Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtnjak i njegovi čuvari
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtnjak i njegovi čuvari

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 14:25
Baš ti je dobar tunelčić,nisam ni sumnjala kad si ti u pitanju.A malo sam se i zagrijala uz ovu lijepu vatricu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:03
Originalno poslano od člana jadranka4 jadranka4 napisao:

Anabistrica hvala ti za ideju! Raste mi bambus, a vrbe ko u priči. Vidjet ću mogu li još za ovu zimu nešto složiti obzirom da sam vikend vrtlar pa sam uvijek u stisci s vremenom. Ove godine sam od vrbe uplela obruče raznih veličina i nataknula na "šator" od tri štapa što mi je bio odličan nosač za krastavce. Na žalost nisam slikala, a već sam pospremila za iduću sezonu.
 
Molim, molim i drugi put. Ja sam to relativno brzo napravila jer sam vrbove grane samo očistila od lišća i onda isplela sve grančice ko kečku. Tak sam i spajala grane u luk pa nema nikakvih žica. Jedino sam malo špagicom privezala bambuse koji služe kao vodoravni nosači.
Mene pak zanimaju tvoji "šatori" za krastavce. Muči me uvijek kak na tome krastavci rastu, jel možda vise unutar šatora pa onda ne mogu do njih. Iste konstrukcije sam vidjela kao prijedlog za uzgoj mahuna.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:08
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Ana, skroz ti je dobar "agrotekstilnik"!Thumbs Up Kod tebe se uvijek divim tvojem smislu za estetiku...Clap
 
Hvala ti, vidjet ćemo hoće li biti šta od estetike kad zapuše vjetar ili padne snijeg. Hoće li biti Smile ili Angry.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:12
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Baš ti je dobar tunelčić,nisam ni sumnjala kad si ti u pitanju.A malo sam se i zagrijala uz ovu lijepu vatricu.
 
Dođi ga vidjeti, a uz vatricu se budemo grijale unutra. Ima materijala i za vanjsku vatru ali je premokar od kiše i magle.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 20:45
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

... koju sam pokrila agrotekstilom. Baš sam zadovoljna, nadam se da će odoljeti vjetru kad dođe na breg.
 Ana kako je tunelić za salatu? Da li je preživio trenutni snijeg?! 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 21:43
Anabistrica, žao mi je nisam ranije vidjela tvoj upit za "šatore". Mogu se brati krastavci, posadim u sredinu "šatora" tri flanca i kako rastu motam ih izvana po šatoru. Nisu baš bili prerodni, ali za nas dosta.Još nisam ništa uspjela u vezi tunela, slabo smo išli na vikendicu. Mislim da bih to mogla i u proljeće kad posijem nešto pa gore tunelić i moglo bi bolje rasti.
Kako se tvoj tunel održao do sada? Raste li nešto unutra?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 00:45
Ha, ha, spljošten je pod snijegom, vrbe nisu izdržale. Sad bi trebala uzeti lopatu i odgrnuti snijeg da mogu do salate.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 11:23
Pa ni to nije strašno, vjerojatno ne trebe veliku površinu odbaciti i evo fine salatice! Znači tunel bi izdržao u rano proljeće - nešto rano posijati i zaštititi tunelom od ranoproljetne hladnoće i mogućih mrazeva.
Anabistrica, da li si ti prošle godine stavila link za mjesečev sjetveni kalendar 2013? Ili je to bio netko drugi?! Našla sam samo za tekući mjesec, a trebalo bi mi za cijelu godinu da si mogu isplanirati.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 00:40
Potraži od Moon temu "pogled prema nebu". Ona stalno ažurira podatke o povoljnim razdobljima za rad s biljkama, a mi je pratimo i koristimo njenu dobru volju. Samo me nemoj pitati gdje joj je točno tema jer je i ja svaki puta dugo tražim ako nije bilo friških komentara.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 00:45
Zaboravila sam napisati da mi je muž skinuo snijeg i led s tunelčića pa sam pobrala salatu. Nije puno ostalo ali je bila fina. Osim tunela, snijeg je srušio i moju "ogradu". Mreže za ptice su izdržale vjetrove, kišu i teški mraz ali nisu izdržale zadnji snijeg. Sad moram čekati da okopni pa da vidim hoću li moći iskoristiti kaj od njih.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 21:51
Ana, evo ipak sličice "šatora" za krastavce, valjda će uspjeti.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 22:11
Hvala Jadranka, baš su ti zgodni!
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 22:18
Evo kak izgleda konstrukcija tunelčića za salatu nakon skidanja teškog snijega. Nije izdržal težinu jer su na vrhu luka najtanji dijelovi grana upleteni u pletenicu. Kiši, vjetrovima i jakim pljuskovima je odolio ali snijeg nisam niti očekivala da će izdržati.

Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 22:31
Jučer sam od žute vrbe uplela lukove i postavila ih na gredicu da se "uleže". Kad posijem salatu (nadam se idući mjesec) iznad ću postaviti lukove i razvući lutrasil. Ma slikala sam ih mobitelom i sad nema tih slika. Ponoviti ću idući vikend. Mislim da će to biti dobro za proljeće, a za zimu si ti dokazala da nije prikladno. Hvala ti na ideji, nije mi palo na pamet, a vrba u blizini kolko voliš. Ništa ne košta, osim malo truda.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 13:51
Pronašla mjesečev sjetveni kalendar za 2014. Ugugla se mein schoener garten, klikne se na prvu stavku i otvori se stranica. Može se isprintati kalendar. Eto posluži se ako ti treba ( i svi zainteresirani). Pozdrav.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 00:54
Hvala Jadranka. Kak sam već napisala, ja pratim upute od Moon u "Pogled prema nebu" ali ako slučajno zatreba, imat ću to na umu. Puno ti uspjeha želim sa salatom, obožavam salatice.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 23:47
Ljudi moji, danas sam bacila pogled na češnjak posađen u jesen. Osim kaj je jako mali, puno ih ima skroz vani. To su si voluharice pospremale kuću pa su češnjak izbacile ko smeće . A onaj koji je ostal u zemlji, mali je jer nije u zemlji nego u zraku (tunela). A kažu da voluharice ne vole češnjak pa ga treba saditi po vrtu da pobjegnu negdje drugdje. Kod mene očito ta teorija ne drži vodu.
Mačka lovi voluharice ali ih svejedno još uvijek puno ima
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 00:03
Onda moraš nabaviti puno mačaka!Tongue
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 00:18
Ancica pa ti si bila jako vrijedna ! Vratila sam se skroz natrag na prvu stranicu
i ne mogu se nadiviti i ako sam puno toga kod tebe vidjela live ipak slikice su me
ponovo osvojile a pogotovo tvoji Kunstwerk-i !!!!!!!   
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 00:26
Andina, dođu tu mačke i iz susjedstva u pomoć pa će se valjda i populacija voluharica smanjiti na razumnu mjeru.
Gute, vrijedna sam ti ja, a rezultati kako koje godine. Koji puta dobri, koji puta jadni. Ipak sam svake godine s nečim zadovoljna. E, sad trebam smisliti strašilo za ovo ljeto.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.