Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus elastica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus elastica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 15:02
moj je šarenih listova crveno zeleni dobila ga zaosmi martbrzo mi je pustio nova dva lista i sad stoji ništa se novo ne događa šta da radim da malo rast ubrzam
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 15:51
Jaglac,čudi me da ti sporo raste fikus elastika,jer oni su baš lagani za uzgoj i brzo rastu.Provjeri mu zemlju,možda mu je mala saksija,možda fali zemlje,il sunca i svijetlosti.Ja svoje preko zime držim u kući pored jako sunčani prozora,a ljeti idu na balkon,na kojem ima sunca do podne.Povremeno im dam prihranu za necvjetajuće biljke,i rastu kao ludi

Inaja,tvoj filus je šarenolisni i inače sve šarenolisne biljke su osjetljivije od zeleni,i sporije rastu...Polako krenut će on,treba mu vremena i da se adaptira na novi dom.Isto ti preporučujem kao i jaglacu,i vidjet češ napredak.Ako ga nisi presadila kad si ga dobila,odma to učini....Ja svaku biljku koju kupim il dobijem nastojim odma da presadim iz te "cvjećarske" zemlje...
Na vrh
Jaglac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaglac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 16:04
Ja sam ga jednom presadila od prosle godine,jer se bojim da ce uvenuti ako ga budem stalno cackala...I mene isto cudi,jer vidim kod vas jako dobro napreduju,a ja sam bas brozna prema cvijecu...
Probacu ga presaditi kako si rekla,pa cu javiti ako bude napretka Hvala ti puno
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 16:09
Ako mu saklsija nije puno mala,i ako žile imaju mjesta i ne treba da ga čačkaš..Ali baš me čudi da tako sporo napreduje,ja imam dva i što ih manje pazim oni bolji.Jasminaaaa ima jedan ogromni,koji izbaci u proljeće napolje u zimu ga ubaci u neki zapećak a on sve bolji...
Na vrh
Jaglac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaglac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 16:24
Pa da,to je uvijek tako,sto se manje pazi ono je naprednije
Na vrh
biki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 13:20
cao svima!mene zanima da li je normalno da fikus sarenolisni odbacuje donje listove.kupila sam ga prije mjesec dana i nisam ga presadila.stoji na istocnoj stani ispod prozora.Unhappy
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2009 u 11:23
Imam fikus elasticu, šarenolisni (kao i pokretačica topica Wink - tako izgleda), no zanima me, ne bih da ide jako u visinu (kupila sam ga visokog, cc 1m), i to za sada jako lijepo izgleda, ali me zanima, kad je najbolje da mu skratim vrh i kako se ožiljuje, jer bih da su u teglici dva, pa neka rastu... ja bih ga prepolovila u visini.

Koja su iskustva, kako ga je najbolje odrezati, dal' netom povrh lista... kako se ožiljuje i kad ga je najbolje kratiti i množiti??

Inače, sad su elastice (i šarene i zelene) na akciji u Bauhausu, pa koga zanima... Wink Smile
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2009 u 13:04
Satori fikus možes pelcati u bilo koja doba.Bar sam ja tako radila,ali ipak najbolje za to su jesen i proljeće.Ja sam svoj šarenolisni odrezala u proljeće i stavila u teglu s vodomi lijepo je pustio žilice pa sam ga prebacila u saksiju.Stari fikus koji je uvijek bio kilav i nikakav,super je krenuo.Ima nove izdanke sa strane..Inače trebaš da znaš da su ovi sa šarenim listovima osjetljiviji nego oni sa zelenim,pa zato ne rizikuj i sačekaj proljeće...Moj savjet...
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2009 u 14:31
Aha, znam da su osjetljivji... Smile

Hvala na savjetu, znači ožiljavam u vodi... ok. Wink  Ma da, budem u proljeće, već sad polako jesen prolazi, a još malo i zima je, pa bolje proljeće... sigurnije... Smile
Thnx. Star
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 14:56
evo moj fikus...sama sam ga upelcala od male grančice....
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 21:22
Moj ljeta provodi nna terasi dok je zimi u dnevnoj sobi.Listovi koji su se razvili dok je bio vani su znatno veći od listova razvijenih unutra.

Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 22:34
kako se zove, ako znaš naravno, ona biljka do fikusa na prvoj stranici prva slika. Dobila sam je ali ništa neznam o njoj.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 09:18
Bubi, na prvoj stranici uz fikus stoji Scindapsuss.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 21:20
Imam pitanje!
Nedavno sam dobila pelcer ficusa (otkinutu granu), stavila ga u vodu ali listovi su mu počeli žutjeti i otpadati a oko onog dijela u vodi se počela stvarati sluz. Mijenjala sam vodu ali nakon par dana ista stvar. E onda sam ga ja stavila u zemlju jer ni ovo očito nije imalo smisla Confused. Zna li netko može li on pustiti korijenje u zemlji ili mi je pokušaj propao u startu?
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 08:37
Da Ivna, ispravno si uradila kada si ga premjestila u zemlju,bez obzira što u vodi nije pustio korjenje gotovo 100% su šanse da će se primiti u zemlji,vlastito iskustvo pokušala sam zakorjeniti pelcer i nakon izvjesnog vremena u vodi je sagnjio, a moja je sestra grančicu odmah posadila u saksiju i nakon jedne godine sada ima tri pelcera koji napreduju odlično.Nemoj previše zalijevati.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 09:38
Držim sama sebi a i mom ficusu fige da uspije. Hvala alenasms na odgovoru .
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 19:55
i ja imam nekih probleema sa mojim fikusima ...oba sam dobila za 8. mart i evo i nakom 4 mjeseca apsolutno nikakvog napretka na njima...presadila sam u novu zemlju malo vece saksije od starih i redovno ih brisem i ne zalijevam ih previse nego kad je suha zemlja ali NISTAAAAAA...pomoc prijateljaaaa?
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 19:57
zaboravih pitati da li mozda da im odrezem vrhove...hoce li izbiti  sa starne novi pelceri...gore sam procitala da treba cekat proljece za one sarenolisne ...moji su zeleni...
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 19:51
pozdrav...niko mi nije dao odgovor pa sam isla dalje za savijet i usput malo sabrala znanje o fikusu...
stavite ga pored prozora gdje ima dovoljno svjetla ali ne i prejakog sunca...zimi s edrzi u prohladnoj prostoriji izmedju8-10 stepeni i zimi ga takodje orosavajte da ne bi gubio listove...inace ne trpi veliku vlagu ali ni neredovno zalijevanje...ljeti ga tusuirajte i brisite listove...
ako su gornji listovi manji od donjih znaci da cvijet gladuje pa mu promijenite zemljui prihranite tecnim gnojivom...
razmnozava se reznicamaa na taj nacin i ogranicavate rast maticnog drveta...reznice stavite u vodu sa kockom secera i nakon 6 sedmica ce tek pustiti korijen pa imajte strpljenja...
ako mladoj biljci otpadaju listovi znaci da je previse zalijevate a ako jos imaju i smedje fleke znaci da je prehladno...
drzite ga u sobi jer smanjuje stetno djelovanje dima od cigareta i mirisa laka...
eto ja malo zaokruzila sve na jednom mjestu da novi ne lutaju kao sto sam i ja lutala...hvala
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 22:57
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.