Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 47>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 18:03
ako ne stignu poslacu opet
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 21:38
Svaki put kad nešto napravim, velim si da je gotovo za ovu godinu...tako da bolje da to više ne govorimLOL. Danas je bio neki ludi dan, mada meni prekrasan: sunce, oblaci, kiša, sunce, oblaci, kiša...i tako redom nekoliko puta...
Iskoristila sam malo dnevnog svjetla i bez kiše, pa sam pobacala po vrtu nešto organskog gnojiva. Kupila sam ga pred 2 godine, veliku vreću granula Farmers house, i to je sve do danas bilo u podrumu, tek sam nešto malo iskoristila....(bravo ja), tako da se je donji dio vreće negdje malo otvorio, odnosno premočio, i donji dio je bio sam mokar i zgrudam....a bogami, miris pravi farmerski smile156 Nabacila sam rukavice i to sam prvo iskopavala rukama iz vreće, pa razdvajala rukama i bacala po tlu....misija uspjela, još sam čak uspjela pokupiti nešto osušenih kadifica i baciti na hrpu za lomaču da druge godine ne izraste šuma kadifica...već se pomalo bojim koliko mi se je sjemenja rasulo ove godine...prošle sam godine to ja detaljnije pokupila...prvi rezultati će biti vidljivi na proljeće. Travica na gredicama inače jako lijepo napreduje, pravi mali busenčići...već vidim polako koliko bu posla na proljeće...ma znate kaj: JEDVA ČEKAM PROLJEĆE. Ja jako jako mrzim zimu.  LOL  No dobro, začas bu 1. mjesec, pa bum mogla polako početi s sijanjem u tegle Big%20smile
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 09:06
Silvek, ovo kao da sam ja pisaoTongue
Zimu nekako preživim do Božića i Nove godine, ali prvi mjesec ide sporoooo.
Veljača je za mene već proljetni mjesec, vrijeme za čišćenje vrta, rezanje loze i voćaka, sadnju novih biljaka....
Pošto imam pjeskovitu zemlju, opsjednut sam organskim gnojivom. Nedavno pričam kolegi da kad god imam viška novca kupim si vreću komposta za poklon. Kaže on: ti si bolestan! LOL
Iz tog razloga ću sljedeće godine nabavit kuniće. Ne za meso, nego isključivo da papaju i prave "stajsko" gnojivo.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:52
Silvek, stigao paketić danas! Hvala puno!!!! I ja jedva čekam proljeće!smile79
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 22:10
Vidim ja da svi cvjetoljupci djele isto mišljenje. Za mene zima skoro prošla kas prođe N.godina - duži su dani, a već u siječnju ja naveliko sijem u teglice, a i vani je nekako ljepše, pa još ako bude lijepo vrijeme - proljeće će doletjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 08:37
Silvek, raspuknula se prva čahura sa bijelo-crvenim vrthim hibiskusom, pa kad se sjeme osuši od ovih kiša, šaljem Big%20smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:58
Hvala Jasenka što misliš na mene Smile
Kod nas kiša, vjetar, zima smile185 Sad sam više brige prebacila na sobno bilje i bilja na zimovanju u kući....sve je natrpano, tegle na prozorskim daskama postavljene u 2 reda, a tako je malo svjetlosti... svejedno, biljčicama paše što ih griju ispod radijatori, kućna sreća juri na sve strane u druge tegle LOL, samo moram sve malo više zalijevati. Ostići u mačjoj sobi cvjetaju, a i fuksije na tavanu: još nije tak hladno pa nisu bacile lišće, a to nebu dobro, opet na proljeće neće dugo cvasti, ove godine nisu procvale sve do jeseni. Svako malo nešto pelcam i dijelim....a uskoro i prva sjetva u tegle...jedva čekamBig%20smile

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 20:12
To jedva čekam i ja i učinit ću to odmah iza ovih nadolazećih praznika, jer čim prođe N.G. dani se produžuju i odmah je ljepše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 09:04
Preživit ćemo mi još ta 3-4 tjedna. Onda ćemo izgleda svi u sjetvu LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 12:24
Počela sjetva!!!! Ne mogu izdržati, bockam neke sjemenčice u tegle s sobnim cvijećom na prozorskim daskama gdje ima dosta mjesta....kasnije ću to rasađivati, glavno da su mi prstići u zemlji smile156
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 12:29
hahaha, SilveK neumorna si Clap.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 12:52
Tak i treba,SilveK.

Tak sam bila sretna kad sam neki dan primjetila da mi plumbago,kojeg si mi ti poslala tjera maleni listić. Tak je mali ko zarez u rečenici.
Ali se zeleni.
Plumbago je živ.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 13:17
Ha, ha počelo je znači Clap. Glavno da uživaš. Pridružit ću se i ja za koji dan,
samo da prođe ovaj hladni val što je najavljen za drugi tjedan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 22:09
Dani su već duži, neke će nam biljčice brzo pokazati svoje glavice pod snijegom, a tada veselju neće biti kraja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 10:19
SilveK , hajde u neku teglicu stavi malo kućne srećice za mene, idem ponovno probati, možda mi ovaj puta uspijesmile78
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 21:43
E baš u pravi čas Franjice, već sam razmišljala kome da utrapim višak LOL
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 22:00
SilveK što da počnem sijati u teglice od onog što si mi dala i kud da stavim na toplo ili hladno? I baš mi je krivo što danas nismo uspijele popiti kavu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 22:32
Tija, mislim da od onog što sam ti dala još ništa, malo bu prerano za to, a i većina ide direktno na zemlju van. Ja sad krećem u sjetvu osteospermuma, vrtnog hibiskusa i delphiniuma, te sam bocnula i pasifloru i roza lantanu, njima bu trebalo malo više da odrastu.Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 10:08
Silvek znači ipak nešto siješ, još reci gdje to što je posijano držiš, kolika temperatura i kolika svjetlost, pa možda i ja mogu nešto ostića posijati odmah, jer su moji vani, pa je pitanje ako bude hladnije dali će preživjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 13:30
Sijem u male teglice i držim ih na prozorskoj dasci, ispod su radijatori, dakle svjetlo i toplo. Mao me muči nedostatak svjetla, još nije to to, ali nebrem čekatiBig%20smile Ako biljčice neće imati dovoljno svjetla prilično će se izdužiti na toplom, to mi se je dogodilo s jednim narom, bez obzira što je na prozoru juri u visine i baš je gipka biljčica, ali pretpostavljam da za ovo što sam sad sijala da će trebati i jedno vrijeme da nikne, a tad će biti i više svjetla...baš sad krećem malo u sjetvuTongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.