Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 26>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 17:15
Danas kod nas pada i snijeg i kiša, trenutno kiša, evo kako se drže kaktusi i sukulenti na terasi:








Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 20:44


moon, odlično si ih smjestila. Na tvojim sukulentima se niti ne pozna da su na zimovanju.
Ovako zimuje većina mojih kaktusa:
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 21:09
Moon,Pinus,lijepo ste smjestili svoje ljubimceTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 21:34
Pinus....tvoji su posloženi kao u apoteci
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 10:20
To ja zovem apoteka! Kako su samo lijepo složeniSmile

Samo treba imat prostora, svijetla, polica, mašte , malo truda i puna kuća cvijeća i kaktusa.Big%20smile

Jeste li imali što gubitaka ove zime? Meni su 3 kaktusića, nizozemca, kihnula, valjda još od jesenje vlage. I 2 sukulenta sam potopio slučajno po zimi.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 17:03
Meni je otišao jedan kalemljeni i krunica. To je za sada sve, neki sukulenti su se malo ofucali, ali ništa strašno, čim dođu do sunca bit će ok.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 17:29
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Nemam nove sukulente nego pitam za stare.
Zima je, vani je snijeg, a meni su crvi proradili pa bi nekaj sadila i presađivala  Wink.

ja presađujem cijelu godinu ,kad imam vremena tad i presađujem ,cak sam u sijecnju pelecer od sukulenata sadila ,dobro se drze
moon i pinus prekrasni su vam kaktusi
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 18:13
meni se oreocereus celsianus posušio,druge se dobro drži.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 18:56
za sada sam izgubila jedan kaktus kojem ime neznam, to sam pripisivala hladnom vremenu u dvanajestom mjesecu ali čini mi se da sam ga kupila na izdisaju i da je to , to, ostalo se drži za sada i ja sretnaClap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 19:52
ja sam na zalost izgubila 4 predivna kaktusa,jedan pokusavam spasit ,stoji mi u novinama oslobođen od zemlje ...izgubila sam ih jer sam jesenas ih unijela mokre,mislila sam da ima vremena do zime i da ce se sami posusit u prostoriji ..to mi je skola,nikad vise ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 20:06
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

ja sam na zalost izgubila 4 predivna kaktusa,jedan pokusavam spasit ,stoji mi u novinama oslobođen od zemlje ...izgubila sam ih jer sam jesenas ih unijela mokre,mislila sam da ima vremena do zime i da ce se sami posusit u prostoriji ..to mi je skola,nikad vise ...


Mene isto ta vlaga zeznula. Uvijek kažem na greškama se uči, ali ta voda...
I još smo ih pregledavali, i pazili i tek unazad 2-3 tjedna žrtve.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 20:29
Ja se bojim da budem ostala bez ovoga,po sredini ima 4 fleke,izgleda da je počeo truliti,presadila sam ga,korjen je u redu,a pošto je to po sredini između rebra neznam kako da mu pomognem


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 11:14
...ah,  ta zimska vlagaEmbarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 13:58
Ivany, ja na tvom feriću ne vidim oštećenje. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 16:33
Ne vidi se,nije baš dobra slika,slikam sa mobitelom pa kad je oblačno slike su loše. Između rebra ima na 4 mjesta trulo,mislim da nije zbog vlage,kaktusi su mi kod bake po zimi,jedan dio u jednoj hladnoj prostoriji i jedan u hodniku,a tu se stalno vrata otvaraju,pa mislim da je od propuha jer je oštečeni samo sa strane koja je bila više na udaru.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 11:51
ovo je tema o spremanju kaktusa na zimski san...ima li tema o BUĐENJU kaktusa ....kad vadite kaktuse...presađujete...kako početi sa zaljevanjem...iskustva....????....ima li ta tema....ne mogu je nači smotana
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 12:53
11111, Glikica je podigla temu među aktivne pogledaj ovdje (klik)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 01:07
Da bih sve isplanirao za zimu,,,,želim odmah da riješim pitanje.....kako prezimljavaju vaše euphorie,,,dali kao drugi kaktusi ili?GeekErmmQuestion
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 22:06
kako dugo još namjeravate  zalijevati  kaktuse ?  Svoje kaktuse sam jučer zalio Ermm

 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 22:10
Moji će biti zalijani dokle bude kiša padala Unhappy.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.