Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 229230231232233 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 20:25
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Važno je i porijeklo a ne samo genetika!
Hi, hiLOLTongue Tajlanđani se mogu pokrit s ušimaLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:00
smile61

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:27
evo i mojih jadnika.imali su nekakve bubice,ali smo ih se riješili.
izgubili su prozorsku dasku,a i izvadila sam ih iz ukrasnih posuda da im lakše kontroliram vlagu
 
 
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:31
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:33
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:51
@bebolina i @ajama, lijepi adeniumi u svojim klasama naravno !
@ajama, šteta za prozorsku dasku.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:52
@ajo, ovo su sve samo ne jadniciClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 16:31
hvala pinus,ali zaboga nemoj moje mjerit s bebolininima.
moramo se boriti za novu dasku
 
hvala baby.jadnici su jer su izbačeni s prozora,bili napadnuti ušima ,ali ja se o njima ipak najviše brinem
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 17:46
bebolina divan je
ajama krasni su ti, nisu jadnici
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 20:51
Pinus pa kako ti je sijanac iz 2012-te već procvao? šta im radiš??? predivan je
ajde stvarno udijeli koji savjet...moji ne mrdaju
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 21:09
O joj kontesa. Vidi se da nisi dugo bila na ovoj temi . Pišem kontinuirano o tome kako ih uzgajam. Čini mi se da sam kao kakva papiga .
Pročitaj malo moje stare postove bar od kolovoza dalje. Ako te zanima. Da se ne ponavljam.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 21:47
Pinus dragi, da ja imam vremena čitati stare postove ne bih te pitala da mi ukratko objasniš što radiš s njima stvarno sam sa vremenom u cajtnotu, svelo se na to da kroz dan imam max 3 sata slobodnog vemena za obići na netu sve što me zanima pa ako ti nije problem u kratkim crticama ponovi, ako je, nema veze...kako bi ameri rekli..thanks anyway
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 22:13
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

Pinus dragi, . . . stvarno sam sa vremenom u cajtnotu, svelo se na to da kroz dan imam max 3 sata slobodnog vemena za obići na netu sve što me zanima . . .
Draga kontesice, zbilja si u gabuli. Daj zamisli molim te da netko ima dnevno samo 3 sata za net. Ne mogu vjerovati. Zar samo toliko ???
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 22:26
je..za u miru obići sve ono što želiš, a toga je puno previše
ne muči se previše sa odgovorom...snaći ću se i bez njega
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 22:46
a ja gledam i nemogu vjerovat da je ovaj cvijet toliko popularan... ne zbog samog cvijeta i biljke, nego gledajuči poruke ova tema je zasjenila sve ostale biljke na ovom forumu :o)))
 
neočekivano smile113
jer biljke i priroda su neprevidljivi... :o))
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:26
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

a ja gledam i nemogu vjerovat da je ovaj cvijet toliko popularan... ne zbog samog cvijeta i biljke, nego gledajuči poruke ova tema je zasjenila sve ostale biljke na ovom forumu :o)))
 
neočekivano smile113
jer biljke i priroda su neprevidljivi... :o))
 
Dečec, dobro nam došao na temu adeniumaClap Dobro si primijetio da je ova tema najaktivnija na forumu, kako u broju postova tako i po čitanju naših upisa. Nas šaka entuzijasta i obožavatelja ove prekrasne biljke, trudimo se prenijeti svoja znanja i iskustva o uzgoju ovih ljepotana s ostalim adenioljupcima, rekla bi ne samo za korisnike ovog foruma, već i za one neregistrirane koji nas vijerno prate.Wink 
Koliko smo složni i vrijedni, nemamo potrebu za "uskakanjem" modova, a na proljeće najavljenu "čoporativnu" sjetvu i kalemljenje biljaka, s velikim nestrpljenjem svi spremno iščekujemo.Wink
Dođi nam opetsmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:31
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

je..za u miru obići sve ono što želiš, a toga je puno previše
ne muči se previše sa odgovorom...snaći ću se i bez njega
@kontesaStar evo ukratko
Ako odlučiš sijati te ljepotane, strpi se do proljeća kad večina nas ovdje kreće istovremeno u sjetvu. Pridruži nam seWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 08:45
Velika je prednost kada znaš da malo znaš. Prinuđen si da čitaš tuđa iskustva o uzgoju sukulenata. Još ako imaš sreću da izabereš prave učitelje nema boljeg. Odmah u startu si u velikoj prednosti. Eliminiraš sve svoje zablude i greške do kojih bi neminovno došlo jer misliš da nešto znaš a u stvari si u velikoj zabludi.
Da ne kompliciram za one koji su u sličnom položaju kao ja predlažem da počnu čitati Hrovatin Dušana, Jocu Cirkovića sa SB-a i Zvone Rovška. Sva trojica su vrhunski majstori i znalci koji svoje veliko iskustvo i znanje o uzgoju sukulenata nesebično dijele. Niti jednog od njih ne treba doslovno „kopirati“. Nitko od njih ne pozna moje (naše) uslove kod uzgoja ali važni su principi.
Hrovatina i Rovška sam imao sreću osobno upoznati još da mogu platiti pivo Joci nitko sretniji od mene.
Za one koji nemaju „sreće“ sa uzgojem adeniuma neka do proljeća nabave sjeme i početkom ožujka krećemo sa kako kaže @bebolina „čoporativnom sjetvom“. Do tada imamo vremena da malo diskutiramo o svjetlu,supstratu, vodi, gnojenju i još koje čemu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 15:54

Mislim da se vidi koji su pincirani a koji nepincirani adeniumi. Dobro je pincirati u trenutku kada su sijanci stari od 45 – 60 dana. Zašto tada ? tako da se mjesto reza lagano zaraste i da adeniumi ponovno razviju lijepi habitus. Režemo sa sterilnom žiletom gornja dva listića 2 -3 mm ispod vrha.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 15:56
Bebolina,Ajama,Pinus Clap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 229230231232233 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,390 sekundi.