ih vadim svako ljeto iz zemlje  kad se lišće posuši, i onda ih ponovo sadim najesen.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 15:14
Ja ću ostaviti gomolj, neću ga vaditi. Kod mene to može tako opstati. Inače ne vadim lukovice niti gomolje niti iz vrta niti iz pitara.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 15:15
belica....ma bude ona krenula, i moje u vrtu su prošle godine nicale polako, a onda kad krenu, dugo traju
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 15:46
ok hvala moon za utjehu, nema druge nego čekati. 
belica,zagreb
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 09:39
hvala svima na savjetima, trud se isplatioBig%20smile


Neka se sve zeleni
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 22:39
klimatis...predivne su
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:12
ja sam si kupila bordo prekrasne,držim ih u kući na prozoru.možda da ih stavim na polusijenovit balkon?i kak često da ju zaljevam?
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:43
ja sam nabavila crnu kalu i stavila sam je van na balkon u polusjenu medju jos 3 koje su vrlo happy. zaljevam ih jednom tjedno cak i po najvecoj vrucini vani.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:59
U ožujku sam na poklon dobila dvije kale bijelu i rozu. Lončanice koje su vrlo lijepo cvjetale sve do nedavno kada je list počeo žutjeti, a scjetovi uvenuli. Sad ih držim u hladu, nakon čega će (valjda) nastupiti period mirovanja. Tako sam bar čitala iskustva forumašica. One su mi manji problem. Više me brinu one koje sam kupila kao gomolje. Jednu bijelu i jednu žutu. Posadila sam ih negdje koncem ožujka i tek sad vidim njihove klice kako vire van, visine cca 1cm. Šta da radim s njima. Kad bi trebale imati listove, a da ne govorim o cvjetanju, kraj je svibnja. Mišljenja su na netu različita. Kako na kontinentu ne mogu prezimjeti vani, ja ne znam kako onda mnogi od vas imate kale u vrtu. Kad ih sadite i kako s njima postupate. Pročitala sam cijelu ovu temu, ali nisam mogla donijeti zaključak, što bi bilo najpametnije za njih.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 18:11
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

U ožujku sam na poklon dobila dvije kale bijelu i rozu. Lončanice koje su vrlo lijepo cvjetale sve do nedavno kada je list počeo žutjeti, a scjetovi uvenuli. Sad ih držim u hladu, nakon čega će (valjda) nastupiti period mirovanja. Tako sam bar čitala iskustva forumašica. One su mi manji problem. Više me brinu one koje sam kupila kao gomolje. Jednu bijelu i jednu žutu. Posadila sam ih negdje koncem ožujka i tek sad vidim njihove klice kako vire van, visine cca 1cm. Šta da radim s njima. Kad bi trebale imati listove, a da ne govorim o cvjetanju, kraj je svibnja. Mišljenja su na netu različita. Kako na kontinentu ne mogu prezimjeti vani, ja ne znam kako onda mnogi od vas imate kale u vrtu. Kad ih sadite i kako s njima postupate. Pročitala sam cijelu ovu temu, ali nisam mogla donijeti zaključak, što bi bilo najpametnije za njih.


i moje tek nicu i to je normalno kod mene. za 10 dana ce bit lisca a za mjesec dana i cvijet. prosle godine sam cak uspjela skupit sjeme i niknule su mi mlade kalice..moje su u posudama vec godinama, samo provjerim dali su gomolji ok i da nisu strunuli...vjerovatno ih zakopavaju u posudi  ili bez nje ali ih obavezno vade jer su kale osjetljive na hladnocu...
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 19:59
Hvala sanjalice, dakle, još ima nade. Razveselila si me.



Ovako izgledaju žute, a bijele nisam ni uslikala jer se jedva vide.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 14:08
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:



Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

U ožujku sam na poklon dobila dvije kale bijelu i rozu. Lončanice koje su vrlo lijepo cvjetale sve do nedavno kada je list počeo žutjeti, a scjetovi uvenuli. Sad ih držim u hladu, nakon čega će (valjda) nastupiti period mirovanja. Tako sam bar čitala iskustva forumašica. One su mi manji problem. Više me brinu one koje sam kupila kao gomolje. Jednu bijelu i jednu žutu. Posadila sam ih negdje koncem ožujka i tek sad vidim njihove klice kako vire van, visine cca 1cm. Šta da radim s njima. Kad bi trebale imati listove, a da ne govorim o cvjetanju, kraj je svibnja. Mišljenja su na netu različita. Kako na kontinentu ne mogu prezimjeti vani, ja ne znam kako onda mnogi od vas imate kale u vrtu. Kad ih sadite i kako s njima postupate. Pročitala sam cijelu ovu temu, ali nisam mogla donijeti zaključak, što bi bilo najpametnije za njih.
i moje tek nicu i to je normalno kod mene. za 10 dana ce bit lisca a za mjesec dana i cvijet. prosle godine sam cak uspjela skupit sjeme i niknule su mi mlade kalice..moje su u posudama vec godinama, samo provjerim dali su gomolji ok i da nisu strunuli...vjerovatno ih zakopavaju u posudi  ili bez nje ali ih obavezno vade jer su kale osjetljive na hladnocu...




ja svoje (koje su u vrtu) ne vadim ... živim u Vodicama...ove god je bio snijeg 15 dana i bilo je jakooo hlano i ispod 0 temp. Kad je počeo snijeg taj dan sam priko njih bacila što mi je došlo pod ruku.., a to je bilo šatorsko krilo....BITNO je da kad opasnost završi i kad se skine pokrivka da se NIKAKO ne baca /čupa/ ništa od biljke....lišče se smrzlo i istrulilo ali ga nemojte dirati....kad samo istruli pravo onda ga triba samo ukloniti lagano i nakon misec dana počnu izbijati mladi listovi......To je recept od moje svekrve koja ima 89 god i prekrasneeee kale koje san dobila u nasljeđe.....jer ako iščupate ono smrznuto lišče radi izgleda onda se počupaju i mladice koje tribaju izviriti poslije... ima logike a i ja san iskušala taj recept
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 14:23
[IMG]http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/0bfe83b6-P1050872.JPG" />[/URL]



probajen ali nikako ne mogu staviti sliku .. neznam ..

na temi cvijeće fotografije - Ružino novo carstvo - ima slikica mojih kala u pitarima i u vrtu
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 14:37
11111...hvala ti na ovom savjetu, ja ću ga se pridržavati - pa moram Wink ipak je to tvoja kala LOL
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 17:34
naša kala moon.... moja pa tvoja pa sad naša
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 17:53
11111...tako je
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 09:05
http://public.fotki.com/Rene2/kale/

Na gornjem linku možete pogledati moje kale, a ima i amarilis i nešto balkonskog cvijeća.

Ovo im je treća godina, gomolja imam svake godine sve više, već su ispunili posudu.
Ove godine je iskustvo pokazalo da su najljepše, ali promijenila sam vrstu gnojiva, prilikom sadnje sam umiješala u zemlju nekoliko šaka konjskog dehidriranog gnojiva u briketima i BINGO!
Evo samo jedna fotka da vidite, valjda je svaka biljčica koja je izrasla procvala ili ima pup.

Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:36
meni je jedan cvijet kale otpao.pa i lišće polako žuti zasad samo jedan list,pa dajte mi savjet šta dalje.imam još 3 cvijeta i hrpu lišća.novo ne izlazi tak da neznam.držim ga u polusijeni.da ju stavim možda na balkon na sunce u sijenu.molim vas pomoć..
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 12:13
u subotu sam dobila bijelu kalu.nisam ih još do sada imala,ali sam jako u napasti.mislim da će to biti moja prva u kolekciji
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 12:33
Kale su izgleda jako zahtjevne za uzgoj. Čitala sam kako je ljeto njima vrijeme mirovanja i da tada listovi i cvjetovi odumiru. Ne znam onda što će biti sa onima koje smo posadili u proljeće. Ako je tako Buba mara30 ne brini to je normalan proces pa možeš očekivati da svi listovi i cvjetovi polako nestanu. ako su posađene vani gomolj se mora vaditi... Moje su na primjer, tek nikle, ne znam kad misle mirovati, a kad cvjetati, nikako ne mogu da složim sebi u glavi priču o njihovu uzgoju. A, tako su lijepe i tako ih želim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.