Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoc oko vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoc oko vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:59
ma i ovo ti je super... dao si mi dobru ideju kako si napraviti simulaciju kako će nešto izgledati u vrtu... samo se moraš malo zafrkavati ali je ok
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:01
samo uslikas vrt. uzmes sliku biljke koje zelis posaditi i stavljas ih tamo vamo!!!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:03
to sam skužila..... budem baš se zezala s tim ovih dana kad mi bude dosadno...
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:18
ej nemam rijeci stvarno ti svaka cast. puno ti hvala, prekrasno je. hvala sto si se potrudio!
vrt prekrasno izgleda i mislim da bi mogao za prvu godinu proci do 100e.
bunar bi napravio tako da bi kupio malu plasticnu bacvu za vino i oblozio je kamenom i onda onaj krovic gore.
svidja mi se, za 10!
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:27

najskuplje ce te izaci stvari za bunar!

Dok cvijece nije tako skupo 5-10kn sezonsko i trajnice 10-20kn te thuje 50-100kn. Tako da mislim da 100€ bi trebalo biti dovoljno.

Na pocetku treba izdvojiti malo vise novca ali kasnije nije strasno kada se sve napravi.

Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:28
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:31
Nez nam koliko ti je taj vrt velik. jer si stavio dosta na popis od biljaka!
 
Imaj na umu da se trajnice za godinu do dvije jako rasire. pa da ne pretrpas vrt. I da se biljke nebi pocela gusiti jedna drugu.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:38
znam moram procitat o biljkama ovo sam samo po izgledu tu stavio!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:46
ok, samo kazem!
 
Ja inace nisam baš ljubitelj trajnica, jer nakon godinu dvije sve zakrce i treba se boriti s njima. Negdje neku volim viditi koja nije previse nametljiva i napadna na druge biljke.
 
Ali male ukrasne trave obozavam, tako da sa njima upotpunjujem praznine i mjesta za trajnice!!
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:50
Znaš šta Admin, ja imam jedan tako zapušteni vrt da si mi hitno potreban.
Mala šala- vrt ti je fantazija, morat ću si dati truda.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 20:40
Ako šta treba a ja mogu pomoci samo recite!!!
 
Triša ovdjemožeš vidjeti moj vrt!! http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=424
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:07
smile148 pa ja ovo tek sad vidim.

Admine svaka čast, simulacija je genijalna.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:21
Hvala puno nadam se da sam uspio pomoci i da ce Osbournu stogod pomoci
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:24
prekrasno je evo kradem ideju da vrt ogradim onim drvenim stupovima:)! super je svaka ti cast. sto je ono ljubicasto sto visi svidja mi se!
namjesto bunara sam prije zelio ribnjak mali ali mislimd a je tu previse posla?
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:32
Ono sto je posadito u kamenjaru ili ono sto mi visi na terasi??
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:41
visi
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:45
joj ne znam kako se to zove! Znam sve o biljci ali ne i ime!! imam ju vec godinama ali nemogu se sjetiti imena... a ni mjesta gdje sam prociato sve o njojsmile148
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 09:53
da slažem se s adminom stavio si puno biljaka a čini mi se da ti vrt baš ni je velik... Kadulju ti je glupo kupovat (nju možeš nabavit u prirodi) kao i stolisnik (jedino ako baš oćeš crveni), rekao si da si ograničen s novcima pa ti je najbolje da posadiš biljke koje možeš sam zapelcat (ružmarin, lavanda, sve kamenjarke i puzavice možeš od nekoga dobit jer ti toga treba malo a brzo se raširi)
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 12:33
da najbolje je sam zakorjeniti.
nego, od cega mi je najbolje napraviti bunar? čitao sam da se uzme betonska cijev i da se napravi dno. no odakle mi to?
onda sam se sjetio onih kaca za vino, no one su malo trapezaste pa neznam koliko bi to islo?
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 12:37
sta ti misliš unutra imat vodu?
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.