Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 187188189190191 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 21:16
Ove cikasice su zaista posebne sada kada tjeraju nove listove. Mislim si ga da bih baš voljela nabaviti jednu, ali me muka lovi kad to po zimi treba spremiti!Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 21:32
Flavia, ja ne bi još rezala te malo požutjele listove, ti stari štite ove mlade. Pričekaj, pa ako budi žutili i dalje, uvijek imaš vremena odrezati.
Žao mi je za polygalu, gledala sam ovu koju si kupila, čini mi se da je drugačija.

Lika pod cikasicom ono žuto su bidensi i lysimachia.

Bergenia, imaš pravo za zimsko spremanje, to je prava muka. Zato je moje sve vani cijele godine, pa što ostane, ostane.

Hvala drage moje na posjeti, da ste naišle danas ne bi vam bilo baš ugodno u mom vrtu. Bura puše ko luda, ne želim uopće pogledati u donji vrt, mislim da je slomljeno sve što je više od dvadesetak centimetara.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 02:21
Raskoš boja i oblika karakteristike su tvojih biljaka - i onih u zemlji i onih u teglama. Očito je da im poklanjaš puno pažnje i ljubavi, što ti one svojom ljepotom vraćaju.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 07:12
OTOK sve predivno, ali Cikasice su stvatno savršene! to je ta šuma iz koje si mahala?
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 18:37
Puše bura i dalje, ali slabije nego jučer. Pokupila granje i sve što je popadalo sa paulovnie, odrezala ono što se slomilo. Nema veće štete, najgore je prošla tekoma, vjetar ju je otkinuo sa zida po kome se penje, to su grane dugačke barem tri metra, pospremljene su u kontejner. A baš je počela cvjetati.

A zašto su joj cvjetovi uvijek puni mrava?



Ivančice su slikane prije nevremena, bile su jako visoke, pa su tu visinu platile glavom



cvijeće iz lukovica već ja davno otišlo, a ova brodiaea tek sada cvate



krenule su lantane



i lijepi dečki



šarene koprivice se druže sa ovim crncem



crno-bijeli (i zeleni) svijet



salvia



ageratumi i lobelija (i jedna heba)



jedna zajednička slika



tu sam smjestila ljetne čemprese (tek sad na slici vidim kako su blatne ove tegle iza njih)



procvjetali i žednjaci



oleander



i za kraj, stručak lavande za sreću



sad ga idem objesiti na ulazna vrata
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 20:56
Cikasice me uvijek oduševe, ali šarenilo tvog vrta je predivno. Čini mi se da stalno pokazuješ nešto novo u vrtu, a imaš toliko biljaka da se jednostavno ne snalazim, ali zato uživam u njima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 21:03
I ja sam opet šetala i uživalaClap
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 21:06
smile64
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 21:10
ma uvijek mi je lijepo kod tebe Otok smile198
jedino mi se čini da je moja cikasica umislila da je najljepša te je svoju ljepotu odlučila zadržati za sebe i ostati u sjemenci LOL naravno da ništa od pokušaja sijanja ili da pričekam još 6 mjeseci? LOL
e tako i ja uslikam i onda skužim da su tegle prljave od zemlje kako je kiša padala LOL ma još ću i njih krpicom valjda čistiti LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 21:19
Kontesaa, a da li je pustila korjenje ili ne?
Na vrh
magnolia View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Lokacija: mostar
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 21:31
Thumbs%20Upwow kakve boje,plave posebno,a dečki imam ih i ja i nisam im znala ime,u roza,crvenoj,ljubičastoj i purpurnoj boji!Tvoj vrt je prekrasan
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 22:55
Kako nije veliki vrt ,tu ima svega i savčega Wink Thumbs%20Up
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:21
Tekoma sa svojim crvenim trubicama je predivna ,a i ja sam primjetila da je kao magnet za mrave i ni ja ne znam zaštoSmileCviče je sve lipo,a ja opet na crveno,koprivice,one su meni famozneThumbs%20Up
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:24
Super da bura nije učinila veću štetu tvom vrtu. Zanimljiv je onaj "crnac" uz ukrasne koprive. Je li i to kopriva.
Sutra je novi dan.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 10:49
OTOK i na mojoj tekomi stalno ima mrava,i ne brini,mravceki jedu bubice
koprive preslatke,i na kraju lavanda kao slag na torti
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 12:01
oleandar lijepo cvate, plava salvia, ma sve opet novi cvijeovi, a sada znam i od koga su moji lepi dečki
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 12:11
ma kakvi...nema korjenja...ništa od eksperimenta LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 12:30

Morala sam malo ići u nazad i diviti se prekrasnim fuksijama i onoj luckastoj dvobojnoj gazaniji. Za cikasice nemam riječi.

Žao mi je što ti je bura napravila dar mar, znam točno kako ona uništi rožice jer sam i ja jučer skupljala cvijeće po cijelom dvorištu Confused.
 
Sve pohvale crncu i korivama u pratnji, a plavetnilo lobelije naprosto očarava.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 13:22
Ne samo da imaš šarenilo cvijetova nego i šarenilo listova!!!!!!! I ja volim šarenolisne biljke, poradit ću na tome ubuduće u svom vrtu!Thumbs%20Up
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 14:59
Lobelije, koprive, crnac, kadulja, čempresići... Sve je više, svakom slikicom, moja sreća rasla. Jer sam puno ljepote opet kod tebe vidjela, buri u inat! A onda... Stručak lavande za sreću - o, nek ti je zaista sa srećom sve i uvijek, draga moja Otok!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 187188189190191 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.