Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rebutia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rebutia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 04:13
jedva čekam i veselim se slikama rascvjetanih pupoljakaimaš li ga dugo?

a gdje nam je schumy?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 10:54
definitivno jedan od najljepsih rodova kad su cvijetovi u pitanju...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 11:25
schumy,
hvala na trudu da nam približiš ovog prekrasnog bodljikavca.
Koji cvjetovi smile227

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 22:35
Ova Rebutia je kod mene dvije godine. I lani je ranije procvala, ali ljetos je poprilično uranila. Razlog tome je najvjerojatnije što nije prezimila u istim uvjetima kao lani.
Bio sam dva dana na putu pa nisam vidio prvi cvijet, ali bit će ih još pa mi nije tako ni žao. Kroz koji dan bit če još dosta cvjetova, a i ljepih slikica.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 10:09
Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us

Dočekao ja da i vidim cvjetove na ovom bodljiću. Nije prvi bodljić procvao ove sezone ali ga je preljepo vidjeti u ove prave proljetne dane. Stvara se još puno pupova pa će biti još ljepih cvjetova.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 07:26
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

schumy,
hvala na trudu da nam približiš ovog prekrasnog bodljikavca.
Koji cvjetovi smile227


Natalija, Silvy, malo sam bio (pre)zaposlen oko moga gzistencijalnog zanimanja i posla pa nisam stizao na forum. Ujedno su mi se pčelari na mome pčelarskom forumu "razjogunili" krenule su teme, vidi se da se proljeće približava.
Inače, rebutia je rod koji uz najmanje pažnje daje najviše i vraća uzgajivaču sav njegov trud udeseterostručen (bez pretjeravanja) Dali ste ikada vidjeli onoliko cvjetova koji su svi otvoreni i u jednakoj starosnoj dobi na bilo kojem kaktusu-zasigurno ne! Zato ovaj kaktus posebno volim i nijednog trenutka nebih bio bez njega u mojem uzgojnom "stadu".
Biti će toga još ovo proljeće, a budući sam se kasno uključio na ovaj forum nisam ni snimao tematske fotke nego onako - "odokativno" kroz dugi niz godina.
Hvala na podršci, pozdrav..............schumysmile214
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 07:35
Schumy,dobro jutro,već sam mislila da si se izgubio,kad ti počnu cvjetati obavezno ih poslikaj,da i mi možemo vidjeti lijepe i bogate cvjetove.Ja planiram ove godine nabaviti nekoliko rebutia,imam samo dvije male koje sam lani kupila na sajmu u Ludbregu.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 07:37
ma glavno da si se stigao javiti Thumbs%20Up,
 nadam se da ćeš ove sezone stići poslikati rascvjetane kaktuse

mogao bi i otvoriti svoju temu na cvijet foto podforumu ili na temi sa slikama vrta pa da su i na jednom mjestu, sudeći po prošlogodišnjim slikama cvatnje, imati ćeš čime puniti stranice Wink
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 11:11
U međuvremenu sam napisao i tekst o šafranu - pogledajte u podforumu "ZAČINSKO I LJEKOVITO BILJE".....MEDONOSNO BILJE....To je bilo upravo vama (ženskom zboru ovoga foruma) namijenjeno ali nitko nije komentirao. To je malo "off topic" od ove tematike, ali pogledajte, komentirajte pa da napišem novo štivo da se ne nadovezuje tekst za tekstom.....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 10:14
Uploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.us
Ovaj bodljić svakim danom otvori nove cvjetiće. Osim ovih cvjetova ima još 12 pupova. S prvim zrakama sunca počne otvarati cvjetove, a čim mu počne dolazit sjena polako ih zatvara. Nadam se da će sunčano vrjeme potrajati, a time i uživanje u cvjetovima.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 14:55
predivna boja cvjetova smile94
koji lijepi prizor te dočeka ujutro
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:28
Stvarno ga je preljepo vidjeti ovako rascvjetanog. Razlog više je što sam riskirao s time kako je prezimio.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 10:28
Zmaj prelijepa je
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 12:01
Evo naših rebutiaTongueTongue.










Neka se sve zeleni
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 15:08
klimatis dali je ova druga heliosa,,,,,jaooooooooo divna je
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 20:01
Rebutia spinosissima
Neka se sve zeleni
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 21:05
pa imam tu rebutiu nekako su mi razlicite vise mi lici ta tvoja na heliosu...mozda je do fotoaparata
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:59
Klimatis ljepi bodljići. Samo budi oprezna kod zaljevanja ako na dnu ovih ukrasnih posuda nemaš rupice kroz koje može odlazit višak vode. Bila bi šteta da propadnu.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 09:24
Bez brige probušene su rupe!
Neka se sve zeleni
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 22:34
Uploaded with ImageShack.us

Ova Rebutia je neumorna, razvila je i drugu rundu cvjetića.
LJepo me nagradila za pruženu njegu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.