Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje kaktusa, sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje kaktusa, sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 23:10
Pinus kako napreduju tvoji sijanci?

Uploaded with ImageShack.us

Ja sam presadio sijance od jesenas i stavio nešto pelcera da se ukorjene. Nadam se minimalnim gubicima.
Ovogodišnje sijance ću prepikirat kad još malo zatopli.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:43

Na slici iznad teksta su male lophophore stare 2 mjeseca a na slici ispod isto toliko stari A. asteriasi. Za sada napreduju sasvim zadovoljavajuće. Ne namjeravam ih pikirati barem još godinu dana. Glavobolju mi izaziva gnojenje. Dali je uopće potrebno ? Ako je, kada početi ?

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 11:45
Ljepo ih je vidjeti ovako malecke i odlično napreduju.
Po meni im još netreba prihrana. Ja bi sa prihranom počeo kad primjetiš da počinju stagnirat. Ili proguglat i otkrit u kojem vremenskom razdoblju im se razvije korjenski sustav, pa tada počet s prihranom.
Logićno je da prihrana i nema smisla, a ni svrhe kad im nije razvijen korjenov sustav.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 20:09


Uploaded with ImageShack.usovo su moji prezivjeli sijanci od matra ove godine.Pitam se hoce li prezivjeti zimu...
sutnja je zlato....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 18:48
Da li je neko od vas sijao Epiphyllume?
Plod od Bens Laura je zrel i sad bi ga trebala otkinuti....a šta dalje? Prije nego krenem istraživati voljela bih da čujem iskustva drugih (ako ih neko uopšte ima).
Epiphyllumi su još uvijek svi u podrumu, neki su već napupali, ali ih još ne smijem iznijeti vani.

Plod je veličine mandarine.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 23:30

Ovo je slikano mjesec dana nakon sijanja,sada su malo veći.
Prvi put sijem,nemam nikakvog iskustva osim što sam ovdje pročitala.
   Držte fige
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 11:20
I ja sam sijala, prvi puta. Sjeme sam pokupila sa mojih astrića, nabrzinu sklepala nekakav supstrat što sam mislila da bi bio dobar, pokrila nekim najlonom koji mi je bio pri ruci i......zaboravila na to. Danas se sjetim i evo, da ne povjerujem:


Uploaded with ImageShack.us

Al sad ne znam kako dalje ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 14:51
vrati natrag najlon na posudu i stavi na svijetlo i toplo mjesto vodi računa da sijanci stalno imaju dovoljno vlage.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:00
OK, tnx.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 23:19
Glikice,bodrit ćemo jedna drugu!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 12:08
Može Vijolica.
Upravo sam pokupila još sjemena sa jednog astrića, ove godine su mi dobro "rodili".
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2013 u 00:36
Moji Su rodili u bauhausu
Vrećica 5,99kn možda bude i uspjeha
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 15:28
ove godine na notocactus ottonis poćeli su pucati plodovi a još su zeleni i vidi se da su sjemenke još uvijek povezane sa usplođem i crno je,dali je to sjeme spremno za branje ili bi trebalo čekati da se počne sušiti meso ploda,bojim se da će sjeme prije toga popadati
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 20:59
Tekel, bolje bi bilo da se sve malo posuši na kaktusu, nadziri stalno "čahuru" sa sjemenom da ti sjeme ne pobjegne. U krajnjoj liniji, uberi sve skupa i ostavi negdje u hladu da se do kraja posuši i onda pokupi sjemenke.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2013 u 13:48
Miss M, do kada treba držati najlon preko posude ?
Sijala sam još jednu turu i lijepo su nikli, tako da sad imam u dvije zdjelice. 
Danas sam skupila još sjemenja, ali je ova kiša dosta toga oprala. Možda niknu uz matičnu biljku, to mi se već nekoliko puta dogodilo, onako, uz put i neplanski.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:04
Pitanje:
Zašto su neki sijanci rozikasti, a drugi zeleni ? Svi jednako rastu:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 00:26
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

I ja sam sijala, prvi puta. Sjeme sam pokupila sa mojih astrića, nabrzinu sklepala nekakav supstrat što sam mislila da bi bio dobar, pokrila nekim najlonom koji mi je bio pri ruci i......zaboravila na to. Danas se sjetim i evo, da ne povjerujem:


Uploaded with ImageShack.us

Al sad ne znam kako dalje ?


Tak nekak i moji sijanci izgledaju !!  Je, je........ mali kaktus me navukao na njihovo sijanje !!smile183  Teško je žabu u vodu natirati !!!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 11:54
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Miss M, do kada treba držati najlon preko posude ?
Sijala sam još jednu turu i lijepo su nikli, tako da sad imam u dvije zdjelice. 
Danas sam skupila još sjemenja, ali je ova kiša dosta toga oprala. Možda niknu uz matičnu biljku, to mi se već nekoliko puta dogodilo, onako, uz put i neplanski.
neki ga drže i po dvije godine i to u onim zip lock vrećicama , najlon sprečava isušivanje supstrata što je kod sijanaca jako bitno jer lako izgube korijen ako su samo dan na suhom. 
 Kad dosegnu negdje veličinu zrna graška možeš ga skinuti ali moraš stalno kontrolirati vlažnost.
Ja sam kupila ono hobi klijalište sa prozirnim poklopcem. A može ti poslužiti i ona kutija za kolače. 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 19:37
Najprije sam mislila kako jako sporo rastu, naravno kad sam zavirivala u njih po nekoliko puta na dan. Zadnjih 6 dana nisam bila kod kuće i danas kad sam se vratila i pogledala ih, bome su narasli, LOL
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:53
sijanci danas izgledaju ovako:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.