Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 78>
Korisnik
Poruka
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:49
ja sam mojim paprikama poceo da dodajem tecno djubrivo, koristim duplo manju dozu od propisane, pa me interesuje da li je sastav ovog djubriva pogodan za listanje i rast paprika?



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:23
Nije, trebas gnojivo za rajcice.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:47
S tim bi dobio odličnu i ogromnu biljku, a plodove bi vidio na slici
Na vrh
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 19:28
aha znaci ne valja ovo nista :D, hvala naci cu nesto drugo onda

Na vrh
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 20:35
izvinjavam se na dosadi, imam jos jedno pitanje :D, ova biljka je stara 37 dana i raste u casi od 0.5l, da li je doslo vreme za presadjivanje? i ako jeste na koju sledecu velicinu saksija da idem?




dno case:



casa sa strane:



Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 22:06
Odgovore na sva ova pitanja mozes naci na zadnjih par stranica, npr.

Citiranje

Osobno smatram da je istina negdje na sredini i da je kvalitetan supstrat sasvim dovoljan ali da lagano dodavanje manje kolicine ne moze skoditi. Papricice u razliticim fazama traze drukciji omjer nutrijenata ali posto kod nas specijalizirana gnojiva nisu dostupna kao solidna zamjena ce nam posluziti lako i siroko dostupno tekuce gnojivo za rajcice koje ce mo koristiti kroz cijelu sezonu uzgoja. Moja praksa je pustiti da se zemlja u casicama osusi te prilikom prvog sljedeceg zaljevanja u vodu dodati 25% propisane (s ambalaze) doze za rajcicu, te svaka dva tjedan ponoviti kad dode vrijeme za zaljevanje s 50% propisane doze sto je omjer koji prakticiram i u kasnijem uzgoju.

Ovisno o svjetlu i toplini papricice ce prilagoditi dinamiku rasta i velika je vjerojatnost da ce prije konacne destinacije proci jos jedno presadivanje, sto cemo najbolje primjetiti kada uocimo da na dnu kroz drenaznu rupu izbijaju tanki bijeli korjencici. Pozeljno je ici na prvu sljedecu velicini pa ce posude od pola ili litre biti idealne.
Na vrh
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 22:43
Hvala to mi je promaklo :)

Na vrh
sagare22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 185
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sagare22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 19:46
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

U sljedecem nastavku - presadivanje, zaljevanje, potencijalni problemi i stetnici...


Andrej,

nemoj nas više mučiti čekanjem. Napiši nastavak smile143
Na vrh
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 19:46
kod mene jedna biljka koja je posadjena 11.02 danas dobila cvetove, nema ni 30 dana, ali nije chinense vec neki annum ne znam ni sta je, uglavnom nesto malo zakrzljalo jedva da ima i listove, ostale biljke vec dodiruju sijalice a jos malo ce da udare u plafon od grow boxa, svetlo moze da se podigne jos nekih 10 cm i to im je to :D

Na vrh
riffmaster View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje riffmaster Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 14:05
Pozdrav svima na forumu ;).

Evo mojih papričica, ove godine sam prvi puta odlučio krenuti sa uzgojem pa naravno imam nekoliko pitanja. Posijao sam u prvom valu (17.2.) habanero i chilli koje su niknule 29.2. (vrijeme nicanja 12 dana) a ovako izgledaju sada (imaju 10 dana)

Habanero:


Chili:


29.2. sam na klijanje u vlažan kuhinjski papir na frižider stavio Jalapeno papričice, u zemlju sam ih posijao za 2 dana, prve su niknule su 7.3. (vrijeme nicanja 7 dana). Danas imaju 2 dana i izgledaju ovako:



Zanima me što dalje, kada ih presađivati (sada su u čašicama od 2dcl, zalijevam ih jednom u dva dana (na 30 čaša potrošim otprilike 2,5dcl vode), nalaze se ispred prozora, na zapadnoj strani, imaju isključivo dnevno svijetlo. Hvala ;).
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 20:49
Originalno poslano od člana riffmaster riffmaster napisao:

Pozdrav svima na forumu ;).

Zanima me što dalje
Pročitati što je sve napisano na ovom forumu o sađenju, presađivanju...
Na vrh
strem View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strem Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 13:43
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

[QUOTE=Alan]Ajme meni! -30 C

Najhladnija temperatura koju sam ja doživio je -24 i to doma, u škrinji.
 
Evo nase liste za narednu sezonu:
 
Naga Viper
Naga "Stinger" Morich
Naga "Choc"
Naga Big Bang Choc
Naga "Black"
Naga Thailand
Bhut Jolokia "WHT" India
Bhut Jolokia "WHT" Sri Lanka
Bhut Jolokia "Peach"
Bhut Jolokia "Purple"
Bhut Jolokia Assam "Red"
Bih Jolokia Yellow
-----------------------------------
Bhut x Da Neyde (Leopard)
Bhut x Douglah "B" Shape
Bhut x Douglah "D" Shape
Bhut x Douglah "Combo"
Bhut x Giant WHT Hab
Bhut Choc x 7 Yellow
CPI Bhut x Douglah "Naglah"
Douglah x Scorp "Red" F1
Douglah x Scorp "Red" F2
Douglah x Scorp "Brown"
Douglah x TS Morouga
Fatalii x Cleos Dragon
Fatalii x Scorp***
Fatalii x Savina
Peach Habalokia
TS x T Congo
TS Cardi Yellow x Bhut
7 Pot x Naga "7" Shape
7 Pot x Naga "N" Shape
-----------------------------------
TS Butch "AJ"
TS Butch "THSC"
TS Chocolate
TS Huge
TS Morouga Choc***
TS Morouga "Satan's Red"
TS Morouga Burgundy T1
TS Morouga Burgundy T2
TS Morouga Burgundy T3
TS Morouga Burgundy T4
TS Orange
TS Peach
TS Sunrise
-----------------------------------
7 Pot Barrackpore Choc
7 Pot Billy Boys Red
7 Pot Brain Strain Yellow
7 Pot Brown Bonnet
7 Pot Bubblegum
7 Pot Burgundy
7 Pot Burgundy "Judy"
7 Pot Chaguanas F2
7 Pot Douglah SR
7 Pot Douglah Large
7 Pot Douglah "Billy Boy"
7 Pot Infinity Monster
7 Pot Jonah Yellow
7 Pot Madballz
7 Pot Orange
7 Pot Savannah Long***
7 Pot Savannah Round***
7 Pot T Red
7 Pot T Red Long
7 Pot T Red SR
7 Pot White
7 Pot Yellow
-----------------------------------
Bahamian Goat
Cili Goronong Yellow
Malaysian Goronong
Maldivian Hab
Maldivian Heart Hab
Devil's Tongue White
Devil's Tongue Choc
El Diablo Habs
Fatalii Red***
Fatalii Orange
Fatalii White
Fatalii Yellow
Giant White Habanero
Mustard Habs
SB TFM Yellow
-----------------------------------
Biker Billy Jalapeno
Ghost Dragon Hybrid
Thai Dragon Hybrid
Hanoi Red
Peppadew
 
A ovo su sorte za kojima jos uvijek tragamo:
 
Bhut Jolokia Carmel
TS Mustard
7 Pod Congo
7 Pod Julian
7 Pod Orange SR
7 Pod Perfect
Chocofabrilokia  
 
 
Ako nadjes negdje sjeme sorti koje mi trazimo bila bi ti zahvalna ako mi javis.Mislim da bi ova moja jaca polovina i vatromet priredila kad bi se dokopao ovih sjemenki. LOL
 
Pozdav!
 
Impresionirana sam koliko vrsta paričica imate. Mene zanima, gdije se može nabaviti sjeme pappadew paprike. S obzirom da nisam baš iskusni vrtlar ne znam gdije tražiti.
Hvala
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 22:16
Originalno poslano od člana strem strem napisao:

 
-----------------------------------
Biker Billy Jalapeno
Ghost Dragon Hybrid
Thai Dragon Hybrid
Hanoi Red
Peppadew
 
Impresionirana sam koliko vrsta paričica imate. Mene zanima, gdije se može nabaviti sjeme pappadew paprike. S obzirom da nisam baš iskusni vrtlar ne znam gdije tražiti.
Hvala
Ella ti inače živi u Americi pa su tamo lakši uvjeti nabave, a inače sjeme se nabavlja na internetu. Hoćeš li uspjeti pronaći baš to i hoće li biti kvalitetno zavisi koliko sreće imaš.
Na vrh
strem View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strem Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 08:53
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Originalno poslano od člana strem strem napisao:

 
-----------------------------------
Biker Billy Jalapeno
Ghost Dragon Hybrid
Thai Dragon Hybrid
Hanoi Red
Peppadew
 
Impresionirana sam koliko vrsta paričica imate. Mene zanima, gdije se može nabaviti sjeme pappadew paprike. S obzirom da nisam baš iskusni vrtlar ne znam gdije tražiti.
Hvala
Ella ti inače živi u Americi pa su tamo lakši uvjeti nabave, a inače sjeme se nabavlja na internetu. Hoćeš li uspjeti pronaći baš to i hoće li biti kvalitetno zavisi koliko sreće imaš.
Aha hvala. Znam da se nabavljaju na internetu istražila sam sve moguće stranice, ali sam se ipak ponadala da ih neko u Hr ima pa da ću malo jednostavnije doći do sjemena. Naručiti ću sa različitih stranica pa koje bude najbolje Smile
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 20:15

Sjemenke su stavljenje na klijanje prije sedam dana i jučer se pojavio prvi majušni upitnik koji je u roku jednog dana narastao više od 1 cm Confused

Kad bi nastavio rasti tom brzinom imao bih čarobno stablo graha Wink
Uglavnom je biljkica izvađena iz klijališta i stavljena na nižu temperaturu, a danas sam je čak počastio i suncem iza sobnog prozora, a vjerovatno će i slijedećih dana biti lijepo vrijeme.
Prvo predstavljanje. Izoštrio sam zemlju, a ne biljku ali mi je lijeno ponovo fotkati
 
Naga Morich
 
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 20:29
danas sam polako pocela sijati ljute papricice za ovu godinu, za sada to je:
- big sun habanero
- sweet datil (zapravo blaga verzija datila)
- scotch bonnet
- yellow habanero
- orange manzano
- trinidad perfume (blaga verzija trinidada)
- purple serrano
- carribean red habanero
- jalapeno koji su se iskrizali sa car. red habanerosima prosle god

dio ide u vrt a dio u tegle. po iskustvu puno ranije i vise rode ove u teglama, zdravije su i ne moram previse mislit o puzevima i sl..
jedva cekam, nema ljepse nego poceti dan kajganom sa hrpom tek ubranih mirisljavih i opako ljutih papricica

btw, ljutoljupci, naletila sam danas na sjeme trinidad moruga scorpion, navodno novi rekorder od preko 2 milje scovillea ne znam jel istina ali wow, to treba stvarno imati hrabrosti probati
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 20:48
To su sve price za navlacenje naivaca i uvaljivanje sjemenki;
- na istoj stabiljci usred sezone zna biti jako velika razlika medu plodovima tako da postoji velika vjerojatnost da netko od nas na nekoj neuglednoj biljci uzgaja apsolutnog rekordera za kojeg to nitko nikad nece sluzbeno provjeriti.
- ljutina ovisi o jako puno faktora, negdje jos imam papiric s ispisom kromatografa gdje je kolega izmjerio 900k SCT na mojim papricicama koje su dozrijele krajem rujna, dakle vec sa znatno manje sunca i u hladnim uvjetima.
- sve su to krizanci za koje nitko ne zna kako ce se ponasati u sljedecim generacijama, tako da ti zapravo nitko ne jamci da ces od sjemenja iz najljuce papricice dobiti jednako ljutu pa mozda i plod bez ikakve ljutine.
Majka Priroda i genetika su vrlo zamrsene igracke.
- potpuno ti je svejedno da li zagrizes papricicu od milijun ili milijun i pol SCT, od ljutine ces jednako zatiltati i potpuno ti je svejedna brojcana vrijednost jer ce te jednako spaliti. To je kao da prilikom pecenja rostilja gurnes ruku u vatru pa ti je potpuno svejedno jel to bilo na mjestu gdje je 400 ili 430C

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:08
sve stoji. sto se genetike tice, to mi je struka pa ajmo rec da imam uvid :)
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:36
Onda ti je jasno koliko je to zapravo sve navlakusa, a ja sam naucio na primjeru nekoliko krizanaca koji su kod mene bili potpuno slatki iako su izgledali prilicno opako   
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 22:07
ma to me ne tangira previse (krizanja i rezultati), jedini siguran nacin da dobijes identicne biljke je da ih kloniras (za biljke lagano) pa se niti ne uzbudjujem oko stabilnosti tih varijanti. ono sto me fascinira (i na sto sam zapravo mislila) su ljudi koji actually hoce to stavit u usta :D ti su valjda potomci pionira koji su donosili svom plemenu nove jestive stvari natrag u spilju, ako i nakon sto bi prezivjeli kusanje :D

meni su jako zanimljive varijante koje zadrzavaju sva svojstva osim ubojite ljutine, ilitga koji zadrze svu aromu npr habanera ali su "primjenjivi" i na normalnim ljudima :D bas takvih par isprobavam ove godine. mislim da je takva selekcija daleko teza nego cisto pumpanje ljutine, cak i da se to radi u lab. uvjetima.
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.