Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 78>
Korisnik
Poruka
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 22:48
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

@Ela, stranica ne ulijeva povjerenje u smislu da fali bitnih informacija na samoj starnici - npr. ovo da je svo sjeme organsko nigdje ne piše...



Malo kasnim s odgovorom ali ovo jednostavno ne stoji - za mene postoje samo dva respektabilna od kojih je na prvom mjestu definitivno Neil tj. thehippyseed, a drugi Premier Seed s ebay.co.uk

Istina da su Neilove stranice katastrofa ali covjek obozava taj posao pa stoji iza onoga sto prodaje, kod njega se uvijek moze naci nekakva egzotika, te uvijek ubaci vise sjemenki i pokoji suseni plod. Istina da platim nesto vise, ali dobijem ono sto sam trazio i pismo iz Australije obicno stigne unutar tjedan dana.

Problem u prici oko papricica  sto je ovaj sport u zadnjih par godina dozivio pravi bum i naravno da se odmah tu sjatilo svakakvih lesinara i prevaranata. 
Uzgajanje nekoliko desetaka sorti i istovremeno od svake dobiti "cisto" sjeme je ipak posao za one koji znaju sto rade, a ne za klince kojima je najbitnije nasanjkati naivce na eBayu pa se ti nadaj sto ces doista dobiti sljedece sezone.

Kupovao sam i ja na pocetku karijere sjemenje sa svih strana svijeta i od desetina raznih trgovaca pa sam se nagledao vrlo zanimljivih rezultata Big%20smile


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 22:52
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Kaj sam rekla da me netko oženio?(cijena je nadam se u skladu s količinom)LOLLOLLOLDobila sam jedino malu količinu(zato kažem da ih čuvam kao suho zlato) ,ali kažu da je to normalno.Sada kad je razjašnjeno da uzgoj  nije problem,beda nema.Big%20smile


Za egzoticne papricice i pojedine sorte mali broj sjemenki ima smisla, ali kad ti netko posalje 15 sjemenki Jalapena to je bezobrazluk. 

Isto tako bas i ne stoji da uzgoj nije problem - imaju nesto bolju i brzu klijavost nego opakija braca ali nije da klijaju veselo i oblino kao npr. paradajz.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 05:49
Malo ste me zbunili.Evo,netko kaže-a što bi ja htjela,pa ne prodaju se na kg,netko pak kaže bezobrazluk za Jalapeno tako  mala količina.Ne znam  kuda će me to odvesti.Samo sam htjela pokoji savjet o uzgoju(nemam u planu zasaditi plantažu,znači isključivo kučna upotreba).Zatim netko kaže-niče ko drač,drugi pak- ne niče baš ko paradajz.Odoh ja na temu Jalapeno koju sam u međuvremenu otkrila,a tu se vratim kad nabavim egzotičnije vrste.Wink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 11:15
Maris briši poruke,pun ti je sandučić,ne mogu ti poslati pp!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 12:32
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Malo ste me zbunili.Evo,netko kaže-a što bi ja htjela,pa ne prodaju se na kg,netko pak kaže bezobrazluk za Jalapeno tako  mala količina.Ne znam  kuda će me to odvesti.Samo sam htjela pokoji savjet o uzgoju(nemam u planu zasaditi plantažu,znači isključivo kučna upotreba).Zatim netko kaže-niče ko drač,drugi pak- ne niče baš ko paradajz.Odoh ja na temu Jalapeno koju sam u međuvremenu otkrila,a tu se vratim kad nabavim egzotičnije vrste.Wink


U jednoj papricici Jalapena ima hrpetina sjemenki, u jednoj Nagi svega par komada i treba se napatiti da se izvade.

Posto sve chili papricice zahtjevaju visetjedno klijanje na 26-28C svakako nisu jednostavne kao korov.

Isto tako ono sto vrijedi za egzoticne ljute otrove vrijedi i za Jalapeno, nema nikakve razlike.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 15:20
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:


Malo ste me zbunili.Evo,netko kaže-a što bi ja htjela,pa ne prodaju se na kg,netko pak kaže bezobrazluk za Jalapeno tako  mala količina.Ne znam  kuda će me to odvesti.Samo sam htjela pokoji savjet o uzgoju(nemam u planu zasaditi plantažu,znači isključivo kučna upotreba).Zatim netko kaže-niče ko drač,drugi pak- ne niče baš ko paradajz.Odoh ja na temu Jalapeno koju sam u međuvremenu otkrila,a tu se vratim kad nabavim egzotičnije vrste.[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />




Ma nemoj se obeshrabriti. Sjemenke ljutih paprika imaju tvrdu opnu, i zato im treba nekoliko tjedana da niknu. Ali zato ih staviš u malu kadicu s malo zemlje za sijanje i preko navučeš prozirnu foliju i na radijatoru držiš.
S jalapenom nemam iskustva pa ne znam kako klija, ali meni je za habanero trebalo 3-4 tjedna.

Samo opušteno, nije nuklearna fizika
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 16:15
Hvala ti Alan.Smile
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 18:30
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Dolaskom Nove godine sezona paprika je gotova. Urod je je jučer obran i spreman za korištenje.

Prigodna fotkica ovogodišnjeg uroda LOL
 
 
Opaaaaaaaaaaaaaaaaaa ti bi komotno mogao da se kandidujes za Ginisovu knjigu rekorda kao endemican uzgajivac ljutih paprika na sjevernoj polulopti,kojem je poslo za rukom da u sred zime, na prirodan nacin, uzgoji do sazrijevanja ovu vrstu paprika. LOLLOLLOLLOLLOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 18:32
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

 
Samo opušteno, nije nuklearna fizika
 
Lijepo je vidjeti da te je prosla pocetnicka kriza oko uzgajanja ovih paprika. TongueLOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 18:41
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Pozdrav,stigle su mi Jalapeno papričice iz Irske (samo 15 sjemenkicaCryCry)pa me zanima ima li nešto, što bi mi možda bilo korisno za uzgoj tih papričica,da  ne zeznem stvar.Smile
Hajde malo da se igramo "LJUTE"matematike. LOL Sjeme jalapena je dosta jeftino,barem ovdje kod mene, i svaka paprika ima vise od 20 sjemenki u sebi. Da te je prodavac,koji ti je prodao sjeme,uzeo lopatom( figurativno i finansijski receno) jeste,ali na sve ovo treba gledati iz drugog ugla.Wink Od 15 sjemenki ako ti nikne 10 imat ces more plodova da ces razmisljati sto ciniti sa njima. LOL Jalapeno radja jako dobro,naravno ako se uzgaja u adekvatnim uvjetima ( dobra zemlja,drenaza, redovna prehrana i zalijevanje) i eto ti razloga da pocnes proklinjati dan sto ti je niklo svih 10 sadnica i sto im moras brati plodove svaki dan za koje vise nemas mjesta u zamrzivacu ili na policama za kiselu zimnicu. LOL
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 20:22
Ma neka one meni samo rastu,mislim da me od viška glava neće zaboljeti. Za ove vaše ljute nisam ni znala da postoje dok nisam došla na ovu temu.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 20:42
Maris,briši poruke iz sandučića! Ne mogu ti ništa poslati na pp!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 20:46
Evo jedan podatak čisto da imaš dojam:
Ja nisam na habaneru imao niti jedan cvijet do sredine kolovoza, skoro sam odustao od te biljke, a onda je počelo... Na kraju sam sa te iste biljke pobrao ravno 55 plodova.
Znači, od jedne jedine sjemenke, naraslo je stabalce visoko 70-80 cm i na njemu 55 paprika.

Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 20:53
E, imam jedno pitanje:
Jel postoji neko organsko, ekološko gnojivo za povrće, a da nije stajsko gnojivo? Nešto u obliku otopina ili onih kuglica?

Za ovu godinu sam koristio prihranu za cvijeće za listove. Kad je počelo cvjetati, stavljao sam malo praha s većim udjelom kalija i kalcija u vodu, a kad su prvi plodovi narasli, prestao sam dodavati prihranu i samo zalijevao do berbe.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 20:53
Dobro zvuči.Možda se i ja jednog dana upustim u avanturu s habanerom,ali mislim da je to malo previše ljutine za mene.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 21:04
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

E, imam jedno pitanje:
Jel postoji neko organsko, ekološko gnojivo za povrće, a da nije stajsko gnojivo? Nešto u obliku otopina ili onih kuglica?

Za ovu godinu sam koristio prihranu za cvijeće za listove. Kad je počelo cvjetati, stavljao sam malo praha s većim udjelom kalija i kalcija u vodu, a kad su prvi plodovi narasli, prestao sam dodavati prihranu i samo zalijevao do berbe.


Ako mogu pomoć,postoje dehidrirana eko gnojiva koja nemaju intenzivan miris i lako se primjenjuju. (u obliku briketa)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 21:56
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

E, imam jedno pitanje:
Jel postoji neko organsko, ekološko gnojivo za povrće, a da nije stajsko gnojivo? Nešto u obliku otopina ili onih kuglica?

Za ovu godinu sam koristio prihranu za cvijeće za listove. Kad je počelo cvjetati, stavljao sam malo praha s većim udjelom kalija i kalcija u vodu, a kad su prvi plodovi narasli, prestao sam dodavati prihranu i samo zalijevao do berbe.


Plantella Organic je peletirano pilece gnojivo koje samo nakon prvog zaljevanja ima miris po pilicima koji ubrzo nestaje, isto tako se po bau centrima moze kupiti i odstajalo kravlje gnojivo koje je bez ikakvog mirisa.

Na zalost sva ta gnojiva su neprikladna za uzgoj chilli papricica posto je prilicno tesko pogoditi pravu dozu dusika. Problem je sto papricice u odnosu na vecinu uobicajenog povrca koje se ovdje uzgaja ne reagiraju dobro na dusik - zbog njega vrlo lako dobijemo krasnu i bujno zelenu biljku koja ce odbacivati cvjetove u velikim kolicinama i na kraju uroditi vrlo malo ili cak nista.

Sto se tice prikladnog gnojenja sasvim solidno ce nam posluziti lako dostupno komercijalno tekuce gnojivo za paradajze i to u 50% od propisane doze na ambalazi.

Dinamika gnojenja isto tako varira od uzgajivaca i sva.tko ima svoju teoriju ali uglavnom vecina se slaze da prava i redovita prihrana krece tek s pojavom prvih zametenih plodova gdje obicno prakticiram dodavati spomenuto gnojivo svaka dva tjedna. U fazama prije pojave plodova vrlo stedljivo i sporadicno, lako je pretjerati.


Proslu sezonu sam koristio vrlo popularan specijaliziran Chilli Focus te nisam primjetio neku bitnu razliku u odnosu na tekuce za rajcice.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:18
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Ma neka one meni samo rastu,mislim da me od viška glava neće zaboljeti. Za ove vaše ljute nisam ni znala da postoje dok nisam došla na ovu temu.
Od viska te glava nece zaboljeti,ali jezik sigurno hoce. LOL Asociram na ljutinu paprike. Wink Cuj,kad smo mi krenuli sa uzgojem ovih paprika jalapeno nam je bio THE IT. LOL I od njih sam puckala kao ciro lokomotiva, a sad sam vec diplomirala na zescim paprikama. LOL Sto ih vise jedem,organizam mi sve vise trazi da ih konzumiram. LOL Sto bi rekla moja jaca polovina da su ove paprike za njega najjeftinija i legalna substanca koja ga za tren oka podigne u oblake. LOL
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:22
Ne pada mi na pamet niti jedan tako jeftin, legalan i dijetalan izvor dopamina
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:26
Ja ljute papričice stavljam u hranu u mikro količinama,ne pada mi na pamet da ih konzumiram na drugi način.Svaka čast,tko može,ali ja znam tko ne može,pa se držim toga.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.