Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pinusova okućnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pinusova okućnica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 18:41
pinetum je presladak, a primjerci u njemu savršeni.
Imaš li namjeru posaditi nešto između, ili će ostati strogo borići.
Inače, fotke su savršene, odličan fotić.
lijepi pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 19:17
Predivne zimske fotografijeWink, a onakvu cvjetnu livadu bih rado i ja imala , ja imam engleski travnjak LOL (doslovno).
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 22:38
Prva ideja je bila kombinacija trave i malča od borove kore. Malč ispod borova a okolo trava.
No pošto teren „visi“pola metra nagiba na 5 m širine pinetuma, razmišljam kako će se to pokazati za vrijeme jakog pljuska. Travu ču sijati krajem Travnja do tada ču još malo razmisliti što da radim.

Zvrk, zavidim vam na ljetnim kišama. Kod mene zna biti i po tri tjedna bez kapi kiše, temperatura 30 – 35 C. Nakon takvog tretmana trava izgleda jadno.   
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 23:16
bila bi to predivna kombinacija, trava i malč.
Sigurna sam da ćeš smisliti odlično rješenje.
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 23:29
imam prijedlog umjesto malča: ako imaš drva izrezanog, nešto ovakvog tipa:

da ga izrežeš na ploške debele oko centimetra i staviš ih ispod borova tako da budu malo u zemlji...vidio sam da u jednom selu imaju tako na padini, a iz večih trupaca isto narezanih na 1 cm imaju cijele staze napravljene.
pa ti vidi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 22:23
Evo dva mjeseca kasnije male promjene u mom pinetumu. Odustao sam od trave (teško kositi) i lukaccova ideja mi nije najbolje sijela. Odlučio sam se za pokrivače tla tipa Juniperus horizontalis, kamenje i malč. Nešto kamenja vjerojatno prepoznajete. Malo sa morske plaže, malo sivca iz suhozida a malo iz moje okolice. Poslije svakog odmora prošvercam malo kamenja sa primorskih otoka. Oko borova sam posadio pokrivače tla Juniperus horizontalis: Blue chip, Princ of Walles, Procumbens nana. Treba sada malo počekati da se razrastu. Biti će zelenije. Htio bi postići dvije stvari istovremeno: prvo je to zbirka borova a drugo da koliko toliko skladno izgleda.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 22:26
Ovo je vrlo uredno napravljenoClap
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 22:38
Jako zanimljiv vrtTongue
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 06:58
jako lijepo, idilično zapravo. četinjače su prekrasne i nadam se polako i ja popunjavati svoju kolekciju. nekad smo na vikendici u sv.I.Zelini imali točno 150 razno raznih borova, jela, cedrova, čempresa... krasno je kad zamiriše borik i to mi malo fali
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 07:30
Lijepo, zanimljivo i neobično!Wink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 08:51
Prekrasno, uredno - meni očaravajuće, to je ono što ja volim. Bude li još ovakvih vrtova vratit ću se staroj ljubavi! Zelenooooo!
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 08:59
smile141 svaka čast !!!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 09:36
Jako lijepo i znalački. Posađeno da stabalca imaju prostor i u budućnosti! Krasno!ClapClapClap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 21:59
Danas je padala kiša, temperatura +10 C. Dosta hladno za početak Lipnja. Leptira niti za uzorak ali dok čekam prave zadovoljan sam sa ovim staklenim.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:02
Dali ovo može proći za SUISEKI ?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:04


Evo moji kaktusi. Danas ih je prala kiša. Ako se nastavi ovako hladno ne znam kuda ču sa njima ?
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:08
Pinus, prekrasan ti je borik, a i ideja odlična. Samo tako naprijed Thumbs%20Up
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:28
Dio sa Juniperusima fantasticno izgleda ,a sta ce tek biti kad malo porastu,a slika pikavaca ko da je iz novima ,svaka castsmile57
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 11:02
Odlicna ideja ,i vec divno izgleda
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 13:13
Lepeko, lepeko, fest mi je lepeko već sada, ali kad biljkice naprave svoj dio "posla" i razrastu se - tada će to biti super!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.