Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarenje kroz moje oci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarenje kroz moje oci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 10:49
Hvala svima na prekrasnim rijecima! Nadam se da cu uspjeti redovito stavljati slike buduci da imam previse posla.
@Baka Kad god pozelite mozete svratiti, moja su vrata otvorena.
@Horti- znao sam da ce ti se polemonium svidati :) ja sam se odusevio cim sam ga vidio. Ova druga vrsta polemoniuma ima tako jaki miris da te zaboli glava. Mutirani izbojak brunnere ima dva takva listica pa se nadam da ce novi i dalje izlaziti takvi. Inace to je spurt od Brunnere Silver wings.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 11:08
Dado, nemam riječi, samo ću reći da sam počašćena što sam sve vidjela uživo, nije još bilo u ovoj fazi, ali ipak.
No mi pripremamo pohod na perunike, a sada kad vidim ove čudesne pakujce, neki će sigurno završiti u mom dvorištu.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 12:56
Voljela bih da malo bliže živim jer bih onda bila vrlo česti gost u tvojem vrtu, dragi dado! Oduševio me suhi vrt sa kamenim zidom i prilaz mu s kamenim  stepenicama. Tako jednostavno, a elegantno i produhovljeno. Mislim da smo već pričali o tome kak imaš dobar osjećaj za složiti pravu kompoziciju od biljaka. Na tragu toga je i tvoj hostinjak koji je doživio nevjerojatan preobražaj u samo mjesec dana. Volim kada nam pokažeš portrete biljaka, ali neopisivo više uživam u onima koji biljkama daju i prostornu dimenziju, a u tome si majstor. Biljke sve do jedne predivne, a favoriti su mi Heliopsis i Polemoniumi.
Vjerujem da ćeš pronaći nešto malo vremena da nas kontinuirano upoznaješ s novostima iz ovog čarobnog vrta.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:09
Dado, prekrasno. Moram ti reći da uživam u tvojim biljčicama i ovdje i na onom drugom forumu gdje  stalno pratim vrtlarenje kroz tvoje oči.  Svaka čast.smile141smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:23
Vrlo lijepo i nadasve poucno
Na vrh
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 17:12
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Vrlo lijepo i nadasve poucno
 
U potpunosti se slažem!!! Jako lijepo.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 00:13
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Voljela bih da malo bliže živim jer bih onda bila vrlo česti gost u tvojem vrtu, dragi dado! Oduševio me suhi vrt sa kamenim zidom i prilaz mu s kamenim  stepenicama. Tako jednostavno, a elegantno i produhovljeno. Mislim da smo već pričali o tome kak imaš dobar osjećaj za složiti pravu kompoziciju od biljaka. Na tragu toga je i tvoj hostinjak koji je doživio nevjerojatan preobražaj u samo mjesec dana. Volim kada nam pokažeš portrete biljaka, ali neopisivo više uživam u onima koji biljkama daju i prostornu dimenziju, a u tome si majstor. Biljke sve do jedne predivne, a favoriti su mi Heliopsis i Polemoniumi.
Vjerujem da ćeš pronaći nešto malo vremena da nas kontinuirano upoznaješ s novostima iz ovog čarobnog vrta.


Saro ostao sam bez texta za te tvoje divne rijeci! Hvala! Slaganje gredica sa trajnicama je poput slikanja. Treba sve lijepo zamisliti u glavi i onda polako slagati da se dobije prava slika. Naravno kao sto nisu ni slike kod slikara tako nisu ni gredice kod vrtlara odmah zavrsene. Uvijek se dodaje neka nova boja koja nedostaje, neku neobicnu teksturu, neki kontrast... :D
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 02:11
Prekrasno! Irisi su božanstveni kao i sve u vrtu kod pravog vrtlara!
Ovu sliku moram ponoviti jer je prekrasna!
Bravo Dado!
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 02:37
Thumbs%20Up pozdrav... meni je SVE prekrasno i biljčice i fotke :) smile64
Fly me to The Moon, let me play among The Stars, let me see what Spring is like on Jupiter and Mars ...
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 07:28

Ne vidim slike...Cry

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 08:55
Eto još jedan vrt u koji ću rado svraćati! Prelijepo ti je sve, a posebno me veseli što svaki cvijetak imenuješ, tako mi početnici možemo i učiti! smile64
Time is something you can never get back..
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 09:03
smile227, strašno mi je žao da ti nisam uzvratila posjet ali sigurno ću posjetiti ovaj krasni vrt. Već sa prvim slikama sam oduševljena a posebno sa šarenolisnom brunerom i šarenolisnim polemoniumom.
Hostinjak famozan Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 11:23
Iris barbata nana Celsius



i napokon je, nakon 3 godine, procvijetao Lysichiton camtschatcensis - jughuuuu!

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 11:24
Heuchera Plum Royale



Jedan od kamenjara



Euphorbia amygdaloides Purpurea u cvatu



Kamenjar sa druge strane



Arabis Snowcap u velikom kamenjaru cvatu



i malo je uranila...patuljasta mala

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 11:25
Pogled na malu mocvaru - Iris pseudacorus Variegata na proljece





Pogled na drugi plastenik - Trenutno u remontu, neke su grede istrulile od vlage a i krov je za zamjeniti. No cekamo toplije dane. :)



Sumski kutak sa srdascima



i jos jedan pogled na veliku mocvaru.

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 12:17
Clap dado84 sve je lijepo. Ono bijelo mi se čini da nije iberis nego gušarka (Arabis), ispravi me ako griješim, u svakom slučaju je zgodna biljčica. Koliko ti je mjesta trebalo za Lyisichiton, kolika je dubina vode? Kad kreneš put Zg-a svakako donesi koji plosnati kamen, kao kad su Dubrovčani gradili zidine, nitko ne može "ugrad" ako ne donese kamen LOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 12:47
Baš lijepo Dado, gledamo, uživamo, učimo
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 13:02
Meni se čini sve što jedan vrt mora da posjeduje to se nalazi u tvom vrtusmile55Dobrodošao!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 21:34
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Clap dado84 sve je lijepo. Ono bijelo mi se čini da nije iberis nego gušarka (Arabis), ispravi me ako griješim, u svakom slučaju je zgodna biljčica. Koliko ti je mjesta trebalo za Lyisichiton, kolika je dubina vode? Kad kreneš put Zg-a svakako donesi koji plosnati kamen, kao kad su Dubrovčani gradili zidine, nitko ne može "ugrad" ako ne donese kamen LOL


Je imas pravo Baka Bea, to je Arabis Snowcap...tipfeler. Lisichiton je trenutno u posaden u vazi od nekih 30 cm (planiram ga posadit u vecu vazu) i nije jos toliko velik koliko ga opisuju u knjigama (listovi do 50 cm itd). Podnosi do nekih 10 cm vode ali moje je samo uronjen u vodu - "noge u vodi". Volio bi krenut put za Zg ali me uvijek nesto sprijeci :/
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 21:50
Prekrasno, a ujedno sad znam i ja ime te bijele biljčice, koja mi je do sada bila bezimena smile55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.