Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trave za akne
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trave za akne

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 15:22
Originalno poslano od člana lijepa cura lijepa cura napisao:

Vidim da se razvila živa rasprava. Uglavnom, čini mi se da prirodna kozmetika daje prve rezultate. Stari prištići se suše, a novi se bar zasad ne pojavljuju.
Bez obzira na to, mislim da treba dati priliku prirodnoj kozmetici. Ne može odmoći, već samo pomoći. Kozmetičari i dermatolozi uvijek kreću s agresivnim metodama, a ja nekako nisam sklona tome dok god se može upotrijebiti neko neagresivno sredstvo. Liječniku se uvijek može otići.


Daleko bilo od agresivnih metoda.

Iz knjige Richarda Mabey o bilju on navodi mineralno vitaminske nedostatke organizma sa aknama.
(Današnja prehrana nema niti 30 posto hranjljivih vrijednosti kao ekološka, pa gdje nadoknađujemo manjak. To znači da imamo konstantni deficit , a i hrana koja se konzumira je ???.
Ja sam u zadnje vrijeme imala kontakte sa seoskim ljudima, još izloženih vjetru, ali koža za poželjet i kod mladih i starih. Većinu godine papaju svoje proizvode.)
Njegova je preporuka vitamin A nadoknaditi sa 2 čaše soka od mrkve, može mu se dodatisok kupusa, jabuke i cikle. Nešto se slično može naći u eko sokovima napravljenim po recepturi dr.Braussa( bar piti po decilitar na tašte ). Sve ove biljke su blagotvorne za tijelo i kožu, hrane i čiste.
Takođe piše Richard M.da je ustanovljen manjak cinka kod osoba sa aknama, preporuka mu je 15 mg cinka( mislim da vitaminskih nadomjestaka ima čisto biljnog podrijetla, kao što je za jod kelpt alga, samo treba pitati) plus u prehranu ubaciti obavezno sjemenke tikve (buče).
Dobar dodatak je ulje noćurka i šipak( zbog vitamina C) .
Djetetu je naravno potrebno promijeniti prehranu, ako je do tad jelo što nije dobro.
Ako malecka ima suhu kožu, to zna biti nedostatak omega 3 kiselina.
Je li koristila u zadnje vrijeme lijekove, ili da to možda nije kakva alergija , s obzirom na suhu kožu? Akne prati masna koža u pubertetu.

I jako bi bilo dobro piti čaj za čišćenje od toksina, koji uključuje korijen maslačka , koprivu,zeleni čaj.I ovo što Femina navodi za čaj je ok, od probave i kreću mnoge bolesti.

Ali alkohol na suhu kožu, ja nebi.

U ovoj knizi navode masku sa zobenim brašnom(eko) i limunov sok( ovo ne znam može li podnijeti suha koža).
Čak preporučuju pranje kože toplim mlijekom i stavljane jogurta na lice kao maske.Naravno sve bi trebalo biti ekološko, netko ima priliku doći i do eko mlijeka. Nekad su žene ljepotu lica održavale mažući pjenom tek pomuženog mlijeka ( ja sad nebi to stavila, ali tako su radili)
Za pranje čajevima preporučuju- pola litre vode prelit preko žlice mješavine od lavande, kamilice, bazge, lipe i stolisnika.( ispravite me ako što griješim Wink)
Ako se neven pije nebi bilo poželjno u toku i prije mjesečnice, žene tvrde da smanjuje krvarenje i koriste ga u tu svrhu.
I naravno u to doba je bitna fizička aktivnost, cirkulacija i protok žlijezda.
Kad sam išla u posjetu kutologu za opadanje kose, prvo me pitao vježbam li. Bez tog kosa će teže prestati opadati. Kad se zagrijavamo i ubrzavamo cirkulaciju, dolazi do bolje opskrbe ćelija hranjljivim tvarima i sagorijevanja  koje poboljšava funkcije organizma( kolesterol i, šećeri,...)
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 15:53


... bože smrčak kod koliko si ti specijalista različitih bila u životu??!!..

.ja do tvog odgovora nisam nit znala za izraz "kutolog" šta je to?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 15:59
Ma to ti dođu u apoteku i mikroskopom pregledaju tjeme. A šta bi ti učinila da spadneš na par dlakica? Hormoni čuda čine od smile61 možeš spasti nasmile182.Pa opet nasmile61.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:01
A kutolog ti je onaj u bjelom mantilu što ti po glavismile85mikroskopira. Ne ide se na uputnicu i besplatno je.
Ako imaš autoimunu bolest i sama znaš šta je obilaženje specijalista. Tako mora biti. Do jednog dana sam posjećivala samo zubara, ni gripe, bila super dijete, a jedan dan vražiji jaki imunitet i mene napao.A čuj posljedice pomalo rata, ja sam ti do 94.god bila u centralnoj Bosni dalje neću ni pričati, dobro da sam živa.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:05
....eeee..... jel su to oni izmislili taj naziv i to zanimanje  jer mi je nemoguće  da je kod nas nešto besplatno a nije na uputnicu, dakle prodavači su...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:07
Ma da, ali ne moraš ništa kupiti, ja sam znala da mi je opadanje signal bolesti, to sam im objasnila i to je to.Wink

Uspjela sam doći do sastava njihovog šampona, koji koštao oko 70 kn. I našla ga tada za 13kn u drugom šamponu. Suprug mi ima lijepu kožu, ali ne tolerira šampone, iz nekog razloga( bio je izložen kemikalijama na poslu). Taj zamjenski šampon  jedino što može staviti na kosu,  mora je prati svaki dan (zbog posla).Zamjenski je receptov sa uljem čajevca.
Meni ne paše taj šampon. Čak i brat  koristi.On ima suhu kosu koja se prhuta , a to mu je totalno otklonilo perut. Inače meni dođe period da sam alergična na ljudsku perut, i svi moraju prati s tim kosu da bi ih zagrlila i poljubila.smile81
Znam,znam grivice teško je živjet samnom, ali ne žale se čak mi zahvaljuju što sam im našla šampon.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 15:12
... ma čuj ako imaš sa 35 reumatiodni artritis uopće mi nije čudno da imaš periode alergije na ljudsku perut jer je sistem reagiranja isti....polupani lončići imunološkog sustava koji ne razlikuju ljudsko tijelo od uljeza izvana....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 15:15
...ali zanima me.... kako si saznala da je to isti sastav?.....otprilike isti, tj samo po sastavinama ili znaš točne omjere sastavina?...sastav piše na svakom kemisjskom proizvodu i mora p zakonu ali ako si saznala točan satav- omjere- gramažu određene supstance- ti si pravi KGB!!! :o))
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 02:32
Reumatoid imam od 23. druge godine(1995god) počeo par mjeseci nakon spontanog i primljene transfuzije, dijagnosticiran 2000.

Ta alergija mi se javila u 2 navrata i nagovjest je jako loše faze bolesti, nakostriješim se kad pomislim. Nitko mi ne vjeruje, ni ja nisam sam vjerovala. Ali kad sam spustila glavu na jastuk di je brat držao glavu ( dok je imao prhut) dobila sam napad gušenja. Tako sam znala iz busa izletit ko da me neko goni zbog napada gušenja. A tamo u gužvi prhuti koliko hoćeš. Moš mislit kad sam i na muža postala alergičnaLOL, srećom prošlo nakon godine trošenja klorokinaBig%20smile.

Prvo je prijateljica otišla kutologu, pa ja. Ona kupila šampon, ja zapisala sastav, nisam tražila točan 100 posto sastav(nemoguće) koji i nije bitan. Našla nešto sa sličnim sastavom, čak mislim da su u tom od 13kn(sad 15 kn) bilo manje komponenti od ovog od 70kn. Prijateljica je čak koristila za umivanje( od 70kn) i oni tvrde da može za lice i da je totalno blag. To je švicarska linija za probleme sa kosom. Ovim od 13kn ipak nebi oprala lice.
S obzirom da moj suprug troši veću količinu šampona svaki dan , zbog posla.
Testirala sam taj jeftiniji i njegovoj sreći nije bilo kraja, od drugih šampona su mu bile alergijske rane do krvi, a uzimali najbolje. Uz to je i ušteda 6 puta. Tongue
Meni ne pašu ti šamponi, kosa mi se naelektrizira i izgledam kao da me drmnula struja.LOL Ja imam nešto posebno za kosu i to mi je drži pod kontrolom.Clap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Neky47474 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neky47474 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 23:33
Evo da se i ja javim nadam se da cu dobiti neki koristan savjet....imam 19.god i vec 5-6 godina se mucim sa aknama razni preparati iz apoteka nisu pomogli dermatolog jeste ali sa puno novaca...ali ni oni nisu nesto posebno dakako to se sada smanjilo nije kao prije ali i dalje su akne tu,a koza mi je suha,akne se brzo upale i onda nastane frka...ni jedan preparat iz apoteka mi ne odgovara jer mi je koza suha i napravi samo kontra reakciju,ako bi neko imao neki koristan savjet unaprijed bi bila zhavalna:)))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 19:48
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2140&PN=1
Pročitaj ovu cijelu temu pa mi se javi na PP ako želiš.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 23:11
Originalno poslano od člana Neky47474 Neky47474 napisao:

Evo da se i ja javim nadam se da cu dobiti neki koristan savjet....imam 19.god i vec 5-6 godina se mucim sa aknama razni preparati iz apoteka nisu pomogli dermatolog jeste ali sa puno novaca...ali ni oni nisu nesto posebno dakako to se sada smanjilo nije kao prije ali i dalje su akne tu,a koza mi je suha,akne se brzo upale i onda nastane frka...ni jedan preparat iz apoteka mi ne odgovara jer mi je koza suha i napravi samo kontra reakciju,ako bi neko imao neki koristan savjet unaprijed bi bila zhavalna:)))


1. pregledati hormone ( iz krvi) i ako nalazi kažu da su hormoni poremećeni  tek tada proraditi na hormonima
2. piti puno vode na GUTLJAJE jer je koža očito suha=dehidrirana a voda ne dođe do nje jer projuri kroz probavni trakt jer se ne pije na gutljaje da se rasporedi po tijelu i stanicama
3. pojačati nezasičene masne kiseline ( ulje nočurka, ulje lana, borača.... može ako se nema i maslinovo ali nije baš to to...)
4. obratiti pažnju na vitamine i minerale, obično fali željeza ( koji se ne može apsorbirati ako nema u tom trenu u organizmu dovoljno vit C, a  ako nema željeza ne može kisik ( i voda) doći do stanica), pojačati cink koji obično fali ( 2 žlice sjemenki sezama dnevno IZGRISTI), ili kupiti neke kvalitetne nadomjestke prehrani sa željezom, cinkom, vit B, selen, vit c,D..
5.koristiti prirodnu kozmetiku koja je lagana i hidratantna ( ja i fermina radimo prrodne kreme) možeš i negdje drugdje naručiti.... ali imaj na umu da trebeš nešto BEZ konzervansa, bez vazelina, parafina i mineralnog ulja,  bez maslinova ulja ( prevelike molekule, blokiraju kožu), i obrati pažnju na to da imaš redovitu stolicu!


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.