Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 312313314315316 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 20:30
Uh Shocked pa ovde se svasta izdogadjalo!Bebolina zelim ti puno uspeha u kalemljenjuSmile.Ja sam probala par puta,ali su se moji eksperimenti zavrsavali neuspesno...nazalostDisapproveWolfsbane divna ekipa!
Kod mene cvetaju,mada su prilicno patili na vrucini



http://shack.us/photo/my-s/694/fwct.jpg/ -
http://shack.us/photo/my-s/194/fs0x.jpg/ -





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 20:30
Bome su veseli, uspjela sam im zaustaviti rast u visinu, sad se debljaju i masovno granaju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 20:41
Jao Narnia, tvoji su fascinantni, stvarno imaš kolekciju za divljenje.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:10
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...pijanura će biti poseban šarenko, a tvoja unučica je prava fotografkinja, ide to njoj jako dobro, sve je zabilježila što je nona odradila
Curičak je uz fotkanje još i zapisivala koji kalem nona i na koju granu kalemi. Kad smo zgotovile posao...hmm, više neznamo koji je kalem pod kojim brojemLOLLOLTongue
Slatkica moja malenaHeart
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:10
prošlogodišnji sijanci  / proljeće 2012 - slikani danas

Na što treba obratiti pažnju kod adeniuma ?  Što vam  je važnije: cvijet , kaudeks  ili da cijela biljka izgleda  skladno ?

@bebolini je lako sa pustinjskim ružama kad ima umjetničku dušicu  da joj pomaže! Approve Nema šanse da joj se nešto ne primi. Big smile

@Narnia jednom si tipkala da ti adeniumi  ne cvatu. Sad vidim da je to  bila samo šala mala. Prekrasnoooo to kod tebe izgleda, "doktor" si za adeniume.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:11
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Jao Narnia, tvoji su fascinantni, stvarno imaš kolekciju za divljenje.
Potpis!smile120
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:21
Šta su se ove stranice zašarenile,prelijepoClap

moj skromni doprinos



Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:25

 
...neki su izgubili pupove na izložbi, među njima i žućo...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:27
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Šta su se ove stranice zašarenile,prelijepoClap

moj skromni doprinos



Krasni su!!Clap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:32
Dado, adeniumi ti lijepo napreduju, no ako želiš deblji kaudeks, mislim da bi ih trebao malo više prihraniti. Takvi su bili i moji dok im nisam počela češće davati gnojivo. Pročitaj o tome na prijašnjim stranicama ove teme. No, ako želiš visoke i vitke biljke, onda su super!

Glikice, Thumbs Up !

Narnia, smile211!

Ja ću vam pokazati samo jednog kojeg sam danas presađivala i legla od smijeha kad sam ustanovila da ispod njega ipak nisam maknula čašicu i vidjela kakav je korijen razvio. Ovako je on rastao u tegli na čašici:

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:41
MK, bravo za rascvjetanog! Clap

Bebolina, mislim da je već samo pojavljivanje adeniuma na izložbi velika stvar, a pupova i cvjetova će još biti. Poppy je, kladim se, izazivao uzdahe oduševljenja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:52
Andina smile96, pa to ti je ženski adenium....lijepo sjedi, prebacila nogu preko noge.... ruse kose pustila sa ramena.....
Jedino nije nogice izdepilirala.
Ludnica !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:55
Andina, ovaj korjen asocira na neku damu..... s raspletenom kosom.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 22:00
Pinus, dobro ti je pitanje ! Najbolje da imaš sve, tj: 3 u 1 ! Pa to nije nemoguće, kupiš puno sjemena, od tih puno biljaka uvijek će se naći debeli, čupavi, cvjetni....A najbitnije od svega je imati strpljenja s njima. I puno raditi na njima: na sunce, u ladovinu, polijevati, hraniti, sjeckati...
Jesi vidio mog Žuću? Puni mjesec dana sam gledala kako se pupovi razvijaju, rastu i eto-dočekala sam ga !

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 22:14
Andina, na prvi pogled asocijacija je - žena koja sjedi prekriženih nogu, no kad sam malo bolje pogledala, ipak je to muško, ali femniziran he he

bebolina, ma važan je trud, a sad di je koji kalem i kojem broju pripada - ma nije niti važno, važno je da se ona lijepo zabavila

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 02:06
Sklad  cijele biljke je zasigurno najvažnije, tvoje imaju upravo tu kvalitetu. Za nepovjerovat da su to prošlogodišnji sijanci. Svaka čast.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 11:09
W , tražila si da ponovim sliku Žuće, evo ga treći dan. Na slici se slabo vidi, ali dobio je malo rozikastih nijansi, jedva primjetno. A jučer su mi otpala dva pupa koja su se danas trebala otvoriti, ne znam koji im je jarac ?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 12:54
aha, zanimljivo. 
pupovi mogu otpasti ako ga ne drzis na suncu, cvjetovi trose puno energije a biljka ti ima malo listova pa ionako nema bas puno povrsine za fotosintezu. a ako ga stavis na sunce boja ce blijedjeti. znas ono, jbg :D moze biti i da ga nisi prihranila u zadnje vrijeme? sigurno mu nece otpasti svi pupovi samo zbog toga,bez brige.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 13:13
Jučer i danas je opet cijeli dan na suncu jer nije više tako jako vruće. Hrane ima dovoljno, puno kalija dobiva. Jedino što je moguće da ima previše pupova, malo listova. Ipak ima još dovoljno pupova, a i nova grančica tjera.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 13:21
@Glikica, odbacio je višak :-) Moj je žućo odbacio sve do jednog pupa, vjerovatno mu je bio preveliki šok seljenje zbog izložbe. Ni ostali nisu ništa bolji
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 312313314315316 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.