Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 82>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 17:49
                                                                                
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:43
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:43
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:44
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:44
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:45
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 16:19
Moje su jedva prezivjele zimu, bile su u hladnoj sobi. Sparusile su se bile, mislila sam sve je otislo, ali nije, evo su se oporavile i pocele cvjetati:
 
BMan's Etna, ova cvate neprestano, cvala je cijelu zimu, skoro krepala, i oporavila se:
Uploaded with ImageShack.us
 
Onda Rob's Chilly Willy:
Uploaded with ImageShack.us
 
Pa Tomorrow's Pink Ice:
Uploaded with ImageShack.us
 
I jedna koju zovem Plava pjena, diiiiiiiiiiivna:
Uploaded with ImageShack.us
 
Denisova, koja je napokon dobila zelenkasti rub, nakon godinu dana cvjetanja:
Uploaded with ImageShack.us
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 17:01
Nina, ova plava sa bijelim rubom, jel to ona, sestra od moje ? Da li su postavljene na kutije od  namaza ( margarina) pa su tako lijepe? Zaista ne znam koja je ljepša....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 17:08
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 18:02
He, he, Milice, pa naravno da je to ona! Mnogo ti hvala, zaista je nesto prekrasno ta ljubicica. I ima divan oblik grma, pravilan, uredan, listici stoje ravno, a kitica cvijeta je u sredini, to su sve osobine koje volim kod af. ljubicica.
Ova tvoja bordo bijela je isto super.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 20:44
Nina, kod tebe je sve cvijeće prelijepo. Ja sam jednu stavila na kutiju od margarina za pokus i ona je puno naprednija jer stalno ima hranu i uzima koliko treba.I druge ću tako postaviti kad budem mijenjala zemlju ili ću nekako provući ( makar  velikom iglom) fitilj da mogu uzimati hranu. Hvala na savjetu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 16:13
Je, moje su stalno na margarinu, tj. ABC siru (to je zdravije za djecu!). Mnogo znaci da stalna prihrana.
Mozes ti koncic montirati i na ljubice koje ga nemaju, samo izvadis sve skupa sa zemljom, provuces koncic kroz rupicu i polegnes ga po stijenci posude, i vratis sve unutra. Dovoljno je da koncic dira zemlju, ne mora ici kroz nju, jer se kapilarnoscu voda iz koncica siri po zemlji.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 22:38
Opet koristan savjet. U ovu sam stavila staru traku kojom se podiže roletna. Ta traka je širine oko 2 cm i kad sam mijenjala zemlju ugradila sam najprije traku gdje bi otprilike bilo korjenje a drugi kraj u kutiju sa  tekućom kranom i vidi se uspjeh. Samo mi je dilema: koje je najbolje gnojivo za ljubičice, nisam baš previše gledala da li ima neko specijalno?

Hvala na savjetu.smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:03
imam pitanjce za vas,lani u osmom mjesecu dobila sam na poklon listiće od bake sa foruma,od ove ljubice sa špricom-bman-etna-kako li se već zove,primila su se sva tri listića,sad su to male ljubice koje sam rasadila,a zanima me kad bi mogla oćekivati prve cvijetiće od njih.....nakon kojeg vremena cvjetaju kad se zapelcaju???

"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:50
Nina i Milica ljubičice su vam predivnesmile141
 
flover, moje iskustvo sa zapelcanim ljubičicima je različito, nekima je trebalo da popune teglicu pa su procvjetale, a vidi ovu nisu joj listići narasni kako spada, ona se dala u cvatnju
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 18:23
preslatka je,malena a cvate....nadam se da će i moje ubrzo....
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 20:13
Ljubica u cvatnji:


Najpraktičnije gnojivo, 6 mjeseci traje u granulama, bez potrebe razmućivanja i čestog dodavanja:

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 21:18
Gdje se kupi to gnojivo?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 21:35
U Baumaxau Kaštelima. Ima ga u dvije slične vrste, (to su u biti potpuno iste granule) ali jedna vrsta je potpuno rasuta, dozira se žličicom, a druga vrsta je da su granule zaljepljene u hrpicu (nešto kao oblik žira).
Ovaj rasuti oblik je od 1 kg i dođe 80 kn, a drugo pakiranje ima 25 "žireva" i dođe oko 40 kn.

Jedna žličica ili 1 žir, se stave u zemlju uz biljku, i to je to. Kroz 6 mjeseci polako kroz ovojnicu otpuštaju sve potrebne hranjive sastojke, bez opasnosti od "izgaranja" biljke kao kod nekih gnojiva.

Jednostavno, a prve vidljive promjene na cvjeću (bujni rast, itd.) za 15-estak dana!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 21:39
Hvala na savjetu, Saintpaul.... Pokušat ću naći to gnojivo...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.