Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 35>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2016 u 16:55
Svi vi koji imate limun, pomozite! Kupila sam dva limuna prije godinu dana. Posadila ih na suncanu stranu. S obzirom da su listovi bili zuti gnojila sam sa tekucim gnojivom za agrume,i zeljezom. Nisu izgledali lose,ali ni najbolje. Oba su imala malo cvijeta. Pred zimu sam ih zastitila s agrofolijom, i stavila puno piljevine okolo...oni sada lose izgledaju, vrhovi grana su bez lisca i suhi, dosta listova su smedi uz rub i suhi...gdje sam pogrijesila?? Piljevina??Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2016 u 23:26
Prihrani ga ureom kad počne cvjetati.Pažljivo sa količinom.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 18:32
U proljece je muz kupio limun ljetos je cvjetao i formirao plodove koji su brzo otpali.Pred zimu sam ga unijela u grijani prostor sa dosta svjetla iscvjetao je oprasila sam ga vjestacki pomocu cetkice sta da radim da mu plodovi ponovo ne opadnu.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2015 u 20:25
Aralija hvala ti već je spremljen i nalazi se pored prozora, mislila sam da možda skinem cvjetiće da se ne crpi biljka tijekom zime.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2015 u 19:27
Što duže ga drži vani jer temperature nisu niske. Jedan starinski savjet kojim su se koristili moji roditelji. Kad bi se spremali minusi (iako su rijetki na otoku ali bilo ih je i sa snijegom) oni mi ogradili limun s daskama i ostavili zapadnu stranu otvorenu, po vrhu bi nabacali grane bora i sproveli žarulju od 100W. Svaku noć žarulja je bila upaljena, svi su bili skeptični ali njima limun nikad nije propao a drugima iako je bio zaštićen jeste. Ima nešto u toj žarulji
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2015 u 17:29
Sad je počeo cvasti limun i limeta, molim vas znalce hoće li ti cvjetići otpasti na zimovanju ili će biti koji plod.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2015 u 22:18
evo moga limuna izrastao u pravo drvo i što je još važnije dao plodove, a u proljeće prošle godine bio je skoro pa uginuo




Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 21:09
Hvala na brzom odgovoru. Znači sigurno je taj miner u pitanju? Hmmm i navedeni pesticid nije djelovao? Znači li to da je kod vas vec 5 godina prisutan i ne može ga se riješiti????smile39
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 18:22
To je lisni miner,ako pogledaš malo pažljivije na jednom kraju kanalića možeš vidjeti malog žućkastog crvića.Živa pošast,ima 4-5 godina da se taj nametnik pojavio i vrlo ga je teško uništiti.Trebao bi ga uništit Confidor,ja pokušao i nije mi uspjelo.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 16:44
Ovako gledajući izgleda kao da su neki maleni tanki crvici ispod paučine, ali nije tako, ovaj bjeličasti prekrivac sto lici na paučinu je u stvari onaj milimetarski tanki pokrivni sjajni sloj na površini lista koji je jedini ostao netaknut dok je tkivo ispod njega degradiralo.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 16:32
Imam problem sa agrumima koji traje vec mjesec dana...naime, svi mladi izboji i listovi izgledaju neobicno, na donjoj strani listova su neobične crne duguljaste, valovite šare,  i svi ti listovi zakržljaju i deformišu se zbog toga. Da li je neko imao slično iskustvo i kako ga je rijesio? 
Inace, samo napada mlade izboje, stari listovi, grane i plodovi limuna su sasvim u redu.

evo i slika od danas: otkinula sam nove mlade izboje i slikala, sorry, bilo mi lijeno ici po fotoaparat pa sam slikala mobitelom i slika nije sasvim čista ali misli da se dovoljno vidi

Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 14:26
par fotki gdje se vidi kalem

http://oi65.tinypic.com/15ofek2.jpg
http://oi68.tinypic.com/2d131x2.jpg
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2015 u 17:38
evo da javim jedan mi je pup sto sam kalemio struno ostali su zeleni ali jos nisu izbili neznam jel se to primilo ??? da li bi sad trebo odsjec stablo iznad pupova koje sam kalemio ?
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2015 u 14:06
vosak neće škoditi. meni se isto desilo, pa sam se koristio voskom, to je normalno. viđam često agrume na kojima se kora razdvojila.
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 15:01
izgleda imam problem evo jutros sam primjetio promjene kod pupova kora se malo rasirila i kroz rupicu se vidi stablo sta da radim jel vrjedi pokusat zatvorit voskom ili da ne diram ???
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2015 u 18:54
Evo mog limuna uslikan 1.10.2015. Ima cvjetova, malih limunčića, srednjih i onih velikih koji treba da počnu da dozrijevaju
















Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 15:33
Ja sam koristio 3 pupoljka kad sam kalemio moj limun, imao puno plemki a samo jednu podlogu pa reko bolje probam vise komada u slucaju da se neki ne primi kad na kraju svi se primili.
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2015 u 14:36
a jbg nisam znao mogu ja njih poslje potrgat ako se svi prime pa ostavim samo jedan ako je tako bolje
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 18:56
To je malo puno 5 pupova,bolje bi tjeralo da je jedan.Traku skini kad pupovi potjeraju.I bolje da su unutra ako je hladno.
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 17:09
evo upravo nakalemio e sad dal ce se primit pitanje je prvi mi je put da to radim stavio sam 5 pupova
na T rez i omoto izolirkom temperatura vani nije bas sjajna 16c neznam jel ga trebam u kucu unjet ?
i jedno pitanje za koliko dana trebam traku skinut ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.