Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 32>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 00:23
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Ne budi prestrog prema sebi Pinus,kod tebe sve izgleda besprijekorno!
Potpisujem!!!!Clap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 10:18
dzeni, bebolina, ma zadovoljan sam, samo učim se stalno.
Da vam pokažem još malo svojih pahiča prije nego ih unesem u kuću. Ove svi poznamo - Pachypodium lamerei:


Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Onaj lamerei što sam probao zakorjeniti je skroz propao, a onaj drugi što ga prihranjujem kao i adeniume (svaki puta kad zalijevam u vodu dodam četvrtinu preporučene doze gnojiva za kaktuse) raste ko blesav, prije dva i pol mjeseca sam ga prebacio u dosta veću teglu nego u kojoj je bio a već mu je korjen provirio kroz rupe na dnu a narasao je nekih 6-7 cm.
Svoje p. lamereie rijetko gnojim. Slično kao i ti mememe, upotrebljavam gnojivo siromašno dušikom. Adeniume gnojim isto kao i ti svaki puta kad zalijevam samo sa gnojivom koje ima dušika u istom omjeru kao fosfora i kalija. Mislim da je i dušik potreban adeniumima u razdoblju kada su u aktivnoj vegetaciji, naročito sijancima.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 14:45
Konačno imam i ja
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 15:56
super je! Ako je posadena u treset odmah van iz toga
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:00
Pachypodium namaquanum

mali kaktus, što nas je više, bolje je. Krasan primjerak pahića.
Miss M. kako napreduje tvoj namaquanum ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:05
Mememe,poslušala te i presadila ga.
 
Pinus,jedva jedvice sam ga našla,.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:09
Glavno da si probila led, od sada će ići lakše.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:21
Da, bitno je naći prvi, poslije poludiš i naručiš sjeme i onda ih imaš desetke :D Ali od kad sam kupio svoj nisam nigdje naletio na drugu sadnicu.

Pinus, šta je sa ona dva odrasla saundersiia šta si prošle godine pokazivao?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:26
Sijati ih sigurno neću,dosta mi je bilo što sam sijala adeniume,ali ako negdje opet vidim kojega lijepoga,neću mu sigurno odoljeti.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:28
Da, iz osobnog iskustva mogu reći da su teži za uzgoj iz sjemena od adeniuma.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:41


Klijavost sjemena od pahića je slaba, bar kod mene je bilo tako. Svejedno ću probati opet sijati u proljeće.
Ovo je Pachypodium namaquanum br. 2. Miss M. mi je nabavila 3 namaquanuma kod Bešlića. Jednog sam prošlu jesen upropastio. Cijepio sam ga na lamerei i nije se primio.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 21:54
Kako si riješio problem sa kiselim supstratom? Zemlja iz crnogorične šume? dobri su jako. koliko dođe jedan kod bešlića? Ako sam dobro zapamti oni rastu usred zime?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 09:35

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Pinus, šta je sa ona dva odrasla saundersiia šta si prošle godine pokazivao?
Evo ih gore na slici u društvu sa ovogodišnjim sijancima.
Podaci sa neta govore o vremenu cvatnje saundersiia na kraju sezone rasta nakon što odbaci staro lišće. Pahić sa lijeve strane je cvjetao nakon što je potjerao nove listiće na početku sezone rasta, ovo proljeće. Zbog toga nisam više siguran u Hrovatinov ID. Pahić se više ponaša kao Pachypodium lealii, srodna vrsta saundersiia.

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Kako si riješio problem sa kiselim supstratom? Zemlja iz crnogorične šume?
Upotrebljavam bijeli treset kada želim zakiseliti supstrat. A možda bi bila bolja zemlja iz crnogorične šume pa ju sterilizirati, tko zna? Lijen sam otići u šumu pa ju nakopati.
Za kiseli supstrat miješam litvanski bijeli treset sa bimsom i vermikulitom.
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

koliko dođe jedan kod bešlića? Ako sam dobro zapamti oni rastu usred zime?
Prošlu godinu je Bešlić prodavao namaquanume po 45 kn.
Kod mene su namaquanumi rasli kroz cijelu godinu. Držim ih na punom suncu, koliko se da.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 20:36

Pachypodium rosulatum, približno 4 mjeseca nakon sijanja. Ř tegle 8 cm.

mememe, kako napreduju tvoji sijanci ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 21:17
P. succulentum







P. saundersii




Zbog već spomenutih moronskih problema sa carinom sjeme horombense-a tek treba stići pa će biti cirkus sa jesensko-zimskim uzgojem sijanaca :D

Svaka čast na tvojima. Da li ih još uvijek prihranjuješ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 21:25
Nešto su spori, vidim tvoji puno bolje rastu makar su samo nekih mjesec dana stariji. Istina, nisam ih uopće prihranjivao jer samdosta oprečnih informacija o njihovom prihranjivanju pročitao. P. succulentum kažu da jako sporo raste u početku (ne kao namaquanum).
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 22:16
p. saundersii - p. rosulatum


mememe, sukulentumi su ti prave buce, lijepo izgledaju. Saundersii su možda malo premršavi, no stignu se još udebljat, nikad nije kasno, glavno da nam prežive ovu zimu.
Moji p. saundersii i p. rosulatum rastu u hranom bogatom supstratu. (50 % komposta )
Ima kakva tri tjedna da ih više ne prihranjujem, mislim da hrane imaju trenutno i previše u samom supstratu.
Koliko vidim kod mojih sijanca p. saundrersii i p. rosulatum jako dobro reagiraju na prihranu. Ostali moji sijanci ne.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 22:18
Misliš da bih onda trebao malo prihraniti dok još ima sunca?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 22:27
Da su moji ja bi ih prihranjivao dokle imam sunca. I to sa uravnoteženim NPK + mikroelementi ( ne gnojivo za sukulente).
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 19:21

Pachypodium lamerei var. Ramosum, patuljasta forma Madagaskarske palme. Čitam da sporo raste a naraste do visine od približno 2m.   Sinonim: Pachypodium lamerei Drake ?

Na slici su 4 god stare sadnice visine 10tak cm.   vzacnykytky.cz
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.