Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 44>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 22:56
Moja malecka dobiva nove grančice...nadam se da se "pripitomila" mojoj mikroklimi okućnice
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 00:46
Ne sumnjam ja da se kod tebe nešto ne bi moglo prilagoditi. Biljka osjeti čovjeka koji ju voli i ona tu opstaje bez problema, a bugice zaista brzo i rastu tako da za kratko vrijeme čovjeku učine veliku ugodu, što ti iskreno želim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 18:58
zribal....smile78
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 22:19
Prvo ću se malo pohvaliti. Moja bugica procvjetala i sad je prava ljepotica:



A onda ću vas pozvati u

Svaki dan moja bugida ima desetak požutjelih listova koji navečer otpadnu. Ovo mi se ne sviđa.

Zalijevam ju svaki dan, odstajalom vodom i prihranjujem jednom tjedno gnojivom za cvijetnice. Nema vode u podlošku.

Smještena je na istočnoj strani i mislim da joj to paše.

Moja velika koju imam na moru isto odbacuje listove i cvjetove, ali me to nekako ne brine jer je ogromna pa mi to dođe kao normalno. Ali za ovu bi mi stvarno bilo žao. Imate li kakav pametan savjet.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 22:32
A da ju možda ne zalijevaš previše,moja mala stoji cijeli dan na najjačem suncu i sad se sprema cvjetati.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 22:36
Lijepa ti je bugica, moja ima tek dva cvjetica. Sve sto si napisala kako se brines o njoj, smatram da je pravilna njega. Takoder isto tako postupam sa svojom, doduse znao mi je pozutiti koji listic...koji kroz dan-dva popadaju, onda nista. Mozda je 10 listica ipak previse. Stvarno ne znam sto joj se dogada i nadam se da ce ti ubrzo netko znati odgovoriti
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 23:04
Ne bih ja ni tražila pomoć da je manje listova. Pored nje stoji moja mala, vrlo lijepa i snažna i zalijevam ih u isto vrijeme. Uvijek prije zalijevanja provjerim vlagu u zemlji. Ma, možda bez veze paničarim, možda je to takav proces, koji će proći. Nadam se, ali ipak...
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 23:25
Pokusaj zalijevati svaki drugi dan...pa ces kroz 10-tak dana vidjeti rezultat. Mozda joj ipak dajes preveliku kolicinu vode....jer iako su velike vrucine biljke u jednom danu imaju razlicitu potrebu za vodom.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 05:33
zribal, meni na slici bugica djeluje savim ok. Tj list djeluje posve zdravo. Pišeš da ti je na istoku, to je premalo sunca za nju, one vole što više sunca to bolje, tada najlijepše cvatu. Pošto tvoja nema toliko sunca, čisto sumnjam i da ju trebaš zaliti baš svaki dan, jedino ako joj je tegla već premala pa nema dovoljno zemlje. Povremeno otpadanje lista nije ništa strašno, ali ako joj lišće rapidno žuti i otpada, naj češće je razlog crveni pauk. Imala sam prilike puno puta viđati takvu situaciju. Traži znakove paučine..
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 11:30
Hoću belice, pregledat ću ju pozorno poslijepodne. Da, na žalost, prije slikanja sam počistila te požutjele listove umjesto da baš njih pokažem. Jutros je ista priča. Ispod nje je 3-4 već otpala lista, a ima i žutih na stablu. Jedino što me tješi je to što su požutjeli oni malo stariji listovi koji se nalaze tik uz stablo, možda neka prirodna selekcija, jer ona zaista izgleda i zdravo i lijepo, baš kao na ovoj slici. A što misliš da ju premjestim na južnu stranu gdj je sunce intenzivnije i duže traje. Pokušat ću još jednu stvar napraviti. Ona je posađena u plastičnu posudu, koja nije mala jer sam ju presađivala ovog proljeća. Ova posuda umetnuta je u ukrasnu od terakote, s kojom je skoro slijepljena, možda bih ju trebala izvaditi jer između posuda nema ni malo zraka, pa kad se to sve ugrije na ovim vrućinama, možda može biti i uzrokom takvih promjena. Pokušat ću.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:25
Da živim negdje na moru, bilo bi me sram staviti slike moje bugice , al da živim tamo ona sigurno nebi bila ovakva

!!  Ali. .. . . . moja je stara desetak godina, preživljava zime u kontinentalnom djelu lijepe naše , u proljeće strepim kada ću i da li ću vidjeti prve listiće, pa vam radi ovih razloga s ponosom pokazujem svoju bugicu !!

 

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Prijašnjih godina, dok je nisam orezivala cvala je ili malo ili nikako !!  Ali od kada sam ovdje, i dobivši striktne upute kako je orezati, skoro pa iskasapiti,  cvate sve više i više !!  Čak i kad je unesem u zimski vrt  pokoji cvijetić me obraduje i u 12. i 1. mjesecu !!

Naravno da sam se okušala i u razmnožavanju, pa vam mogu iz vlastitog iskustva reći da se bolje zakorjenjuju čim deblje reznice, a ne vršne !!



Uploaded with ImageShack.us

U skoro svakoj teglici su zakorjenjene reznice !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A mali panjić, kako im ja tepam od mila, čak je smogao snage da mi podari cvijetić !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:33
Free,tebi bi i kamen procvao,ne samo panjićTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:49
Već sam mislila da si ti stavila sliku svoje, opet bi moja pored nje izgledala kao Pepeljuga !!  I pokajala bi se što sam je stavila među te vaše ljepotice !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 15:03
Free ili se šališ ili hoćeš da te mi "tješimo" (šalim se). Ni na moru se ti ne bi postidjela svoje bugice. Nisu one baš tako lako uzgojive. Ja na moru uz vikendicu imam jednu ogroooomnuuu, staru oko 25 godina. (jedva čekam da ju vidim, kažu susjedi da je sva u cvatu). Ona se vrlo lako zakorijenila i preživjela svakakve bure i oluje. Medjutim, pokušala sam nekoliko puta posaditi još jednu, ali nije išlo ili smrzne ili se osuši, ali nisam uspjela.

Nisam se okušala u zakorjenjivanju, mislila sam da je to ipak posao za stručnjake. Sad imam malo detaljnije upute i dok dođem na more pokušat ću. Ja se najviše ponosim biljkama koje uspijem sama uzgojiti ili sjemeom ili reznicom, nekako ih doživljavam kao više moje, nego one ostale, mada ih sve volim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 15:29
Evo Free,vidiš da je moja još malecka,ali na jesen ide u tvoj zimski vrt,plačam zimovanje u naturiWink
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 18:05
I moja krece  cvjetati

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 18:39
Krasno cure moje, napravit ćemo mi pravi mediteran ako nastavimo ovako uzgajati bugice po kontinentu. Sjećam se nekih godina kada je svako selo imalo oleandere po dvorištima. I oni su već rijetkost, ali evo neka sad uz njih zavladaju ove ljepotice.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 21:18
Zribal, da naravno, što više sunca bolji cvat. Sumnjam da je problem u tegli, moja je u plastičnoj tegli na drapačini od sunca godinama, zalijevam ju svaki dan jer je ogromna, pa sve popije. Ustvari iskreno uopće ju ne milujem pretjerano, gnojim jednom tjedno, i cvate kao blesava. Nisi mi rekla jesi li vidjela tragove paučine, jer crvenog pauka nećeš lako okom uloviti. Ima zgodna fora snjima- protresi biljku i gledaj tako ćeš ih prije spaziti.

Free- cvate ti tako zato što ju staviš pod veliki stres, pretjerano ju orezuješ. Moja je stara jedno 7-8 nisam baš točno ziher i formirana je u stablo. Ne orezujem ju tako snažno, odstranjujem samo ovogodišnje postrane grane, a glavne ne diram. Ova tvoja je ista vrsta poput moje inače. Poskidaj joj ove postrane grane dole i pokušaj radije ovako. Govorim ti to iz iskustva, a i moja mama ima jednu staru 15 ak godina, na kontinentu u tegli- takav primjerak nisam do sad nikada vidjela, kolika je. uh ustvari jesam nedavno jednu u brico storeu, cijena je bila sitnica- 5 000 kn Confused, a nije joj bila ravna.

Štefica i mali Kaktus- ljpotice prave Clap
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 23:40
Belice, predvečer sam detaljno pregledala bugicu i nisam naišla ni na kakvog nametnika, pa ni crvenog pauka, niti paučine. Opale listove sam pokupila, izvadila sam ju iz ukrasne tegle i do ujutro neću zalijevati. Pokušat ću zamijeniti vrijeme zalijevanja. Ja sve zalijevam uvečer, pa se mislim, možda bude vruća zemlja, i dobije šok od hladne (mada i nije jako hladna jer je odstajala) vode. Probam svašta kako bih ju spasila sada dok još imam što spašavati. Za par dana idem s djecom na more i pitam se hoće li moj muž znati paziti na nju. No, kako bude, ja ići moram.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 19:49
Zribal.....stavi ju na cjelodnevno sunce, a to istočno mjesto ostavi za neku biljki kojoj treba samo dopodnevno sunce.
 
free....krasna je tvoja bugica i dobro je da si ju orezala drastično s obzirom da nemaš neku određenu formu. Ostavlja se samo glavna grana vodilica, a cvjetat će ti samo na novim izbojima. Druga stvar je ako ju formiraš kao drvce, onda ćeš imatati par glavnih grana vodilicasamoj krošnjici i opet ju treba orezati i pinicirati da bi se lijepo formirala i bujno cvjetala
 
mali kaktus....krasno cvjeta tako malecka ( bit će joj kod free sigurno krasno zimovanje)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.