Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mima35 - evo i mene
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mima35 - evo i mene

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 58>
Korisnik
Poruka
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 16:28
hvala ti, draga, na detaljnim uputama...
probat ću koji dan pa javim rezultate...

aj mi još samo reci s koliko širokim kistom nanosiš (koji broj)
te plosnatim ili okruglim ?

vi'š, ovo za fleke mi nije palo na pamet
da bi u tome mogao biti problem...
hvala ti...

Smile   Hug


Hug
učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 16:44

Oba stepa nanosim mekanim plosnatim kistom. Širina, oko 1 cm. Je li to 10?

Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 17:33
a tu negdje...
makar, ovisi o proizvođaču... Confused
imam par kistova iste širine,  a u rasponu od 10 do čak 14... Shocked


sva sreća da si mi napisala u cm..  Smile


faaaaalaaaaaa...

smile73  


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 21:06
Draga moja, maloprije sam  pregledavala svoju galeriju pa sam vidjela da ti nisam odgovorila na pitanje - na mojoj većoj crno-bijeloj kutiji je motiv sa salvete! Sorry.....
Pozz, Jani
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 23:19
Janai, već si nekom odgovorila pa sam pročitala, nema veze. Forum je postao opet toliko živ da ne stignemo pročitati sve poruke. Baš mi je drago zbog toga.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 23:21
Evo još jedna big kutija iz moje klimtovske faze. Već mi je dosadio Klimt, ali ovo sam radila po narudžbi. Od sada ću se prebaciti na nešto novo.
 
 
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 23:23
Poželila sam se raditi sa struktur pastom pa sam se malo poigrala s pastom i bitumenom.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 00:14
Osobno nisam ljubitelj Climta, ali ova mi je kutija super!Clap S čim si točno radila ovu šablonu da je tako "staklasta". I sama šablona je tako profinjena, ničega previše ničega premalo!
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 07:46
ja kao i jani - nisam neki fan Klimta,
ali ova kutijica... Clap  Clap  Clap

taman kad pomislim da sam napredovala,
vidim fotke vaših radova i koliko ništ' ne znam
i koliko još moram trenirati... LOL

oprosti što ću te sad opet udavit Embarrassed  Embarrassed  Embarrassed
al muči me rad bitumenom (između ostalog)...
imam Idein, al ne kužim baš kako se  njime radi...
on ide prije ili poslije lakiranja? kako se nanosi?
pokušala sam onu svoju ovalnu kutijicu s anđelom
patinirati njime, no na kraju je sve bilo tako flekavo
(kako sam ga nanijela, tako se u roku odmah posušio)
da sam ju cijelu morala prefarbati bitumenom...

može li se sa šablonama umjesto struktur paste
raditi struktur gelom?
(da me pitaš za što sam ga kupila - ne znam... stoji i čeka...)

svi ti vaši radovi sa struktur pastom su mi wooooow,
al to ne znam radit... pročitala sam upute,
no i dalje mi je to u rangu nuklearne fizike...
kad se miče šablona? odmah nakon nanošenja, nakon što se posuši ili?



učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 08:01
Ja Vam se divim!smile120
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 21:27
Klara, evo da ti odgovorim.
1. Ni tvoji radovi ne zaostaju baš ništa za našim.
2. Bitumen. I moj je Idein. Stavim ga na foliju, skroz malo , malčice umoćim spužvicu u njega, zatim spužvicu obrišem o papir i kad ga ostane skroz malo na spužvici, nanosim ga na rad. Najbolje se ponaša na šablonama od struktur paste jer pretežito ostane na njima. Na ravnu plohu ga je teže nanijeti jer ostaju fleke koje si opisala. Ako ovo čita neka majstorica bitumena, neka nas prosvjetli kako nanositi bitumen bez flekica. Mislim da ću se i ja malo baciti na pručavanje bitumena preko googlea. Možda postoji i neki drugi, manje gust koji se ne suži tako brzo. Nanosim ga prije lakiranja.
3. Struktur pastu koristim Stamperijinu. Šablonu skidam odmah čim nanesem pastu jer se  kasnije kad se stvrdne, ne bi moglo (a i šablona se ne bi dala oprati). Struktur gel nisam nikad koristila pa ti ne mogu o tome ništa pametno reći. Ti isprobaj pa uputi nas ostale. 
 
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 08:46
Kutija je stvarno dobra, čak šta više odlična. Ni ja ne volim Klimta ali "pusa" je odlično ukomponirana
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 10:23
Mima i ostali ja probala bitume pomješati sa zlatnom bojom, da dva puta ne prelazim. Nanijela sam prvo zlatnu boju, kad se je osušila sa spužvicom sam nanijela -spužvicu sam dobro obrisala prije, i nanijela na rad. Ali ja sam stavila dolje dlet masu pa su mi bili oštri vrhovi.Pokušala na drugoj s kistom, meni je super ispalo
slikati ču nanovo da vidite.Iako kažu da se to nesmije, e pa ja probala i nisam fulala.
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 11:11
draga mima i tatjana,
od srca hvala na iscrpnim uputama... Smile  Heart

jedan dan kad ulovim vremena isprobam sa struktur gelom
pa javim rezultate...


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 16:25
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 20:58
prekrasne susmile57
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:01
dala si mi ideju, i ja imam limenih kutija, pa ču probati nešto napraviti. Supper ideja, ai radovi su super
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:09
čitala sam o radovima a ja sam kupila od Vive u Megacoloru Haftlak to je podloga, a gore ide Faceten lak, i imala sam prije zlatni i srebrni ali su se već istrošili, pa sam uzela za probu ljubičasti, i na probi sam stavila taj ljubičasti lak, i poslije pozlatila,. Izddje super, ali moraš malo deblje natrackati boju, jednostavno je super, i može se raditi s time kako hočeš, staviti cu sada na vrata ikonr.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:57
S obzirom da mi je preostala još jedna salveta s kućicama i maslinama, a kako vlada veliki interes za njom na galeriji od Gogs, odlučila sam ju poskenirati.
Evo slika. Kako bi ju skinuli, kliknite na sliku i kad uđete u sljedeći prozor sa slikom, napravite klik desnom tipkom miša na sliku, izaberite Save Picture As i pospremite ju na disk.
Ako ju želite u boljoj rezoluciji mogu vam poslati i na mail.
 
 
 
 
S obzirom da cijela salveta ne stane u skener, poskenirala sam ju i s lijeve i s desne strane. Ovo je zdesna.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:59
Ja bih lijepo molila da mi pošalješ! Pusa unaprijed!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.