Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 252253254255256 260>
Korisnik
Poruka
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 13:46
Sto se tice sajma slazem se s tobom ,jako malo toga ...ali tvoji hibiskusi su prekrasni pojma nisam imala da postoje u vise boja ja imam nekog crveno narandjastog,koji nas vec godinama obraduje oko Bozica svojim cvijetom ...Posto se moj otac njime bavi to je kao njegov cvijet dali znas mozda dali bi se dalo reznicom razmnoziti? pa da potrazim i obradujem ga novom bojom ...
Naravno i sve ostalo je prekrasno ... [IMG]smileys/smiley17.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley17.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" />
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 14:02
Dina, Norita je čajevka koja se vodi kao jedna od najtamnijih ruža...pupoljak je skroz crn, a i cvijet ponekad zadrži skroz tamnu boju, a nekad ipak otvorena ruža ima tamno bordo nijansu, cvjetovi se otvaraju zvjezdasto i cvijet je dosta dugotrajan...što opet ovisi o vremenskim uvjetima, mirisa nema, a ja sam svoju nabavila u rasadniku na žutom placu u Dubravi pretprošle jeseni.....sadnica je od Topalovića i vrlo sam zadovoljna, zdrava je i bujna i često obnavlja cvatnju.
 
Cvijetomanijak, neznam zašto vam hibiskus cvate samo za Božić? Oni bi najbolje trebali cvasti u toplom dijelu godine....moji cvatu zimi samo ako ih ostavim na toplom i uz dosta svjetlosti.  Probaj iznijeti svog na sunce, naravno sa postepenom prilagodbom, prvo u šareni hlad...i prihrani ga....oni vole gnojivo sa manje fosfora, dakle omjer bi trebao biti otprilike 2:1:3....a za razmnožavanje, ovi stariji hibridi, bez problema se razmnožavaju reznicama....odreži ukoso grančicu, ostavi samo 2-3 listića pri vrhu, ako su listovi veliki, skrati do pola, umoči reznicu u hormon (nije nužno) i pikni u posudicu sa zemljom, zalij i poklopi prozirnom čašom ili običnom najlon vrećicom. Sad dok je topla sezona, može se zakorijeniti i za manje od mjesec dana, zimi treba duže...
ja kad pokušavam zakorijeniti...uvijek "piknem" reznicu u prozirnu teglicu, ili čašicu da mogu vidjeti kada biljka pusti korijen, ili u plastičnu flašu koju prerežem na pola, pa kasnije selotejpom spojim gornji i donji dio...Ne treba otvarati dok god imaš kondenzata na vrećici gore...
 
 
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 15:05
Koji krasni hibiskusi, pravi raj kod tebe, a Flora isto :)
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 15:22
ovaj vrt mi je sljedeci na popisu za prelistavanje ali krenula sam unatrag listati i odmah moram izraziti svoje odusevljenje hibiskusima pa oni su nesto neviđeno smile93 malo je za reci da sam odusevljena i ocarana, zapanjena..... famozni su....
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 15:39

nagledala sam se tolike ljepote od clematisa, ruža, hibija...........ne zna se što je ljepše!

Hvala i na prekrasnoj reportaži sa sajma .....za nas koji ove godine nismo mogli doći vidjeti uživo!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 16:05
Maso, hvala na posjeti Big%20smile
Monny, dobrodošla!
Bergi, draga moja...eto..bilo je baš skromno u odnosu na lani i prijašnje godine...ali nije da nije bilo lijepo...drago mi je da sam ti uspjela dočarati kao je bilo Smile
 
....a još vam moram pokazati moje nove duple bugenvile...koje sam dobila na poklon od Denisa Bojčića..ja njemu jednu, a on meni šest!!!....mislim, za čast i poštenje jedna bi bila dovoljna, ali eto...čovjek se stvarno iskazao...nemoram vam ni pričati kako sam se osjećala kad je stigao paket.....hvala još jednom Denis EmbarrassedBig%20smile
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...i još da vam pokažem kako cvate moja papigica koju mi je lani zapelcala Bromi i danas je već velika biljka od metra...impatiens niamniamensis
 
a bome su se i lewisie pokazale kao dugocvjetne...
 
a ovo su bebe-adeniumi....ništa to nebi bilo posebno da to nisu bebe iz sjemena koje je sazrilo na mojoj staroj biljci...znači 100% domaći proizvod Wink
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 16:47
...i za kraj još samo dvije fotkice....
 
moja nova bugenvilea Vera Light Pink...sa Flore
 
...i obični bijeli dupli hibiscus, kojeg sam dugo tražila i našla sad na Floraartu...općenito sam primjetila da vrlo rijetko, odnosno nikad nema bijelih u prodaji....nadam se da će i ostati bijeli...
 
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 18:52
ajme neznam što bih sve izdvojila..prava ljepota kod tebe i ako je itko zaslužio 6 bugica za poklon to si sigurno ti,jer se vidi da kod tebe cvijeće uživa i daje ono najljepše od sebe.hvala ti na savjetu za hibiskus,imam onakav kao tvoj crveni na prošlim slikama,presadila sam ga,prihranjujem ga i sad listovi ne žute,a nadam se da će uskoro i cvjetati,zasad samo raste u visinu kao lud
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 19:53
Sad sam zaista ostala bez riječi,tvoj vrt je pravi raj,mora da si bila jako velikodušna kad si dobila čak šest bugica.Vidim da si se i lijepo ponovila na Flori.A sad lijepo molim savjet kako uspješno prezimiti bugicu,moja lanjska je nažalost otišla.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 20:24
White, hvala na posjeti i drago mi je ako ti je hibiskus sada dobro...ako ti je previsok, trebala bi orezati hibiskus, to bi potaklo grananje i samim tim u budućnosti bi dao i bujniju cvatnju jer hibiskusi cvatu na vrhovima grana...e sad, kad bi to napravila sada, odgodila bi cvatnju, ali uvijek možeš orezati parcijalno, samo dio grana...tako da imaš i cvjetova na granama koje nisi orezala i da bi orezivanjem potakla grananje biljke...
Ja obično orežem svoje na proljeće...prije iznošenja van...
 
Kaktusek, joooj pa kak ti je propala bugica?? baš mi je žao...a sjećam se kolko si joj se veselila...a za savjet kako uspješno sačuvati bugicu preko zime...stvarno neznam kaj bi ti rekla...ja svoje unesem krajem 10. mjeseca i onda ih zalijevam vrlo malo svakih 10-15 dana, ovisno o suhoći zemlje...naravno da im opadne vremenom list i sasvim ogole, jer su listopadne biljke i ne izgledaju baš živo, ali ako se malo zagrebe stabljika, vidi se da je živa i zelena....ali već u 2. i 3. mjesecu počnu se buditi da bi pošteno olistale tek nakon iznošenja u 4. mjesecu. Temperatura na kojoj prezimljavaju je oko 10 do 15 stupnjeva...i to im odgovara...uglavnom, kod mene se bugenvila pokazala kao jako zahvalna što se tiče prezimljavanja....sve su preživjele i ovu i prošlu zimu....a za 6 bugica...ma nisam bila niš velikodušna...dala sam mu jednu samo kakvu on nema a dugo je traži...i eto...čovjek poslao odmah šest!!!
 
a kod mene danas procvao ukrasni sljez...alcea rosea...nisam baš fan toga...ali ovaj me oduševio svojom crnom bojom
 
 
 
 
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 20:29
flavia ja imam papigicu daj mi molim te objasni sto joj radis da ti je tako lijepa i cvijeta. moja ima samo nekoliko listica i ide u visinu ali nista od cvijeta... sto joj treba???
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 20:41
Monny, neznam zašto ti ne cvate...moja je cvala i rasla i zimi u zatvorenom...a što se tiče njege...zalijem kad se gornji sloj zemlje prosuši...voli vodu, držim je na svjetlom mjestu zaštićenu od direktnog sunca i s vremena na vrijeme prihranim, kad i ostale biljke
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 21:35
Flavija baš su me zanimali tropski hibiskusi Tongue.
Znači čovijek ih šalje i poštom ?
 
Danas sam se baš nauživala tvoga cvijeća Thumbs%20Up.
 
Idem od slike do slike ,pa opet iz početka Wink.
 
Prekrasne si bugice dobila sigurno si ih i zaslužila Tongue.
 
Nemoj nam sad opet nestati  na neko vrijeme ,dozvoli nam da uživamo makar u slikama tvoga cvijeća smile113
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 21:59

Anči...da, možeš ga kontaktirati na njegovom sajtu, a Ninu možeš i tu preko foruma...ako te što interesira, šalju poštom bez problema....nadam se da ću sad imat više vremena za forum Big%20smile

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 22:33
Naznam što bi prije komentirala. Wink
Reprtaža sa Flore je super i nisu velike cijene, barem u usporedbi s našim cijenama,
Bugenvilie su prekrasne, posebno bijela, više nikad nije donio bijelu, uvijek se sjetim tebe, trebala sam je kupiti, ali stignem jpš LOL.
Svaki ti je cvijet kao na izložbi, jako lijepo Clap
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 22:39
hehe, ispravak netočnog navoda Lantana...bile su bijela i žuta u igri WinkBig%20smile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 07:29
Malo su skupi ti hibići ,ja ču se malo strpiti Embarrassed.
 
Uzgojiti Adenume iz vlastizog sjemena to je pravi mastojrluk smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 09:29
Hvala na informaciji, baš je nekako posebna zbog boje...
a sad može još slikica od bugica, da još malo slinim, ovaj mislim uživam smile71
Baš bi ih trebalo poslikati sve, sa nazivima, tak da znam tražiti jer slike na netu su li-la, nisu vjerodostojne. Ovak čovjek ipak zna kad podijeli iskustvo.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 09:32
Also dakle, Flavia!!
Nije me bilo dan, dva na forumu i onda se vratim i ne mogu se prestati diviti slikicama koje si nam darovala!!
 
Ruže..Klematisi,..Hibiskusi...Orhideje..Sljez...Flora.. Ne mogu izdvojiti ništa nego izdvajam sve!
 
A Bena posebno!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 10:24
a dali ti je sada vani ili u kuci?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 252253254255256 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.