Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 245246247248249 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 20:28
ma ne znam više šta bi reklasmile89ovog nema ni na jednoj izložbi cvijećasmile161
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 20:43
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:


Hvala ti na svemu što si me poučila, hvala leptiru i cvijetu što su nas upoznali i zbližili da imam pravu, iskrenu prijateljicu za cijeli život.

                             Čestitam ti titulu gđo cvijetni guru!





Hvala tebiHeart
Nije važna titula. Važno je ono što je napisano u ovih 5ooo poruka. Važne su sve lijepe misli koje ste mi svi vi napisali na mojim temama. Važni si prijatelji koje sam našla na ovom forumu.
Tebi draga moja posebno hvala što si bila sve ovo vrijeme uz mene i što si me "trpila"Big smile...jer..ako te itko udavio, ja sigurno jesam!

...rekla si da zbog mene nisi posjekla stare bagreme u svom vrtu, hvala ti i za to. Možda još koji slavuj sleti na njihove grane!
Ostavljam ti prelijepu Ismene!

"Uz cvijet fascinantne ljepote, krase ga i očaravajući miris i egzotična imena:

ismene festalis, sveti ljiljan Inka,  peruanski narcis,  ljiljan pauk...

 Procvjetati će u ljeto i nestati  će u zimu, ali ako sačuvate lukovice, magija će se nastaviti i slijedeće godine."





...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 21:09
Pa ti si odavno Cvijetni guru smile64
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 21:25
Za sve vas koje ste često na mojim stranicama, koje ste me se sjetile u nekim, hvala Bogu, prošlim vremenima i čiji me pozivi i danas raduju, patuljak Pospanko, koji me doveo u vaše društvo,koji me naučio da u životu može sve odjednom stati i okrenuti se naglavačke, opet ima priču!Big smile




              Razumi me. Nisam ja kao običan svijet.
              Imam svoje ludilo, živim u drugoj dimenziji
              i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
              Charles Bukowski



"Na mahove imam punu iluziju da mi je u strahovitoj lomljavi i prolaznosti svega oko mene,  dano pet minuta, poklonjeno pet minuta života na bijelom hljebu, da slobodno i mirno dišem i mislim.

 I ja koristim radosno i snažno to vrijeme, mirnoćom biljke, i ne pomišljam ni kad je počelo ni kad će završiti.

 A moja misao proteže tih pet minuta u beskonačnost, iznad svih pokreta, sukoba i bura, i ja živim svijetlim, dubokim životom misli i ne mogu ni jednom jedinom od tih pet trenutaka da dogledam kraja, jer je veći od svijeta i dublji od sreće."

Ivo Andrić



...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 21:49
Ne mogu izdvojiti niti jednu biljku i reći da mi je najljepša. Isto tako ne mogu izdvojiti niti jednu poruku iz mnoštva lijepih koje ste mi napisali.
Ovoj ruži ipak ne mogu odoljeti, kao ni naša draga LeoNata koju je oduševila kao i mene i koja mi je napisala prelijepu porukuHeart

Samo da ti javim da je ona tvoja „zavjesa“ od ruža i kod mene otvorila svoj prvi cvjetić.

Mojem iznenađenju nije bilo kraja kada sam vidjela koliko je sitan, predražestan!!!

Stalno sam gledala crvene penjačice po drugim dvorištima jer nisam znala kako uživo izgleda „Chevy Chase“, i mislila sam –ovakva će biti moja,vjerojatno.

Ali kada je onaj mići, mići cvjetić procvjetao, ne mogu ti opisati svoje iznenađenje.

Nikada nisam vidjela takvu ružicu, Slavice!

Nemoj se smijati, ali ja sam mu rekla: „Pa, dobar ti dan!  To si ti!“

Jedva,  jedva čekam da se otvore slapovi kao kod tebe…jer preposebna je,  onako nenametljiva a govori sto jezika, ta malena ružica…

LeoNata






...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 22:42
Biljke koje su mi posebno drage jer me podsjećaju na osobe od kojih sam ih dobila, na egzotična mjesta sa kojih su potekle ili zbog svoje osebujnosti zaslužuju da ih izdvojim:



"Ljekovito bilje nosi u sebi iskru žive, čiste energije.
Svaka biljka je mala tvornica čuda koja, ovisno o dobu dana, blago mjenja svoj kemijski sastav.
Ljekovito bilje nije samo zbroj biljnih kemikalija - ono nosi u sebi prirodnu energiju živih bića."

smilje




Schizostylus Coccinea "Major"


Lespedeza


"Zaljubljenost u trave često nastaje na drugi pogled ali ta ljubav dugo traje.
Ove biljke nemaju velike cvjetove ali osvajaju svojom nježnom strukturom i ipak su snažne i izdržljive.

Carex grayi


Stipa tenuissima


Monarda




Limonium latifolium


Limonium tatarica


tillandsia







...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 22:58
Koja egzotična imena za ismene i sva mi upravo pašu uz taj cvijet. Sretna sam što i ja ove godine mogu uživati u ljepoti, mirisu i dodiru ovog cvijeta. I moj je procvjetao.
Sutra je novi dan.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 23:20


Iz knjige "Prosvjetljenje"
Put šamanskog iscjeljivanja
Dr. Alberto Villoldo

Sunce se probija kroz krošnje, a kapi rose na paukovoj mreži preda mnom blistaju poput dragulja.
Priroda me jutros poučava kako je smrt presudna za život jer ga hrani.
Jedan pauk u dolini Amazone prede srebrnu čahuru oko svog plijena koji se uzalud pokušava osloboditi.
Tog jutra je ulovio noćnog leptira pa žurno prelazi amo-tamo predući te vežući svoju žrtvu poput Liliputanaca koji užurbano vežu Gulivera svojom majušnom užadi.
Kad je žrtva čvrsto vezana, pauk joj ubrizgava otrov koji razgrađuje sva njezina tkiva te je iznutra pretvara u tekućinu, a potom počinje sisati život iz svog plijena.
Pauk ima nekoliko takvih "obroka" pohranjenih u svojoj mreži.
Kad god mu je potrebna hrana, hranilicom nalik igli probuši čahuru svojeg plijena i pojede bjelančevine koje fermentiraju u njoj.
Nakon gozbe ostanu samo prazne ljušture koje su nekad bili plavokrili noćni leptiri i žuti bumbari.

"Pauk je jedini koji se ne zaplete u svoju mrežu. To je svijet u kojemu živimo, prijatelju, svijet grabežljivaca i plijena, u kojem ljudi isisavaju jedni druge.
Postoji i drugi svijet, svijet stvaratelja, o kojem vi ne znate ništa."

Rađanje pauka

Ženka pauka isplete gustu mrežu preko biljke i napravi čahuru u kojoj se nalazi mnoštvo sičušnih pauka


Nakon nekoliko dana mali počinju izlaziti i odlaziti


Ubrzo čahura ostaje prazna




...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 23:21

Kada biste se znali u srcu diviti svakodnevnim čudima života, bol bi vas više zapanjila od radosti. Prihvatili biste godišnja doba koja prolaze poljima i bdjeli biste vedri i za dugotrajnih zima.
Halil Džubran


...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 23:51
Prelijepo smile71
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2015 u 16:58
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Kada biste se znali u srcu diviti svakodnevnim čudima života, bol bi vas više zapanjila od radosti. Prihvatili biste godišnja doba koja prolaze poljima i bdjeli biste vedri i za dugotrajnih zima.
Halil Džubran


ClapThumbs Up (Halil Džubran ClapHeart)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2015 u 20:50
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Pa ti si odavno Cvijetni guru smile64
Fiki Thumbs Up



...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2015 u 20:52
Mari
lucy
moon

smile79
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2015 u 21:04




fratarski papar













...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2015 u 08:09
ova slika mi je fantastična.imam i ja djelova vrta gdje ću moći privesti sličnom stanju,ali ima još biljaka i za presađivanje.tvoj vrt i ti osobno ste mi puno pomogli da moj vrt izgleda onako kako ja to želim-prirodno a ne onako kao park kako to želi mm

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2015 u 17:07
Savršeno!Čestitam ti od srca na osvojenoj titulia najviše na prekrasnim
slikama,predobrim savjetima,puno strpljenja i živaca
kod davanja pametnih odgovora na glupa pitanja
Bravo!!

Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2015 u 22:30
Čestitam ti draga na tituli i zahvaljujem na svakoj slici, svakoj riječi, poruci i savjetu.smile169
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2015 u 14:03
smile60Meštar si ,meštar si 
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2015 u 23:04
Čestitam na zasluženoj tituli, na svim odgovorima i savjetima na pitanja o cvijeću koje sam ti postavljala. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2015 u 23:32
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

ova slika mi je fantastična.imam i ja djelova vrta gdje ću moći privesti sličnom stanju,ali ima još biljaka i za presađivanje.tvoj vrt i ti osobno ste mi puno pomogli da moj vrt izgleda onako kako ja to želim-prirodno a ne onako kao park kako to želi mm

Hvala ti draga ajama!
Drago mi je ako sam imalo pomogla i tebi i svima koji redovito posjećuju moje stranice.
Što se tiče biljaka koje moraš premjestiti, to ćeš raditi stalno i to je posao koji nikada nema kraja a što se tiče MM i njegovih želja, već sam jednom napisala.LOL


...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 245246247248249 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,532 sekundi.