Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 37>
Korisnik
Poruka
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 22:26
Bebi lijepe su. Joj što ti zavidim na klimi (zimi)!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 23:10
dmirce,to ovak sad izgleda...
iščupala sam jer su se neke stabljike posušile a neke skroz omekšale...ali ima ih još u teglici...neznam kak bi se trebalo otvoriti,baš kuglica ili ovo s čim je omotana kuglica?...ja sam antitalent za te stvari...   
i kaj sad s ovim počupanima?...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 14:24
Arii te ti nisu zrele ali ih ostavi da vidiš kako će se ponašati možda ti sazore u toj čahurici.Inače ja ih otkinem kad se počnu same otvarati jer onda znam da su sazorile i budu sjemenke tvrde.One ostale saćuvaj dokle god možeš jer kod mene ti se one savijaju prema zemlji i tako znaš da će biti sjeme.Wink
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 20:02
dmirce,hvala na informacijama...bum vidla kaj bu s tim...
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 21:24
bebolina.....zar ti vani drzis ciklame?
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 18:03
klikni na link da vidiš sliku
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 01:06
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

bebolina.....zar ti vani drzis ciklame?
Da draga @bugic, moje ciklame su preko zime vani i samo vani. Ove sa slike su nove, stare am izgubila lani u suši koja nas je u istri zadesilaCry Prijašnje su mi godinama bile lijepe, zimi su bile ukras u kamenim žardinjerama na ulazu u kuću, dok su ljeti bile sjeni s minimumom vode, no prošlo im je pakleno ljeto presudilo....iduće ljeto ću biti malo pažljivija s njima. Nikad meni e bi palo na pamet ciklamu držati zimi vani, ali kad sam ih vidjela po parkovima u njemačkoj gdje je zima, zima, odlučila sam se žrtvovat ih i nisam pogriješila!
Evo kako izgledaju danas....

Listovi su im jedri a cvjetovi na zimu e reagaraju, samo traju i traju....Embarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 13:39
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 17:01
ciklame su vam prelijepe.....uzela sam ove zime tri i drzim ih u duplom prozoru....temp od oko 6 do 10....i super im je....
bebolina mislis da bi i na kontinentu mogle biti vani? da nisi vidjela vrtne u njemackoj?....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 17:05
Moje mišljenje je da nemogu jer one bi odavno bile po našim vrtovimaThumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 22:21
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 23:31
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 00:30
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Moje mišljenje je da nemogu jer one bi odavno bile po našim vrtovimaThumbs%20Up
Griješiš! Mogu one izdržati velike minuse, samo treba paziti da su u dobro propusnom supstratu, da se voda ne zadržava oko njih.
Kod mene je isto zimus temperatura padala duboko ispod nule, ali one nisu ni trepnule, i tako svake zime. Moja je kolegica na kontinentu, ima ciklame na balkonu, pa kad zapadne nijeg ni nezna gdje je, ali čim okopni, evo je, budi se.
Zar je teško jednu ciklamu žrtvovati i ostavit vani na vjetrometini? Isto kao lewisiu, treba joj dati propusno tlo i nakosit malo teglicu da voda bolje otićeEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 11:26
slažem se sa bebolinom! u zimu 2009.g. u nas je bio veliki snijeg i trajao je dosta dana i uveče je smrzavalo. kad se otopio one su nastavile kao da ništa nije bilo.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 23:42
Sve je to ok samo mislim da se ovdje radi o vrtim ciklamama koje mogu prezimjeti kod nas na kontinentu,a sobne krupnocvjetajuće nevjerujemWink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 00:28
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Sve je to ok samo mislim da se ovdje radi o vrtim ciklamama koje mogu prezimjeti kod nas na kontinentu,a sobne krupnocvjetajuće nevjerujemWink
Dečec, ja poznajem samo dvije vrste ciklama, a to su divlje i ove koje imamo ti i ja, za druge neznam. Ako usporediš tvoje i moje vidjet ćeš razliku, tvoji su listovi i cvjetovi  na izduženim stapkama, dok su moje na puno kraćim jer su vani na vjetrometini, ali zdrave i jedre. Za njih je bitno da imaju dobru drenažu da se voda ne zadržava oko gomolja i da ne ledi, što znači da ih treba zalijevat na kapaljku dok je jako hladno i to po mogučnosti zalijevati u prijepodnevnim satima s mlakom vodom. Nemoj misliti da kod mene nije bilo minusa, bilo je i to dvocifrenih, ali one su kod mene isključivo vani!
Ovako izgledaju danas

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 22:50
Evo počela je i roza da cvjeta
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 14:06
uskrsnula je...





i pupoljke malecne dala...

Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 14:07
a bila je ko ove dvoje prije 2 tj...



tak da se nadam da će se i one oporaviti...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 12:38
Ariismile141eto vidiš da si uspjelaThumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.