Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 46>
Korisnik
Poruka
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 12:30
Znas li gdje ima za kupiti? Rado bih ju imao.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 22:13
Imam ja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 11:16
Evo imoja aloice, koja je unuka one koju sam pred 5 god.kupila u Pevecu :

Na vrh
Bebushka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bebushka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 17:42
 Potrebna mi je vasa pomoc.Naime dobila sam Aloju od drugarice pre 2 godine. Htela bi da znam da li je to uopste Aloja i da li je lekovita?! I da li mogu sad da je presadim jer ima dosta mladica u saksiji i poprilicna je guzva... Unapred hvala

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 22:36
Ja misli da je to aloa, ljekovita je i slobodno ju rasađujte
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 23:41
Aloja jest sigurno ali njih je 400 vrsta.koja je vaša, that`s  the question?
Volila bih da je slikana drugačije, bočno i cijela biljka, tad bih nešto mogla reći.
Ovako samo mogu tvrditi da nije Aloe vera tj. Aloe barbadensis.Više mi daje na A. striatula koja jest ljekovita ali nije "prva liga".
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
vrtlar martin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlar martin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 14:03
Nabavio sam (odnosno maznuo iz divljine losinja ;) jednu lijepu aloa barbadensis miller (barem mi se cini da je), uglavnom, ja zivim u zagrebu i trenutno sam je ostavio na dvoristu da uziva na zraku. Zanima me kada je vrijeme da je unesem i da li mi preporucate da mi bude u spavacoj sobi (prozor na sjeverozapad, ne bas previse svjetla)?
Na vrh
vrtlar martin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlar martin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 14:55
 
evo i slika te aloje. Dakle, da li je to miller i sto mislite koliko je stara, da li ima barem godinu dana?
Na vrh
vrtlar martin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlar martin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 15:20
Joj, nemojte se ljutiti sto sam vam zatrpao forum sad odjednom, ali please jos jedno kratko pitanje, ako netko zna..
 
Koja je ovo biljka, takoder je s losinja
 
Da li je to isto jedna od stotinu vrsta aloje ili pak nesto sasvim drugo?
 
Puno hvala
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 16:38
To je nešto sasvim drugo, puzajuća biljka, cvjeta velikim ružičasto-ljubičastim cvjetovima - carpobrotus 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 21:09
Ovo je tema začinskog i ljekovitog bilja pa nije dobro stavljati slike biljaka koje to nisu.
By the way, morat ću ja ponovo staviti sliku Aloe barbadensis Mill. da bude jasno koja je to biljka jer u ovu temu je zalutalo svašta.
Bez ljutnjeEmbarrassed
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
vrtlar martin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlar martin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 21:20

OTOK hvala na odgovoru

F.DAZA, nema ljutnje, naravno, ali cuj, nisam stavio sliku carpobrotusa zato sto sam odlucio sabotirati temu, nego iz neznanja, misleci da su njezini mesnati trokutasti listovi mozda obiljezje aloje, ali sad vidim da nisu, a sliku ne mogu maknuti ; )
 
Vidio sam vec tvoje a.vere na stranici 20 mislim. Cini mi se da su tvoji listovi znantno tamniji, a i nesto izduzeniji, pa ne znam da li je to zato sto si ti negdje na jugu lijepe nase ili zato sto ti imas a.veru, a ja nesto 10to ; )
 
Uglavnom, daj samo please reci koja je to aloja (ako uopce je), bio bi ti zahvalan, ipak si ti koliko mi se cini glavni aloja-autoritet na ovoj temi ; ))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 21:54
Ma, vraga sam autoritet.
Možda samo za a. veru jer je uzgajam godinama imam ih jako puno.

I naravno znam da to nisi namjerno učinio čim sam vidjela da si novi.
Ta tvoja aloja nije Aloe vera a morala bih puno surfati da joj nađem ime.
Stavit ću  sutra sliku a. vera (moje ) pa probaj zaključiti nešto usporedbom.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
vrtlar martin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlar martin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 22:02
Ma daj, pa glavna si tu.. Tvoji miller i arborescens su doslovno manekeni, ja bi cak postavio dva dobermana u dvoriste da imam tako lijepe aloje Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 22:09
Ha..ha... ovo je dobro!
Sreća da većina ljudi uopće ne zna koliko je ona ljekovita pa se čude zašto ja imam toliko puno istih biljaka u vrtu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
joe.moJito View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joe.moJito Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 16:28
Pozdrav, :)

Jel mi znate reći, koja je ovo vrsta Aloe Vere?















Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru! :)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 17:18
To je agava a ne aloa
Na vrh
joe.moJito View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joe.moJito Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 23:11
Ah :)
Zahvaljujem na odgovoru :)
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 19:19
evo moje tri aloje ...:D
sa losinja ove god donesena



Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 19:19
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.