Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 33>
Korisnik
Poruka
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 18:25
Ovu orhideju sam kupila na sniženju za 30 kn,bez etikete i naziva,nisam sigurna
koja je,probajte je prepoznati
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 21:02
definitivno cymbidium..na proljeće ga iznesi van (ne direktno popodnevno ljetno sunce) i dok se temmp spuste ispod 5 stpnjeva ga unesi u hladnu prostoriju ..do tad bi već trebal pustiti stapke jer su mu niske temperature okidač..a kad stapke porastu i kad počne cvasti može i u malo topliju prostoriju..moj još nije procval tak da nisam stručnjak nažalost..moj zimu trenutno provodi na tavanu..neznam dal je to dobro ali u svakom slučaju je živ i nemam baš puno brige oko njega :)
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 21:14
Mihi hvala ti ,i ja sam mislila da je,ali sam htjela biti sigurnaThumbs%20Up
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 21:59
cure, ja ulijećem ko padobranac, u plodinama sam vidjela jednu prekrasnu orhideju - paphiopedilum amerika, mada nisam njihov obožavatelj sjetila sam se vas pa ako koga zanima potražite 
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:11
Ja sam bila danas u plodinama,ali ih nema u prodaji,dali si možda vidjela cijenu?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:35
mislim da su bile oko 150 kn

edit, 11. 01. - danas gledam, snizili ih na 30, sa ukrasnom teglomWink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 23:34
Originalno poslano od člana Jaca123 Jaca123 napisao:

Ovu orhideju sam kupila na sniženju za 30 kn,bez etikete i naziva,nisam sigurna
koja je,probajte je prepoznati
Kupila si prekrasan cymbidiumClap boja uopće nije bitna, svaka je lijepa. Imaš temu o njima, baš su jednostavni za uzgoj
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 16:02
A ja jučer naletjela na vandu u MBM-u !!! Kao slijepa koka na zlatno zrno !!  Da skratim priču, vandu od 270 kn kupila sam za 20 kn, nakon malko nagovaranja i šarmiranja !

9brkiovh64od2ml0r1ec.jpg


Doduše, malo me zabrinjavaju ove smečkaste flekice po lišću!  Ali ovo zdravo i debelo korjenje mi ulijeva veliku nadu da ću ih uspijeti ...dugo imati i možda jednog dana već ove godine budem ubijala oko u, nadam se najplavijem cvijetu u mome životu !!

jkc1rl8pecrg0xmzfx1.jpg


Meni to izgleda kao da je bila zgužvana šikanirana i zaboravljena neko vrijeme u tamnim skladištu na polici gdje sam je našla !!

Iako su bile u velikim staklenim teglama, ja ću ih staviti u košarice od letvica, pa da im korjenje prekrasno slobodno pada !!

Ne moram reči da sam cijeli dan danas na netu i upijam sve što mogu upiti o njihovom održavanju, njezi   !!

Al više vjerujem vašem iskustvu !WinkWink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 16:07
super ulov..zavidim ovak,ja ih imam 5..i prilično ih je teško održavati u kućnim uvijetima pogotovo u vrijeme grijanja..uglavnom..najbolje mi uspijevaju posađene u krupnu koru u teglama..i vole svijetlo i direktno sunce jutarnje ili večernje..i moje su po ljetu vani na terasi vise..i za sad su mi sve cvale
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 17:54
Free....krasan ulov
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 18:21
Jel bi bilo bolje da ih ostavim ovako u staklenoj vazi ili da je stavim u teglu s korom a ovo gornje korjenje ostavim da izlazi !  Jel bi onda lakše preživjela u grijanom i recimo sušem prostoru !!  Ako bi im bilo ovo bolje, onda ideju s košaricom od letvica ostavljam za druga vremena !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:25
Ja ih nikako neuspijevam razmnožiti!
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:28
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Ja ih nikako neuspijevam razmnožiti! [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />


Pa mislim da sam ti sve napisala tj.dala odgovor na pitanje [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" /> u staklu kad sam imala nisu baš napredovale,nema dovoljno strujanja zraka oko korijenja..mislim i sad imam neke koje vise na karniši s oslobođenim korijenjem ali jednostavno im je premalo vlage i svakodnevno tuširanje me izluđuje..tak da i ostale idu u tegle..
mislim,košarice su super..ali za staklenik...
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:29
Nemaju nikakvih izbojaka,a imam samu biljku..baš mi je jadna..tako da ništa :S
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:32
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Nemaju nikakvih izbojaka ni sjemena!Samo je jedna biljka! ! [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />


pa vande su takve..mislim neznam kaj da ti velim..nekad i one puste keikije ali to je rijetko i obično to znači da biljke ugiba..ako hoćeš dijeliti biljku onda kupiš cambriu,den,cattleyu..
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:33
hvala ti na trudu i objašnjenju!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:41
Zasto padaju cvjetni pupoljci sa orhideje. Stara je ja mislim 2. godinu i pocela razvijat pupice al na kraju nisu se stigli skroz razviti a popadali su. Sta ju muci?
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 20:10

Ovo je moja ljepotica lani,a sad se opet sprema na cvatnju.
Sorry,nisam znala okrenuti sliku
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 20:14
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 20:19

Ovo su prve 3 s kojima sam počela.Dvije bijele i ova sitna,sad sam poduplala kolekciju i jako ponosna jer sam uvijek mislila da ih nebi uspjela održati ih na životu
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.