Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 17:56
 Nema me par dana kod tebe, kad tamo prava biblija cvijeća.........
- houtunia mi se jako sviđa pa pitam da li bi to moglo prezimiti kod mene kad zna biti i -10.
- svilenicu sam si i ja nabavila ove f+godine u decori i nekako hiri, niš ne bude ove godine od nje, a tvoja već cvjeta! Bravo!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 08:40
Mama - ove aloe imaju više od 10 godina, ne sjećam se više kada su počele cvasti
 
Bergenia - houtunia nestane preko zime, u proljeće se ponovno pojavi, pa pretpostavljam da joj ne smeta niska temperatura,
moja svilenica je isto iz decore, namam pojma kakva je ona inače pa sam s njom zadovoljna
 
Mimar - ako pronađem sjemenke, vrlo rado mijenjam
 
 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 08:51

Otok predivne su slike aloja, tako su divne i bujne kao kod Lantane, ja sam je ove godine dobila od Triše i već mi je napravila cvijet Tongue

Sjećam se da si nam pisala prije nego što smo išli u Decoru da si moramo nabaviti svilenicu, ja sam to uredno zapisala i ostavila doma Confused, tvoja je krasna, posebna

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 10:26

Ovo mi je samo izniklo u vrtu, presadila sam u lončiće pa je lijepo naraslo, pa sam opet preselila u vrt. Da li je to možda kućna sreća? To sam nekad imala, pa je nestalo, ako je onda neznam otkud sada u dvije boje - tamnije i svjetlije zeleno

 
 
 
 
 
 
 
Begonije su ostale od prošle godine i sad su se baš lijepo rascvjetale
 
 
 
Nijedan bijeli cvijet ne može proći bez ovih buba, pa tako ni ovaj
 
 
i plavac lijepo cvjeta
 
 
 
Jučer sam ponovno premještala lonce i lončiće po vrtu, ne bi li ih posložila tako da cvijeće paše po boji, nikad zadovoljna, pa su svakih par dana na drugom mjestu. Ne bi to bilo ništa strašno da ja razmještam samo cvijeće u loncima, ja to radim i s onim što je posađeno u vrtu ......
Kad napokon budem zadovoljna vidjet ćete i skupne sličice 
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 12:56
Već zamišljam tebe kako nosiš, vadiš, sadiš, rasađuješ... Ja, za sada, samo lončiće premještam. Još su mi sve zasađene biljčice mlade pa njih ne diram.. Ali kako vrijeme bude odmicalo..i kod mene se svašta bude micalo LOL
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 12:59
baš su cakane te biljčice sitnih listića....a i  ostalo je lijepo Smile
 
a što se rasporeda tiče....ponovno sam sve krivo posadila LOL nagodinu ću ispravljati Tongue
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 00:24
Ja mislim da je to kućna sreća, i prava si sretnicaClap
To je krasan cvijet i meni nikad nije uspijevao, i nemam sreće.

Čuvaj ga dobroWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 12:15
Divota jedna jedva čekam skupne sličice!!!Clap
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 12:45
Bože nisam bila odavno ali si me pravo iznenadila ----kućna srećica je predivna----------i jeli moguće da je sama iznikla tako u vrtu a svi kažu da ne podnosi hladnoću ---ali ti si sad tačno nam svima rekla da može --svaka čast
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 07:57

Otok ti si prava sretnica čak ti i kućna sreća sama niče!Big%20smile

Opet sam pogledala malo novosti. Ma sad po ljeti ima puno vrtova, pa čovjek ne stigne sve.

Pitala si me u mom vrtu za aukubu.

Kako nisam znala da baš nije biljka za sunce, ja sam se jako trudila na tom dijelu  uzgojiti tri!Confused I kad počne crniti... režem lišće. Koliko god mogu odstraniti to pocrnjelo. Ali nažalost do kraja ljeta izgledaju jadno uglavnom. Žao mi je iskopati ih a i bio bi problem jer su se jako razrasle, samo smo ih proljetos nemilosrdno snizili a spremam se i prorijediti.

Savjetovali nam svašta i špricanje i jako prorjeđivanje, ništa. Sunce čini svoje...Imam jednu dolje u travi malo je više zaklonjena e ona već bolje "živi".
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 10:51
Hvala Baka na odgovoru, ja sam aukubu morala odrezati, baš je bila ružna, a žao mi je jer volim da i zimi bude u vrtu barem nešto zeleno.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 11:42
Draga moja to s premještanjem je i moja bolna točka. Ono sitno plavo ne znam što je ali predivno je. Kako god da premjestiš ne možeš više ništa uljepšati, jer si postigna savršenstvo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 13:23
Nešto premještam jer mi se ne sviđa kako izgleda jedno pored drugog,  nešto jer mu je prejako sunce, nešto zato što se ne mogu pentrati do toga da zalijem (polijevam ja sa gumom, ali kad treba dodati malo gnojiva onda moram sa kantom).
I da, kao cjelina i nije baš jako lijepo, jer se ipak moraju izvršiti neki pravi građevinski radovi, ovako je to još uvijek kombinacija - gdje ima malo zemlje posadim u zemlju, gdje nema u teglu, tako da bi jedan dio vrta trebao nositi naziv - veselje jednog optimiste, koji misli da može sve sam
 
Kad uhvatim malo vremena (i hrabrosti) slikat ću u cjelini taj dio, da ne živite u zabludi.
 
A toliko je vruće, kiša nije pala ne znam otkada, da je već puno toga ocvalo i posušilo se, a nekako sam već duže u gužvi, pa je izraslo brdo trave.
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 13:25
Evo za danas dva karanfilića
 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 14:10
Baš su krasniClap. Ja sam odustala od njih. Nešto ih popapa , vjerojatno puževi. 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 11:09
Čitala sam danas jedan članak o biljkama koje odbijaju komarce, spominju se lavanda, ružmarin, kadifica, ageratum, mačja metvica, metvulja i - tulbaghia violacea.
Tako sam slučajno otkrila kako se zove ovaj cvijet koji mi je poslala Lantana, ona kaže - neki luk, i bila je u pravu.
 
E sad, koliko su te biljke efikasne protiv komaraca, nisam baš sigurna, jer sam lani imala sve osim mačje metvice, metvulje i te tulbaghie i bilo je komaraca  ko u priči - pogotovo onih tigrastih u vrtu. Ove godine imam sve sa ovog spiska - a komaraca nema.
 
Evo to je ta tulbaghia violacea
 
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 11:22
smile227Kolika aloe v.
Ostalo cvijeće za 10!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 11:39
Ovako je sinoć oko 8 sati izgledalo nebo, potpuno različito sa južne i sjeverne strane, neka čudna kombinacija, a i ptice su se čudno ponašale, letilo je mnoštvo galebova, a kosovi su se svađali. Mislila sam da će se izroditi neko nevrijeme, ali nije. Ali danas je tmurno, najavili kišu, pa buru, vidjet ćemo
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 11:42

Krasne slike neba!

Međutim ptičice su valjda osjećale nešto ali nas je to mimoišlo. Bar ovdje je poluoblačno i bura.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 12:02
Dan kada su cvjetale tikve - je li to bio neki film ili knjiga? Ne sjećam se više
 
 
 
 
Nažalost, nije im baš dobro u toj tegli, bilo je puno plodova, narastu do veličine oraha, pa otpadnu. Ova je šampion - veličine teniske loptice
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.