Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
Korisnik
Poruka
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 11:55
prekrasni limuni jagoda. jesu li u zemlji? di se nalaze ti limuni?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 23:57
Bravo Jagoda!! Stvarno su limuni prekrasni. Listovi su zdrave zelene boje. I mene interesira koja je ovo sorta. Smile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 00:18
 Andrija 2 ovaj limun je posađen u vrtu i ima više od 10 godina. Ja živim u Rijeci. Po zimi ga zadnjih 3 godine zaštitim, dok ranije to nisam radila.
Terezija i mene zanima koja je vrsta. Ti ćeš vjerovatno to i saznati po nekim karakteristikama... Plodovi su mu lijepi veliki i ima ih oko 20 komada. Ovih dana pojavili su se i novi pupoljci...On je u stvari neki mjesečar..
Terezja kako ti je budina ruka? Moja ove godine nema plodova, ali zato ima limeta palestina..SmileSmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
eastcoast View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eastcoast Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 14:14
Imam mali limun posađen iz sjemena kupovnog limuna, posadio sam ga prošle zime, sada je visok cca 10 cm. Zanima me da li tu mladu stabiljku držim u podrumu preko zime ili mora biti u grijanom prostoru ?
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 23:32
Originalno poslano od člana eastcoast eastcoast napisao:

Imam mali limun posađen iz sjemena kupovnog limuna, posadio sam ga prošle zime, sada je visok cca 10 cm. Zanima me da li tu mladu stabiljku držim u podrumu preko zime ili mora biti u grijanom prostoru ?

      Sjemenjak limuna je vrlo osjetljiv na niske temperature. Treba ga unijeti u dobro osvjetljenu prostoriju koja se grije. Optimalna temperatura je od 15-18°C. Potrebno je nastaviti sa zalijevanjem i orošavanjem krošnje. Voda ne bi smjela biti hladna nego oko 25°C.
  Opće pravilo je da se ne zalijeva previše jer voda istiskuje zrak u supstratu i može doći do gušenja korijena, žućenja i opadanja listova.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 23:41
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

 Andrija 2 ovaj limun je posađen u vrtu i ima više od 10 godina. Ja živim u Rijeci. Po zimi ga zadnjih 3 godine zaštitim, dok ranije to nisam radila.
Terezija i mene zanima koja je vrsta. Ti ćeš vjerovatno to i saznati po nekim karakteristikama... Plodovi su mu lijepi veliki i ima ih oko 20 komada. Ovih dana pojavili su se i novi pupoljci...On je u stvari neki mjesečar..
Terezja kako ti je budina ruka? Moja ove godine nema plodova, ali zato ima limeta palestina..SmileSmileSmile

    Nažalost, držala sam je u hladnjaku i nije uspjelo cijepljenje. Da jest, već bih ti se pohvalila.
Moramo ponoviti na proljeće. Nije mi jednostavno odrediti o kokoj se sorti radi. Nije bitno, važno je da ga dobro njeguješ i da je zaista lijep.Smile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 23:53
Terezija baš mi je žao da plemka budine ruke nije uspjela oživjeti kod tebe. Ponoviti ćemo na proljeće, samo ti moraš reći kada....WinkWinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 23:57
Originalno poslano od člana Sabi Sabi napisao:

pozdrav
ovo proljeće sam si kupila sadnicu limuna i da "kucnem u drvo" prekrasan je i već ima 6 lijepih velikih plodova na dvije male grančice, držim ga na balkonu gdje prijepodne ima lijepo lagano sunce a popodne kad previše "prži" je u sjeni
sad je  noćna temperatura pala na 6-7C dali bi ga trebala već spremiti u kuću?

   Sabi, pretpostavljam da živiš u kontinentalnoj klimi. Svakako ga treba unijeti i, da se ne ponavljam, pročitaj što sam odgovorila eastcoastu.
Na vrh
eastcoast View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eastcoast Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 09:35
Terezija , hvala puno na odgovoru. Još jedno pitanje, imam i cijepljeni limun koji bi trebao presaditi u veću posudu. To se radi sada ili da čekam proljeće ?
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 14:33
ja ću svoj balkonski kumkvat presadit u veću teglu od terakote u proljeće prije nego što ga iznesem van na balkon. Sad su mi svi vazdazeleni prijatelji još uvijek na balkonu. Što se tiče prezimljavanja, prošle godine 2 limuna nisu preživila zimu, a jedna naranča se srećom uspijela oporaviti. Stavio sam ih na ostakljeni negrijani hodnik uz stakleni zid koji je na južnoj strani. mislio sam da će im tamo biti savršeno, međutim, iako negrijan, hodnik se i usred zime po suncu ugrije iznad 15 C i to ih je valjda ubilo. Zalijevao sam svaka 2,3 tjedna vodom iz slavine, koja je vjerojatno bila prehladna.
Ove godine ću ih staviti u negrijanu sobu uz prozor na blago povišeno mjesto da ne budu na podu i zalijevati ih svaka 2 tjedna toplom vodom.  
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 22:16
Originalno poslano od člana eastcoast eastcoast napisao:

Terezija , hvala puno na odgovoru. Još jedno pitanje, imam i cijepljeni limun koji bi trebao presaditi u veću posudu. To se radi sada ili da čekam proljeće ?

 Najbolje ga je presaditi na proljeće, pred kretanje vegetacije i to u posudu za broj veću.
Presađivanje se obavlja pažljivo da bi se što manje žilica povrijedilo i polomilo. Ako se ipak to dogodi, potrebno ih je odstraniti. U tom slučaju treba prikratiti i krošnju, da bi se uspostavila ravnoteža između korijenja i krošnje.
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 19:39
hvala puno Terezija , limun je premješten u svjetlarnik, tu bi trebao imati dovoljno svjetla i topline 
Na vrh
eastcoast View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eastcoast Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 11:56
Prošle godine sam držao limun na južnoj i osvijetljenoj strani podruma i možda sam ga previše zalijevao pa mu je otpalo svo lišće. Ove godine ga planiram staviti u sjevernu stranu podruma koja je manje osvijetljena od ove južne. Da li pravim grešku ?
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 12:37
mislim da agrumu svjetlost ne može škoditi. jedino mu štete previsoke temperature u vrijeme mirovanja.
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 13:24
Originalno poslano od člana Terezija Terezija napisao:

Originalno poslano od člana eastcoast eastcoast napisao:

Imam mali limun posađen iz sjemena kupovnog limuna, posadio sam ga prošle zime, sada je visok cca 10 cm. Zanima me da li tu mladu stabiljku držim u podrumu preko zime ili mora biti u grijanom prostoru ?

      Sjemenjak limuna je vrlo osjetljiv na niske temperature. Treba ga unijeti u dobro osvjetljenu prostoriju koja se grije. Optimalna temperatura je od 15-18°C. Potrebno je nastaviti sa zalijevanjem i orošavanjem krošnje. Voda ne bi smjela biti hladna nego oko 25°C.
  Opće pravilo je da se ne zalijeva previše jer voda istiskuje zrak u supstratu i može doći do gušenja korijena, žućenja i opadanja listova.


evo što je Terezija napisala o temperaturi, možda mu je ipak bilo hladno u podrumu ili prehladna voda?
Na vrh
eastcoast View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eastcoast Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 21:14
Pa nije toliko hladno u podrumu. Preko zime (iz Slavonije sam) bude oko 10 stupnjeva u podrumu kada su vani minusi.Mislim da sam ga previše zalijevao.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 15:47
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 10:46
prekrasni limuni. moji soltanski mejeri prvi put ove godine imaju istodobno plod od proljetne cvatnje i male tek formirane plodove od jesenske cvatnje. nadam se da cu imati 2 berbe. jednu za mjesec dana i drugu na ljeto.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 21:38
evo i mojih limunčića, na ovom drvcetu imam kako volim reći tri generacije veći limun od proljetnog cvjetanja, manji limunovi od cvjetanja u kasno ljeto i evo od skoro cvjetovi





Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 22:16
evo i mojih







Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.