Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 45>
Korisnik
Poruka
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 12:44
Super, drago mi je čuti. Sretno s izradama hypertufa. Nadam se kojoj sličici.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
triggi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje triggi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 13:30
dakle.. perlit.. u maloprodaji mozete kupit u eurovrtu u zagrebu

http://www.eurovrt.hr/eurovrt/index.php/mineralna-gnojiva.html

To je doduše agroperl iliti poljoprivredni perlit, ali za izradu hipertufa posuda je jednako vrijedan kao i građevinski perlit Thermo mix(koji je u principu tip perlita za izradu laganih betonskih mješavina) Razlika između jednog i drugog tipa je u količini otvorenih pora. no za izradu tegla sigurno nije bitno kolki je lamda na stijenki tegle. Pretpostavljam da vec ovi detalji pojedincima nisu sasvim jasni pa ako bas zele saznat sve detalje o perlitu nek se jave http://www.europerl.hr/

Uglavnom, zaključak je, (bar što se tiče europerlovih proizvoda, za ostale neznam i ne odgovaram) za izradu hipertufe može se koristit agroperl
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 15:13
Ajme kako ste svi lijeni !!! Pa to niko ništa ne radi ? Strašno, prestrašno. Ma ni ja ništa ne radim, no kako je zahladilo, možda i bude nešto.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 20:00
glikica...pomislla sam da si vrijedna, a ono i ti kao i ja....
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 11:14
Djevojke, pozdrav. Vrućine, vrag ih odnio, ni disati se ne da, a raditi, tek ponešto. Uradila sm prilično stvarčica. i promašaja bilo, ali bože moj. Nemam kod kuće nikog od djece da postavim fotke, a ni sama ne mogu, nemam kablove. Biće vremena. Pozdrav za moon,glikicu, sanju123 i ostale.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 12:10
Izvanredno. Barem je netko bio vrijedan od nas. Ja još uvijek čekam da mi stigne naručeni perlit....(već sigurno dva mjeseca). No i da je stigao, vrlo je upitno bi li nešto radila. Čekamo strpljivo na sličice.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 21:05
Sanjaaaaaa, ja pomislila stigao perlit, ti nešto napravila pa požurila da vidim. Čuj, odakle tebi taj perlit stiže ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 21:52
Ma ja ga kupujem u Brodomerkuru. Naručili su ga iz svog glavnog centra u Splitu, a ovi su nešto zatajili i ne šalju.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 00:05
Ma daj, odi u Split malo u turizam, uzmi perlit i kući Wink
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 08:23
Bi ja drage volje. Ove godine nemam "vremena" za more, pa je zakazan seoski eko turizam.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 23:12
Probala sam raditi sa onim građevinskim termomixom. Nisam zadovoljna.Jako su vodopropusne saksije, skoro da im i ne treba ostavljati otvore. Prednost im je što su jako lagane, lakše od cement-papira, a od hypertufe i pogotovo. Imala sam autogume i obložila sam ih masom cementpapir. Odlično izgleda, da li će dobro podnijeti zimu ne znam. Eto tako, nismo baš svi ni lijeni. Meni je do sad najbolja kombinacija cement-papir, posebno bijeli cement kad se koristi.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 08:06
E ovo sa autogumom me jako zanima. Svakako nam stavi što prije slikicu. Ima tu iza moje zgrade jedna odbačena autoguma, pa da i je osiguram prije nego što nestane.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 01:02
Sanja123, oblagala sam jednu gumu, a i stavljala sam jednu na drugu, unutrašnjost im ispunila lomljenim stiroporom i zatvorila pur pjenom, a onda ih tako spojene obloćila smjesom cement-papir, nasula zemlju i posadila mini ruže. Izgledaju kao velike žardinjere.Ah, da, jednu sam posula sitnim kamenčićima koje sam ispirala u Vrbasu dok sam se rashlađivala na ovim vrućinama.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 00:29
slike, radoja, slike nam daj već jednom !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 20:46
evo, pokušaću i sa slikama po stoti put. Probala sam a mi djeluju prekrupno, ali šta da radim.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 20:48
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 20:57

Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 21:02
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 21:03
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 21:05
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.