Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tako to radi početnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tako to radi početnica

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 07:04
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

a da staviš malo više slika da se bolje vidi vrt.
Mislila sam to učiniti danas, ali kiša je, previše bi tuge bilo za takvu sliku Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 07:09
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Krasni i korisni gosti, bravo za tvoje slovenske prijatelje. Takve bi svatko poželjeo. I vjeruj prijatelju na riječ. Ubrzo ćeš se i sama uvjeriti da je imao pravo.
Jesu, krasni i dragi! Ovdje su već drugi put, prvi put mi je prijatelj došao montirati perilicu za suđe i postaviti električnu instalaciju na tavanu LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 10:33
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

03. 04.
Danas sam s ponosom pokazivala svoj vrt prijateljima koji su mi došli iz Slovenije.
Pristojno su ga hvalili, a onda je uslijedio šok kad mi je prijatelj rekao: A sada bi mogli uraditi i nešto korisno! smile157
Uzeo je vrtne škare, ali se i sažalio nad mojim razočaranim pogledom i dopustio mi da mu asistiram. Za sat i pol nestalo je 3/4 moje odrine. Za to vrijeme znojila sam se od muke, činilo mi se da se moja loza nikada neće oporaviti od tog barbarstva, ali sam ipak šutke pridržavala skale i skupljala odrezane grane. Neke su tako velike i debele da će sigurno poslužiti za izradu mojih božićnih aranžmana.
Za ručkom su me tješili da će tako moja odrina brže i ljepše napredovati, imati više plodova.. A ručali smo u vrtu, za stolom baš pod odrinom koje skoro i nema više. Ne preostaje mi drugo nego vjerovati mu i nadati se..Ermm

 
 
Apsolutno ćeš biti iznenađena, čak zapanjena, rezultatima ovog, kako ti kažeš "barbarstva".
Od srca se nadam da si zapamtila kako je prijatelj to sve radio, inače ćeš ga opet morati pozvati da ponovi lekciju.
lijepi pozdrav
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 18:20
07.04.
Danas sam se nakopala, ali je moj vrt dobio nove stanovnike. Jednu ružu - crveno bijelu, nekoliko gomolja irisa s lišćem, malo stabalce japanske dunje, malo stabalce jorgovana..
Nisam sigurna kakve će boje biti irisi, osim dva mini za koje su mi rekli da su nježno plavi. Ostala tri će me valjda iznenaditi, a jedan me i danas iznenadio jer mu lišće ima žutu prugu po sredini.
Sjeme nevena i kadifica počelo je nicati, breskvica je procvjetala, a i na kruški se već otvaraju cvjetići među zelenim izbojcima.
Na dva mala džbuna narcisa počele su se otvarati krune, različite od onih što već dugo cvatu, skoro su nalik malim ružama. Pronašla sam na netu slike i mislim da je to 
"Organic Minnow", samo je na netu bijeli, a moj je žuti. Narcisi su kod mene prilično zbijeni, možda ću na kraju dobiti i neku četvrtu vrstu?
Uistinu, proljeće u vrtu traži puno, ali daje još više
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 10:39
Danas sam uzela odmor od radova, samo sam zalila sve i uživala u svemu čime su me jutros razveselile moje biljčice. Naravno sve novo sam i slikala, upravo ću slike stavljati u "Moj vrt u slikama", a ovdje ću (za one koji su neznalice kao ja) staviti slike moje orezane odrine. Vjerujem svom prijatelju i Sari da će sad tek krenuti kako treba Smile






Na vrh
jelika View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 509
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 14:02

Prvo da te pozdravim jer se ne poznamo

...izabrala sam čitati tvoj dnevnik jer je u naslovu stajalo početnica ( što sam i ja)... ali ovo što si ti sve napravila...ufff... ja ti nisam ni do koljena...
I moraš otvoriti neki svoj blog ili kako se već zovu ta moderna čuda pisanja... jer ovo mi je kad da čitam neki prafi profinjeni dnevnik s tvrdim koricamaSmile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 09:44
Originalno poslano od člana jelika jelika napisao:

Prvo da te pozdravim jer se ne poznamo

...izabrala sam čitati tvoj dnevnik jer je u naslovu stajalo početnica ( što sam i ja)... ali ovo što si ti sve napravila...ufff... ja ti nisam ni do koljena...
I moraš otvoriti neki svoj blog ili kako se već zovu ta moderna čuda pisanja... jer ovo mi je kad da čitam neki prafi profinjeni dnevnik s tvrdim koricamaSmile


Jelika ovo je prvi vrt kojeg imam, i prvo moje proljeće u njemu. Pa znaš da je proljeće vrijeme kad moramo uraditi sve ako želimo imati vrt po svojoj mjeri. Zbilja se trudim, napraviti sve što mogu, a ne mogu puno, puno toga i ne znam. Upravo sam ovdje (na ovom forumu) puno naučila, dobila puno savjeta, zato sam i nazvala dnevnik "Tako to radi početnica", sluša znalce, uz njihovu pomoć i malo dobre volje sve se može
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 09:58
Opet je kiša, moji klijanci je obožavaju, a ja opet samo mogu gledati Unhappy
Baš me je zgrabila tuga, kad mi je bromi donijela magnoliju imala je malene ali zelene pupove, a već su nekoliko dana nekako posmeđili, mislim da se suše Cry
Riječ je onoj najvećoj čiju sam sliku i ovdje stavila. Možda bi bilo pametno malo je podrezati? Zna li mi itko dati neki savjet, što da radim?
Čudno je to, jedna sasvim malena, također bromin poklon, ne samo da je pustila listiće, nego i par mladih izbojaka



a u istom su vrtu i jednako ih volim! Unhappy

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 07:25
16.04
Čini se da je "krvnički" srezana loza ipak odlučila pupati Smile


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 07:48
18. 04.

Uz ogradu mog malog voćnjaka (skoro pod krošnjama krušaka) ima dosta zemlje na kojoj raste trava. Ma raste ona i pod jabukama, pomalo, samo su pod jabukama drugačiji "tepisi", šareni, niske "žutice", pa tepih s onim sitnim plavim cvjetićima, šume jaglaca.. A ovdje pod kruškom sama trava i odluka pada! Počnem ja plijeviti, strašno! Kakav jalovi posao, dobila sam žuljeve, a korijenje opet ostalo u zemlji! Unhappy
Krenem kopati s malom motikom, za dva sata uspjela sam izvući korijenje s cca 20 četvornih cm. Confused
A onda, u susjednom vrtu, vidim mladu ženu s lopatom. Što sam ja uspjela s motikom za dva sata, ona je s lopatom uspjela u pola minute! Pratim njene pokrete, ne čini se teško.. Pa imam ja i lopatu, trk u drvarnicu i zbilja, ide mi! Za deset minuta okopan je komadić zemlje otprilike 1 X 2 m, sasvim dovoljno da iskoristim malo sjemenja špinata Smile
Sačekala sam malo da se gliste (valjda kišne) povuku opet u zemlju, grabljicom izravnala zemlju, pobacala sjemenje po njoj i zasula sve s malo kupovne zemlje.
Eto, moja prva gredica s povrćem je gotova! Još samo da nikne!
Nego ne znam što da mislim o tim silnim glistama, znam da rahle zemlju i da je to dobro, jedino ne znam jedu li one sjemenje??
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 13:55
Misty, ja tom okopavanju i guljenju trave i korova doskočila, i to s budakom. S njim skineš i travu i korov skupa s korijenjem. Jest da ruke otpadoše od težine budaka, al triput brže i bolje neg motikom.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 07:27
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Misty, ja tom okopavanju i guljenju trave i korova doskočila, i to s budakom. S njim skineš i travu i korov skupa s korijenjem. Jest da ruke otpadoše od težine budaka, al triput brže i bolje neg motikom.
Ma svačije mi je iskustvo dobrodošlo, jedini je problem što neznam što je budak???Confused
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 08:27
Evo i ja sam svratila. Ma ima puno po vrovima za čitanje, pa još i Dnevnici a posla ima i u RL mom vrtu!Big%20smile
Ja mislim da je budak ono veeeeliko kao čekić(zovu ga i trnokop)! Za to treba doista ogromna snaga.
Ali ti se dobro, da ne kažem odlično snalaziš kad kažeš da ti je to prvi vrt u životu!Clap
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 13:57
Moguće da je budak ovo , MM to zove busara zato što skida busenjeEmbarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 13:58
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 14:39
E, pa kad sam ja već nepristojna i nisam odgovorila, drugi su umjesto mene. Bravo, smrckice to je budak.
Ali, baka, mislim da je trnokop nešto drugo. Ima na jednom kraju kao budak, samo uže, a na drugom špičasto završava. Ako se ne varam, mislim da je to isto što i kramp. Ako sam promašila, oprostite.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 23:54
Evega moj budak, tj. dva budaka koje sam dobila za 8. ožujak i valentinovo

<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4425&PN=1

Kad prođe recesija kupit će mi traktor
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 09:01
Praznik je rada, ali i to kako-kome. Napola ga poštujem, eto travnjak je napola pokošen, druga polovica dolazi na red tek u ponedjeljak. Ali u voćnjaku je pokošeno sve (i oni moji prelijepi tepisi Cry)
Jučer sam s lopatom i vilama prekopala dio zemlje ispod voćaka i za danas pripremila sjeme graha, mrkvice, graška, lubenice i dinje. Iza ovog posta idem sijati. Neću koristiti nikakva gnojiva, neka bude skroman urod ali će biti zdrav! Jedino sam zemlju malo zasula pepelom od drva.
Još moram pronaći komadić zemlje gdje ću posijati selen, a onda mogu malo sanjariti o mojim zdravim budućim dinjama lubenicama Smile




Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 09:57
Mogu si zamisliti kako si se osjećala kad su ti obrezali lozu...jedne smo godine moj sin i ja gledai kako susjed obrezuje svoju  krušku, pratili pomno i "oponašali ga"...greška je bila što je susjed pripremao krušku za rušenje. Kad sam vidjela da je otpilio deblo i iskopao korijen (a mi po njemu našu kruškicu lijepo iskasapili) skoro me šlagiralo. No, iznenađenje je bilo na ljeto...rodila kruškica kao nikada do tada...vidjet ćeš i svoju lozu kako će napredovati i uživat ćeš u grožđu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 21:40
E Franjice si me nasmijala, a i MM se smijeLOL.
 MM neda ni pogledat u jednu jedinu voćku koju je donedavno imao (jabukicu, a sad smo i ponosni vlasnici višnjice) . Čim okrene glavu, a ja škarama cap carap po granama. Kaže da sam kao Fredi KrugerWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.