Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljupčac, Selen - Levisticum officinale
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljupčac, Selen - Levisticum officinale

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 20:10
Monstera,ako si imala puno biljčica ljupčaca, sigurno ih i sada imaš u vrtu jer on je trajnica.
voljela bih da staviš sliku.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 22:04
evo moje" vegete"


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 23:05
Slavujko moja, nažalost nemam ih, sve sam ih podijelila, jer imam odraslu biljku, pa mi mlade biljke nisu bile potrebne.. Posijala sam ih samo iz znatiželje da vidim hoće li niknuti i koliko im treba vremena da niknu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 16:45
Od hrpice sjemenja, nikle su dvije Wacko što nije baš za pohvaliti se ali daje nadu. Ako plan A ne uspije, uvijek mi ostaje plan B, presadnice.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 17:21
Ja jos cekam da moje niknu
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 17:37
Ljupcaca ima u lidlu za 10 kn sadnica, medju zacinskim biljem, za slucaj da neko trazi...
velika gorica
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 17:39
Ja u Bh to nisam vidila,ovdje niko nije ni cuo za taj zacin.Ja kome god spomenem gledaju me tupo.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 18:36
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Ljupcaca ima u lidlu za 10 kn sadnica, medju zacinskim biljem, za slucaj da neko trazi...
 
 
To će mi biti drugi izbor, mislim da i vama, kao i meni nema ljepšeg od uzgoja biljčice iz sjemena, onako, od samog početka...Smile
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 19:43
o,s tim se slazem na kvadrat :) dosla sam do stadija da skoro sve sijem sama, i zbog gusta ali najvise zbog cinjenice da skoro svo bilje koje kupim po rasadnicima donese sa sobom neke parazite. pojam higijene je ocito tim uzgajivacima nepoznat.
no, neke stvari su jednostavno prekomplicirane za sijanje, npr vrste koje zahtijevaju naizmjenicno hladno i toplo i sl.

evo o ljupcacu sa neta malo:

Lovage

Common Name: Lovage

Scientific Name: Levisticum officinale

USDA Hardiness Zones: 3 to 8

Approximate number of seeds per gram (ounce) : 300 (8,500)

Sun: full sun to partial shade

Water: keep soil moderately moist during germination

Soil: lightly cover with moderately fertile soil

Temperature: 18 to 21 degrees Celsius (64 to 70 degrees Fahrenheit)

Spacing: 18 inches apart

Germination Time: approximately 14 days



Lovage is a culinary herb is a celery-like flavor. Grows up to 6 feet tall, but the leaves can be harvested once the plant is at least 1 foot tall. Leaves and stems are edible.
velika gorica
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 19:50
Eh, svaka biljčica je nauka za sebe...
Ma kupila sam sjeme od provjerene vrtlarice, reklo bi se domaće i možda imam prevelika očekivanja no nekako sam očekivala veći uspjeh...
Pa da mi i ove sirote dvije biljčice narastu, biti će mi dovoljno.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 16:52
I ja sam lani imala " sirote 2 biljčice" i bilo mi je dovoljno.Ali ove godine ih ne vidim na životu a kažu da je ljupčac višegodišnji.Gdje su se izgubile moje biljčice?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:19
Fermina možda ti ih je nešto pojelo, ne bi me čudilo, svakakvih beštija ima koje se namjere bilo što pojesti....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:24
Kod mene su male biljčice počele nicati...Dragi moji, iz prošlogodišnje sjetve sam skužila da Ljupčac, sjeme traži jako tople uvjete i visoki postotak vlage u zraku, izgleda da je to baš od presudne važnosti hoće li sjeme uopće niknuti. Eno ga kod mene i ove godine je niknuo u plasteničkim uvjetima......
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 21:02
Ja danas ponovo sijala ljupcac,al u saksiju i drzim je u kuci na prozoru.Monstera jel treba puno zaljevati sjeme ok ne nikne ili?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 21:27
Umjereno zalijevaj, nemoj dozvoliti da se zemlja baš totalno zasuši....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 13:56
Brojno stanje se povećalo na 5! Thumbs%20Up
Sada kada je malo toplije iznosim ga van u mini plasteniku pa provjetravam...
Ma sto čuda s njim. E neće on meni u vrt, čim dobije (ako dobije) par pravih listića seli u vazu da mi stalno bude na oku.
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 20:59
Imao sam i je problema sa ljupčecom, u vrtu imam 3 komada koji su prezimili i mislim da je vani otporan kad jednom naraste, ali sa klijanjem-od 30 tak sjemenki posađenih prije cca mjesec dana isklijalo 4-5 komada, od tih ostale samo dvije i to tanke i izdužene,ali to jel nije bilo dovoljno sunca, druga tura  30-tak sjemenki zasađenih prije dva tjedna, još nijedna isklijala.
Sjemena su domaća i navodno organski uzgojena
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 22:02
Kod mene je stanje bar donekle zadovoljavajuće, mogu reći da ih je dosta izniknulo, budem vam ih poslikala dok malo porastu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 19:48
Mozes li mi Montera barem opisati kako izgleda cim nikne taj ljupcac?kod mene fol nesto niklo sa po dva uska lisitica.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:01
Pustolov tako je i kod mene. To su supke i one se razlikuju od pravih listova. One hrane biljku dok ne razvije listove. Onda se osuše i otpadnu. Kada narastu dva, tri, četiri prava lista onda se biljka može presaditi. Ako ti se čini da je izdužena (što se često događa u nedostatku svjetla) može se posaditi dublje pa će ojačati i razviti dodatno korjenje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.